یکی از انواع ماشین های ایرانی و محبوب که دارای تارخچه ای بسیار قدیمی می باشد پیکان است. در این مطلب تاریخچه کامل این ماشین زیبا را برای شما گردآوری کرده ایم و نیز در ادامه مجموعه عکس ماشین پیکان محبوب ایرانی را با هم مشاهده می کنیم.

یکی از انواع خودروهای سواری ایرانی پیکان است که تولید آن از سال ۱۳۴۶ توسط شرکت ایران خودرو آغاز شد. تولید این خودرو حدود ۴۰ سال ادامه داشته است. در این مطلب تاریخچه و گالری عکس ماشین پیکان را بررسی می کنیم. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

شرکت سازنده خودروهای پیکان توسط دو برادر در تهران تاسیس گردید. در ابتدا دو مدل دولوکس و کارلوکس این خودرو وارد بازار گردید در سال ۱۳۴۹ پیکان تومات ساخته شد و پا به عرصه گذاشت. به طور کلی شش مدل پیکان تا سال ۱۳۵۱ تولید شد: دولوکس، .وانت، کار، جوانان، تاکسی و اتوماتیک. تولید این خودرو محبوب ایرانیان در سال ۱۳۸۳ به اتمام رسید و از دور خارج شد. اکثر افراد می گویند اگر هنوز هم پیکان تولید می گشت با وجود عیب ها و نقص ها باز هم خودرو پیکان را به پراید ترجیح می دادند. در ادامه تاریخچه این ماشین محبوب و عکس های ماشین پیکان را با هم مشاهده می کنیم.

تاریخچه تولید ماشین پیکان

تاریخچه جامع و کامل خودرو محبوب پیکان

پس از بارها تلاش ناموفق برای تولید خودرو فیات در سال ۱۳۴۰ بین شرکت ایران ناسیونال و گروه صنعتی روتس( شرکتی که در حال ورشکستگی بود) قراردادی بسته شد. طراحی اصلی این خودرو توسط شرکت تالبوت صورت گرفته است. در سال ۱۳۴۷ شرکت آمریکایی کرایسلر گروه صنعتی روتس را خریداری نمود که خوشبختانه این امر بر تولید مدل های گوناگون پیکان تاثیرگذار نبود. در سال ۱۳۵۹ مدل جدید خودروی پیکان با ظاهری جدید و طراحی شرکت کرایسلر وارد بازار شد. تا سال ۱۳۶۳ قطعات اصلی این خودرو از خارج وارد می گردید و بدنه، رادیاتور، شیشه و کمک فنر در ایران تولید می گشت در سال ۱۳۶۴ تولید پیکان توسط شرکت کرایسلر به دلیل ادغام این شرکت با شرکت پژو فرانسه متوقف گردید. تولید انبوه پیکان در این مدت کاهش قابل توجهی داشت بدین دلیل کارخانه پژو موافقت کرد شرکت ایران خودرو سیستم تعلیق و موتور پژو ۴۰۵ را روی بدنه پیکان قرار دهد و در این شرایط تولید پیکان ادامه یافت.

گالری عکس ماشین پیکان

 در این بخش زیباترین عکس های ماشین پیکان در انواع مدل های تولید شده در سال های مختلف را مشاهده خواهید کرد.

عکس ماشین پیکان عکس ماشین پیکان محبوب عکس ماشین پیکان قرمز عکس ماشین های پیکان عکس ماشین پیکان در انواع مدل ها عکس ماشین تاکسی پیکان

عکس تاکسی پیکان که هنوزم در برخی از مناطق شهرهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

نمای داخلی ماشین پیکان

عکسی زیبا از نمای داخلی ماشین پیکان

عکس ماشین زرد پیکان عکس ماشین قدیمی پیکان عکس ماشین پیکان آبی عکس ماشین های پیکان زیبا عکس ماشین قدیمی و زیبای پیکان عکس ماشین سفید پیکان

عکس ماشین پیکان که از آخرین مدل های این خودرو محسوب می شود

ماشین پیکان و تاریخچه اش نمای داخلی پیکان

نمای داخلی ماشین محبوب ایرانی پیکان

عکس انواع ماشین پیکان ماشین اسپرت پیکان

عکس ماشین اسپرت پیکان

تنوع رنگ در پیکان ها ماشین محبوب ایرانی پیکان فرمان ماشین پیکان مقایسه ماشین پیکان

تولید خودرو پیکان که اولین بار توسط شرکت ایران خودرو وارد ایران شده بود سرانجام در سال ۱۳۸۴ متوقف گردید تا اولین و محبوب ترین خودروی ملی در زمان تولید در تاریخچه ذهن ایرانیان بایگانی شود. شما دوستان عزیز و همراهان گرامی در صورت تمایل مشاهده عکس ماشین های مختلف می توانید به بخش عکس ماشین رجوع کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.