رولت خرما یکی از انواع رولت های خوشمزه و ایرانی است که شما می توانید آن را برای مراسم و مجالس مذهبی به آسانی در منزل تهیه کنید. در این مطلب طرز تهیه رولت خرما خوشمزه را در به صورت مرحله به مرحله مشاهده خواهید کرد.

رولت خوشمزه خرما و رولت خامه ای جزء رولت های پرطرفدار در بین ایرانیان هستند. شما می توانید این شیرینی خوشمزه را با آسان ترین آموزش طرز تهیه رولت خرما و گردو در منزل به راحتی تهیه کنید.

رولت خرما یکی از رولت های مقوی خوشمزه است که شما می توانید این رولت خوشمزه را برای سفره های افطار ماه مبارک خود تهیه کنید. در طرز تهیه رولت خرما می توانید از گردو استفاده کنید تا این رولت خوشمزه مانند شیرینی گردویی طعم و مزه متفاوتی داشته باشد.

Roulet khorma (1)

مواد لازم

آرد : پنج قاشق غذا خوری
تخم مرغ : سه عدد
شکر : دو قاشق غذا خوری
ماست : دو و نیم قاشق غذا خوری
کنجد : به میزان لازم
گردو : پنج عدد
عسل : دو قاشق غذا خوری
خرما : بیست عدد
زعفران : یک قاشق غذا خوری
روغن : سه قاشق غذا خوری

طرز تهیه رولت خرما و گردو

ابتدا تخم مرغ ها را در درون ظرفی مناسب بریزید و آن ها را به کمک یک چنگال و یا همزن به خوبی هم بزنید تا سفیده و زرده تخم مرغ ها یکدست شود.

هم زدن تخم مرغ با همزن

سپس ماست را به تخم مرغ ها اضافه کنید و مخلوط ماست و مواد را به خوبی هم بزنید.

مخلوط ماست و تخم مرغ

در مرحله بعدی طرز تهیه رولت خرما شکر را به مایه رولت اضافه کنید و بعد زعفران به مخلوط مواد رولت اضافه کنید.

اضافه کردن زعفران به مخلوط رولت خرما

آرد را به خوبی الک کنید و به مواد مخلوط شده اضافه کنید.

رولت خرما

در درون تابه ای مناسب مقداری روغن بریزید و بعد از این که روغن به خوبی داغ شد از مایه رولت خرما گلوله های دایره ای شکل با اندازه قطر ۱۰ سانتی متر بردارید و این گلوله ها را در درون روغن قرار دهید تا به خوبی دو طرف آن ها سرخ شود سپس گلوله های سرخ شده را از روغن خارج کنید و آن ها را در درون یک آبکش قرار دهید تا روغن اضافه از آن ها خارج شود. سپس خرما ها را پوست بکنید و هسته آن ها را خارج کنید.

حتما بخوانید:  طرز تهیه شیرینی توت خوشمزه در طعم های مختلف

بیرون آوردن هسته خرما

خرما های پوست شده را با پودر گردو و عسل و کنجد به خوبی مخلوط کنید و مواد مخلوط شده را در درون گلوله های دایره ای سرخ شده قرار دهید و مانند رولت گلوله های دایره ای شکل حاوی مواد مخلوط شده را بپیچید. سپس رولت ها را در اندازه های ۵ سانتی برش بزنید و می توانید روی برش های رولت را مقداری دارچین یا پودر نارگیل بریزید.

طرز تهیه رولت خرما

در ماه مبارک رمضان می توانید مقداری از انرژی از دست خود را با خوردن رولت خرما و گردو بازگردانید برای تزیین سفره افطار می توانید خرما را به کمک ایده های تزیین خرما به زیبایی تزیین کنید و یا با خرما رولت خوشمزه و مقوی خرما را تهیه کنید. امیدواریم از طرز تهیه رولت خرما خوشمزه نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید. برای آموزش طبخ شیرینی های متفاوت و خوشمزه ایرانی به بخش انواع شیرینی مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.