در فصل تابستان نمی توان از خوردن بستنی گذشت شما می توانید بستنی را با بهترین و آسان ترین روش در منزل تهیه کنید و از خوردن بستنی خانگی که خودتان تهیه کرده اید نهایت لذت ببرید. طرز تهیه بستنی سنتی را در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد.

بستنی یکی از خوردنی های خوشمزه ای است که در بین همه رده های سنی طرفداران زیادی دارد. طرز تهیه بستنی در منزل به راحتی امکان پذیر است کافی است که شما کمی صبر و زمان به خرج دهید.

بستنی یکی از انواع دسر های خوشمزه است که شما می توانید آن را برای فصل گرما در منزل تهیه کنید. با بستنی سنتی می توانید دسر های خوشمزه و پر طرفداری مانند کیک بستنی و ژله بستنی را برای مهمانی ها و مجالس خود تهیه کنید. طرز تهیه بستنی سنتی را در ادامه این مطلب در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

طرز تهیه بستنی به صورت تصویری و مرحله به مرحله

مواد لازم

شکر : ۴ قاشق سوپ خوری
شیر : ۲ لیوان
زرده تخم مرغ : ۴ عدد
ثعلب : ۱۵ گرم
وانیل : ۱/۲ قاشق چای خوری

مواد لازم بستنی

طرز تهیه بستنی خانگی

توجه داشته باشید که در طرز تهیه بستنی می توانید به جای تخم مرغ از ثعلب استفاده کنید که در این مطلب روش تهیه بستنی را با هر دوی این مواد به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.
برای تهیه بستنی با تخم مرغ ابتدا شکر و زرده تخم مرغ را به همراه وانیل در ظرفی مناسب با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید و مخلوط این مواد را آنقدر هم بزیند تا تخم مرغ ها کف کنند.

مخلوش تخم مرغ و شکر و وانیل

سپس شیر را در قابلمه ای مناسب بجوشانید و به مخلوط زرده تخم مرغ و شکر اضافه کنید.

جوشاندن شیر

مخلوط شیر و زرده تخم مرغ
اگر می خواهید در روش تهیه بستنی به جای تخم مرغ از ثعلب استفاده کنید ابتدا شیر را بجوشانید.

جوشاندن شیر

سپس شیر و وانیل و ثعلب و شکر را در ظرفی مناسب با یکدیگر مخلوط کنید و مواد مخلوط شده را تا وقتی هم بزنید که شکر در شیر حل شود.

حتما بخوانید:  طرز تهیه بستنی میوه ای بسیار خوشمزه در منزلتان

مخلوط مواد بستنی
می توانید با سه روش متفاوت مخلوط شیر و مواد بستنی را به شکل و فرم بستنی در آورید.
در روش اول می توانید از بستنی ساز استفاده کنید که این وسیله طرز تهیه بستنی در منزل را به راحتی برای شما امکان پذیر خواهد کرد.

روش تهیه بستنی در بستنی سازبستنی خانگی
اگر بستنی ساز در دسترس ندارید می توانید ظرف بزرگی را پر از یخ کنید و مخلوط شیر و شکر را در ظرفی فلزی بریزید و ظرف فلزی را در درون ظرف حاوی یخ قرار دهید و آنقدر مخلوط شیر و شکر را هم بزیند تا مایع بستنی به حالت کش دار تبدیل شود و به فرم بستنی تبدیل شود.

قرار دادن بستنی در ظرف حاوی یخبستنی بیرون اورده شده از فریزر
در سومین روش تهیه بستنی سنتی خانگی شما می توانید مخلوط شیر و مواد بستنی را در درون ظرف فلزی بریزید و سپس ظرف را در درون فریزر قرار دهید بعد از این که اطراف شیر یخ زد ظرف را از فریزر خارج کنید و با کمک همزن مایع بستنی را هم بزنید و این کار را آنقدر تکرار کنید تا مایع بستنی کش دار شود و به فرم بستنی تبدیل شود.

بیرون آوردن بستنی از فریزر روش تهیه بستنی در منزل

بعد از اینکه بستنی آماده شد بستنی را در ظرف های دلخواه خود بکشید و با کمک روش های تزیین بستنی آن را به زیبایی تزیین کنید و در کنار اعضای خانواده خود بستنی را میل کنید. امیدواریم با مشاهده مرحله به مرحله دستور طرز تهیه بستنی در منزل بتوانید بستنی خانگی و سنتی خوشمزه ای را تهیه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.