دسته ها
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

آموزش خودآرایی صورت با توضیحات مرحله به مرحله

  • ندا خوشرو
  • ۱۷ اسفند ۱۳۹۴
  • ۰

خود آرایی در مواقعی که شما زمان کافی برای رفتن به آرایشگاه را برای شرکت در مهمانی ها و مجالس ندارید مناسب است. در ادامه این مطلب آموزش خودآرایی صورت را با توضیحات کامل و به صورت تصویری مشاهده خواهید کرد.

بیشتر خانم ها جوان به خودآرایی علاقه مند هستند شما می توانید با رعایت تکنیک های اساسی آرایشی صورت خود را به زیبایی میکاپ کنید. در این مطلب آموزش خودآرایی صورت را ملاحظه خواهید کرد.

خودآرایی نیازمند مهارت و حوصله است شما می توانید با تمرینات زیاد در خود آرایی ماهر شوید. اگر شما مهارت کافی را در خودآرایی کسب کنید برای میکاپ خود دیگر نیازی به آرایشگاه رفتن ندارید. آموزش خودآرایی این مطلب شما را با تکنیک های آرایشی صورت به خوبی آشنا خواهد کرد.

آموزش مرحله به مرحله خودآرایی

آموزش خودآرایی مرحله به مرحله

در این بخش آموزش خودآرایی را با 10 مرحله مشاهده می کنید امیدواریم با کمک این مراحل آموزشی خودآرایی مهارت لازم را برای میکاپ خود فرا بگیرید.

خودآرایی

آموزش کامل و جامع خودآرایی

مرحله اول خودآرایی

در مرحله اول آرایش صورت بهتر است که صورتتان را با آب و صابون به خوبی بشویید.

مراحل ده گانه خودآرایی صورت

بعد از این که صورتتان را به طور کامل خشک کردید از کرم و یا کرم پودر با قدرت پوشش دهندگی بالا استفاده کنید. با استفاده از کرم پوست شما حالت یکنواخت پیدا می کند و شما می توانید به کمک کرم یا کرم پودر رنگ دلخواهتان را به پوست صورتتان بدهید. اگر شما پوست روشن و سفیدی دارید و ترجیح می دهید که پوستتان را تیره تر کنید بهتر است که از کرم ها با شماره 4 به بالا استفاده نمایید. بهتر است که رنگ کرم پودر شما برای روز به رنگ پوستتان نزدیک تر باشد و برای شب از کرم پودر هایی که دو درجه از پوستتان تیره هستند استفاده نمایید.

مراحل خودآرایی

کرم را به صورت چند نقطه بر روی پوست خود بزنید و سپس با کمک پد آرایشی کرم را به صورت یکدست بر روی همه سطح پوست خود پخش کنید.

مراحل خودآرایی

مرحله دوم خودآرایی

در این مرحله با کمک یک کرم پودر تیره تر از کرم زیر ساز برجستگی هایی را برای صورت خود ایجاد کنید. خط گونه را با کمک کرم تیره برجسته کنید و زیر چشم و بالای گونه ها را مقداری روشن تر کنید. اگر شما تمایل دارید که بینی خود را کوچک تر نشان دهید روی خط بینی را به کمک یک کرم تیره مقداری تیره کنید. ایجاد برجستگی های صورت را بهتر است که با کمک اسفنج تمیز یا قلم موی مخصوص گریم انجام دهید و اطراف کرم تیره را محو کنید تا گریم صورت طبیعی تری را داشته باشید.

مرحله دوم خودآرایی

مرحله سوم خودآرایی

در این مرحله آموزش خودآرایی باید از پودر فیکس برای ثابت کردن آرایش خود استفاده نمایید. اگر شما در منزل فیکساتور ندارید می توانید از پودر بچه برای تثبیت کردن آرایش خود استفاده کنید. برای استفاده از پودر فیکس قلم بزرگی را که شبیه به قلم رژ گونه است در داخل پودر فیکس یا پودر بچه بچرخانید و سپس قلم را به همه جای صورت خود بمالید با این کار همه سطح پوست شما یکدست خواهد شد و پودر سایه از روی صوتتان به راحتی پاک می شود.

زدن پودر فیکس و ثابت کردن آرایش

مرحله چهارم خودآرایی

در این مرحله اگر ترجیح می دهید که گونه های شما برجسته تر و چشمانتان درشت تر به نظر برسند تیرگی های زیر خط گونه و روشنی های ناحیه بالای گونه و زیر چشم هایتان را بیشتر کنید. برای خودآرایی از قلمو مو ها با جنس خوب و کیفیت عالی استفاده نمایید تا آرایش شما پس از خاتمه کار مرتب باشد.

قلم مو

مرحله پنجم خودآرایی

در این مرحله طراحی چشم های خود را انجام دهید قبل از زدن سایه رنگ سایه تان را انتخاب نمایید بهتر است که رنگ سایه با رنگ لباس مجلسی شما مطابقت داشته باشد. برای آرایش روز از رنگ های مات و کم رنگ استفاده کنید و برای آرایش شب از رنگ های براق و پر رنگ بهتر است استفاده کنید.

مراحل خودآرایی صورت خودآرایی با ده مرحله

سایه را حتما با برس مخصوص سایه بزنید و بعد از اتمام طراحی چشم های خود با کمک برسی تمیز سایه چشم هایتان را کمی محو کنید.

آموش کامل خودآرایی با تصویرطراحی چشم مرحله 5 خودآرایی زدن سایه چشمself-meakeup education (13)

اگر شما ترجیح می دهید که خط سایه چشم هایتان مشخص باشد می توانید از چسب های مخصوص آرایش صورت استفاده کنید و چسب را به پایین چشم خود بزنید و بعد از اتمام کار طراحی چشم چسب را از صورتتان جدا کنید. اگر شما نیاز به مطلب آموزشی کامل تری برای طراحی چشم های خود دارید می توانید از مطلب آموزش سایه زدن چشم مجله آرگا استفاده کنید.
بعد از زدن سایه چشم ابرو هایتان را با مدلی مناسبی از آرایش ابرو فرم دهید.

مدل آرایش ابرو ها

مرحله ششم خودآرایی

اگر شما می خواهید از خط چشم استفاده کنید می توانید در این مرحله از یک مدل خط چشم که به فرم چشم های شما می آید استفاده کنید با مراجعه به مطلب آموزش کشیدن خط کشیدن می توانید مهارت کافی را در این مرحله از آرایش چشم بدست آورید.

آموزش جامع خودآرایی با ده مرحله

اگر می خواهید مژه های خوش فرم و خوش حالتی داشته باشید استفاده از فر مژه را بعد از کشیدن خط چشم فراموش نکنید. فر مژه را قبل از زدن ریمل استفاده کنید تا آسیبی به مژه های شما وارد نشود. می توانید از مژه های مصنوعی کم حجم نیز برای خوش حالت کردن چشم های خود استفاده کنید.

مرحله هفتم خودآرایی

مهم ترین مرحله در میکاپ چشم ریمل زدن است. از ریمل های پلاستیکی برای آرایش چشم های خود استفاده نکنید زیرا این ریمل ها باعث ریزش و شکسته شدن مژه های شما می شوند. ریمل را به صورت زیگزاگی به مژه های خود بزنید و قبل از زدن ریمل حتما محلول اضافی سر برس را بگیرید تا مژه هایتان به هم نچسبند.

فرم کشیدن ریمل چشم

مرحله هشتم خود آرایی

در این مرحله آموزش آرایش صورت باید با کمک یک رژگونه مناسب گونه هایتان را برجسته کنید. بهتر است که رنگ رژگونه شما متناسب با رنگ رژلب تان باشد. با کمک قلمو مویی درشت و نرم بهتر است که رژگونه خود را بزنید. مناسب ترین رنگ های رژگونه برای میکاپ روز رنگ های روشن و یا مات هستند.

مراحل خودآرایی با ده مرحلهآموزش خودآرایی

برای آرایش شب بهتر است که از رنگ های براق رژگونه استفاده نمایید. رژگونه های براق برای افراد لاغر بهترین ایده می باشند.

رژگونه روشن و براق برای آرایش شبخودآرایی

مرحله نهم خودآرایی

مدل رژ لب با رنگی مناسب به آرایش شما جلوه می دهد. برای آرایش در روز بهتر است که از رنگ های مات استفاده کنید و برای آرایش شب رنگ های تیره تر می توانند بهترین ایده باشند.

آموزش زدن رژلب

قبل از زدن رژلب ایتدا رنگ رژلب مناسب با پوستتان  را انتخاب کنید سپس ابتدا خط لب بکشید.

آموزش کشیدن خط لب

و بعد رنگ دلخواه خود را بزنید و با کمک دستمال کاغذی رژ لب را از روی سطح لب خود پاک کنید سپس دوباره زدن رژلب را تکرار کنید. برای ماندگاری بهتر رژلب از برق لب بعد از کشیدن رژ لب استفاده کنید.

خودآرایی بهترین آموزش ده مرحله ای خودآرایی

در خاتمه آموزش خودآرایی دوباره به روشی که ذکر شد به تمام سطح پوست صورتتان پودر فیکس بزنید. پودر فیکس آرایش شما را به خوبی تثبیت می کند و عرق کردن و پاک شدن آرایش جلوگیری می کند.

زدن پودر فیکس و ثابت کردن آرایش

مرحله دهم خود آرایی

برای جذابیت چشم های خود بعد از اتمام آرایش صورت از مداد چشم در داخل چشم های خود استفاده نمایید. مداد چشم های چرب ماندگاری بیشتری دارند بنابراین از این نوع مداد ها برای داخل چشم خود استفاده کنید. مناسب ترین رنگ مداد چشم برای خانم ها و دختران جوان رنگ های روشن است و مداد چشم تیره برای خانم ها با سن بالا می تواند بهترین ایده باشد.

میکاپ زنانه

برای خودآرایی و میکاپ از برس ها و قلم مو ها با کیفیت خوب استفاده نمایید. اگر رنگ سایه و رژگونه قبل از زدن بر روی صورت از روی قلم مو جدا شود قلم مو کیفیت خوبی را نخواهد داشت. در این مطلب  از آرایش صورت مجله آرگا آموزش خودآرایی را مشاهده کردید که امیدواریم با این مطلب آموزشی مهارت لازم را در زمینه میکاپ خود فرابگیرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.