شلیل یکی از میوه های بسیار خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. یکی از مهمترین خواص شلیل کمک به کاهش وزن و لاغری است. به همین دلیل توصیه می شود در رژیم غذایی قرار بگیرد.

شلیل یکی از میوه های خوشمزه و پرطرفدار است که شبیه هلو بوده اما خواص متفاوتی با آن دارد. این میوه کم کالری منبع خوبی از تعدادی مواد معدنی، ویتامین ها و فیبر در رژیم غذایی به شمار می رود. در این مطلب با خواص شلیل و میزان تاثیر گذاری آن بر درمان بیماری ها آشنا می شویم.

خواص شلیل این میوه خوشمزه اما کم کالری

خواص شلیل

شلیل یکی از میوه های کم کالری به شمار می رود. ۱۰۰ گرم از این میوه ۴۴ کالری دارد. هیچ گونه چربی اشباع شده ایی در شلیل وجود ندارد و آن سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی و بسیار مغذی است. مهمترین ترکیبات موجود در شلیل انتی اکسیدان ها هستند. در واقع بسیاری از خاصیت های شلیل ناشی از این ترکیبات می باشد. همان طور که می دانید آنی اکسیدان ها با عوامل بیماری زا از جمله رادیکال های آزاد مقابله می کنند و از این رو موجب حفظ سلامتی بدن و پیشگیری از بسیاری بیماری ها می گردند. رادیکال های آزاد از جمله عوامل سرطان زا در بدن هستند که موجب تخریب سلول های سالم و DNA می شوند. بنابراین هلو با خاصیت آنتی اکسیدانی خود, موجب پیشگیری از بسیاری بیماری های جدی و خطرناک از جمله سرطان ها می شود.

شلیل دارای مقادیر کمی ویتامین C است. ۱۰۰ گرم از این میوه, حدود ۹ درصد از نیاز روزانه به این ویتامین را برای بدن تامین می کند. ویتامین C نیز دارای خاصیت انتی اکسیدانی است و برای تشکیل بافت همبند درون بدن انسان مورد نیاز است. در واقع مصرف میوه های غنی از این ویتامین موجب تقویت بدن در برابر عوامل عفونی می شود و به جلوگیری از سرطان ها، بیماری های قلبی و برخی از شرایط پزشکی مانند آرتریت کمک می کنند.

پتاسیم یکی دیگر از مهمترین مواد مغذی موجود در شلیل است که بخش مهمی از سلول و مایعات بدن به شمار می رود. بسیاری از خواص شلیل ناشی از این ماده مغذی می باشد. یک شلیل متوسط حدودا ۲۸۵ میلی گرم پتاسیم دارد. پتاسیم یک ماده معدنی می باشد که برای عملکرد الکتریکی و سلولی در بدن لازم است. این ماده معدنی نقش مهمی در سوخت و ساز بدن, تنظیم تعادل pH, کمک به سنتز پروتئین و هضم کربوهیدرات ها ایفا می کند. یکی از مهمترین خواص و فواید شلیل ناشی از وجود پتاسیم, تنظیم ضربان قلب و فشار خون است.

اگرچه میزان هر یک از آنتی اکسیدان ها در شلیل پایین است اما هر یک از آن ها غلظت مناسبی دارند. آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین ویتامین E و آنتی اکسیدان های لوتئین پلی فنولی فلاونوئید، زیگزانتین و کریپتوکسانتین از جمله این آنتی اکسیدان ها می باشند. هر یک از این مواد مغذی برای بدن ضروری و فواید بسیاری برای آن دارند. در ادامه به شرح هر یک از خاصیت های شلیل ناشی از این انتی اکسیدان ها می پردازیم.

خواص شلیل برای بارداری

فواید شلیل برای بارداری

یکی از مهمترین ویتامین های مورد نیاز در طول بارداری, ویتامین های گروه B است. شلیل منبع خوبی از این ویتامین ها به شمار می رود. نیاسین، اسید پانتوتنیک، تیامین و پیریدوکسین از جمله این ویتامین ها می باشند. به علاوه یک نسبت مناسب از مواد معدنی و الکترولیت ها مانند آهن، روی، مس و فسفر در شلیل وجود دارد. آهن برای تشکیل سلول های قرمز خون مورد نیاز است. از جمله خواص شلیل برای زنان باردار می توان به کاهش خطر نقص لوله عصبی مانند اسپینا بیفید در جنین اشاره کرد. این خاصیت شلیل به دلیل همان مواد معدنی موجود در آن است. پتاسیم موجود در شلیل به تسکین گرفتگی عضلات در طول بارداری کمک می کند. همچنین فیبر این میوه در سلامت دستگاه گوارش زنان در طول بارداری موثر است و محتوای ویتامین C آن به رشد مناسب عضلات, دندان ها و رگ های خونی جنین درون رحم کمک می کند.

مقابله با بیماری های پوستی و محافظت از چشم

ارزش غذایی شلیل

رنگ گوشت میوه شلیل به دلیل محتوای بالای بتا کاروتن در آن است. بتا کاروتن که یک آنتی اکسیدان است به محافظت از بدن در برابر رادیکال های آزاد کمک می کند. مقادیری از بتا کاروتن در بدن به ویتامین A تبدیل می شوند. اگرچه بدن بیشتر این ترکیب را به ویتامین A تبدیل نمی کند با این حال این ترکیب برای سلامتی بدن لازم است. ویتامین A به ساخت و حفظ سلامتی پوست, دندان ها, بافت استخوان, بافت نرم و ترشحات مخاطی کمک می کند. بنابراین یکی از مهمترین خواص شلیل, پیشگیری از انواع بیماری های پوستی می باشد. همچنین ویتامین ث موجود در شلیل قسمتی از یک پروتئین را که مسئول تولید پوست و بافت اسکار، تاندون ها و رباط ها است را می سازد و موجب بهبود زخم ها و شادابی و جوانی پوست می شود. بیوفلاونوئید در شلیل به مراقبت از پوست کمک می کند.

یکی دیگر از مهمترین خواص و فایده های شلیل, کاهش خطر ابتلا به بیماری مانند دژنراسیون ماکولا وابسته به سن است. از دیگر فواید این میوه برای چشم می توان به کاهش خطر ابتلا به آب مروارید هسته ای اشاره کرد. بنابراین مصرف این میوه برای حفظ سلامتی چشم نیز توصیه می شود. شلیل از بیماری هایی مانند کوری و رمد چشم نیز پیشگیری می کند. 

فواید شلیل برای دستگاه گوارش

خواص شلیل

شلیل تازه و یا خشک منبع خوبی از فیبرهای غذایی به شمار می روند که برای حفظ سلامتی بدن ضروری می باشند. فیبرها موجب افزایش میل سیری در فرد می شوند. از این رو فرد تمایل کمتری برای دریافت کالری دارد. این مسئله به کاهش وزن و لاغری کمک می کند. در واقع شلیل یکی از بهترین میوه ها در رژیم لاغری علمی محسوب می شود. همچنین فیبرها از یبوست جلوگیری می کنند و به هضم بهتر غذا کمک می کنند. یک شلیل متوسط حاوی ۲.۴ گرم فیبر خوراکی است. بنابراین یکی از موثرترین خواص درمانی شلیل, بهبود عملکرد دستگاه گوارش می باشد.

خواص شلیل

تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامت قلب و رهایی از مشکلات چاقی از دیگر خواص شلیل می باشند. به منظور بهره مندی از تمامی این خواص, توصیه می شود از این میوه در رژیم غذایی خود استفاده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.