یخ در بهشت نوعی دسر خوشمزه و پرطرفدار است که شما می توانید آن را در طعم های متفاوت و مختلف در منزل تهیه کنید. در ادامه این مطلب طرز تهیه یخ در بهشت را با دو وش متفاوت در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم.

در فصول گرم سال خوردن نوشیدنی ها و دسر های خنک رواج پیدا می کند. یکی از دسرهای خوشمزه که در فصل گرما مورد استفاده قرار می گیرد یخ در بهشت است که شما می توانید آن را در منزل نیز به راحتی و با طعم دلخواه خود تهیه کنید. در این بخش طرز تهیه یخ در بهشت را به شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله و با دو روش متفاوت آموزش خواهیم داد.

یخ در بهشت را می توانید باطعم نعنایی و طالبی و پرتقالی و آلبالویی و … تهیه نمایید. خوردن یخ در بهشت و بستنی سنتی و فالوده شیرازی و شربت سکنجبین در فصل تابستان بسیار دلچسب است. تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا شما را با دو دستور تهیه ساده و آسان یخ در بهشت در منزل آشنا سازیم.

یخ در بهشت آلبالویی با طعمی بی نظیر

روش اول طرز تهیه یخ در بهشت

در این دستور طرز تهیه یخ در بهشت را می توانید با آب آلبالو تهیه کنید.

روش تهیه دو نوع یخ در بهشت خوشمزه

مواد لازم

آب لیمو ترش تازه : ۲ قاشق غذا خوری
شکر : ۲۰۰ گرم
آب آلبالو : ۱ لیتر
وانیل : ۱/۸ قاشق چای خوری

روش تهیه یخ در بهشت

ابتدا ۸ لیوان مخصوص سرو یخ بهشت را در درون یخچال قرار دهید تا سرد شوند سپس شکر و آب آلبالو و آب لیمو ترش تازه را در درون ظرف مناسبی بریزید و بر روی حرارت متوسط  قرار دهید تا مواد مخلوط شده به دمای جوش برسند. بعد از این که شکر به خوبی حل شد حرارت گاز را کم کنید و به مدت ۳ دقیقه اجازه دهید که مواد به آرامی بجوشند. بعد از مدت زمان ذکر شده ظرف را از روی حرارت گاز بردارید و بعد از این که مواد یخ در بهشت مقداری خنک شدند یخ در بهشت را در درون ظرف فلزی با عمق کم بریزید و به مدت ۴ تا ۵ ساعت ظرف را در درون فریزیر قرار دهید تا مواد به خوبی یخ بزنند. بعد از این که یخ در بهشت کاملا بسته شد و یخ زد ظرف را از درون فریزیر خارج کنید و مواد درون ظرف را به خوبی باهم مخلوط کنید و دوباره ظرف را در درون فریزیر قرار دهید تا دوباره یخ بزند بعد از مدت زمان ذکر شده ظرف را از فریزر خارج کنید و درون لیوان ها را پر کنید و به کمک برگ نعنای تازه یخ در بهشت را برای سرو تزیین کنید.

حتما بخوانید:  طرز تهیه فالوده شیرازی و نکاتی مهم در تهیه آن

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو تزیین یخ در بهشت با برگ نعنا

روش دوم طرز تهیه یخ در بهشت

در این روش ساده ترین دستور روش تهیه یخ در بهشت را در اختیار شما قرار داده ایم.

مواد لازم

تخم شربتی : ۲ قاشق غذا خوری
شکر : ۱/۴ لیوان
آب : ۱ لیوان
آب لیمو تازه : ۱/۸ لیوان

روش تهیه یخ در بهشت

ابتدا همه مواد را باهم در درون ظرفی مناسب مخلوط کنید سپس درب ظرف را ببندید و ظرف را در درون فریزر به مدت ۲ ساعت قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده ظرف را از فریزیر بیرون آورید و مواد یخ در بهشت را هم بزنید و دوباره ظرف را در درون فریزر قرار دهید و این عمل را سه بار و هر ۱ ساعت انجام دهید تا مخلوط مواد یخ در بهشت به شکل کرم نرمی تبدیل شوند.

دستور تهیه یخ در بهشت با تخم شربتی تزیین یخ در بهشت

در این بخش از دسر و پیش غذا مجله آرگا دو دستور متفاوت طرز تهیه یخ در بهشت را مشاهده کردید که امیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید یخ در بهشت دلچسبی را در منزل تهیه کنید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.