کیک بستنی یکی از انواع دسر های خوشمزه و پر طرفدار است که در این مطلب شما را با ساده ترین روش طرز تهیه کیک بستنی در منزل آشنا خواهیم کرد.

کیک بستنی دسری مناسب است که شما می توانید آن را برای مهمانی ها و مجالس خود تهیه کنید. طرز تهیه کیک بستنی در منزل به راحتی امکان پذیر است. این دسر مورد علاقه کودکان است بنابراین شما می توانید این دسر خوش طعم و خوشمزه را برای جشن تولد کودک خود تهیه کنید.

در طرز تهیه دسر ساده  کیک بستنی می توانید از بیسکویت کراکر استفاده کنید تا دسری خوش طعم و خوشمزه همانند دسر بیسکویت پتی بور را تهیه کنند. در ادامه مطلب آموزش پخت کیک بستنی را با بهترین روش مشاهده خواهید کرد.

روش تهیه کیک بستنی خوشمزه

مواد لازم

بستنی کاکائویی : به میزان لازم ( کیلویی)
بستنی سفید کیلویی : به میزان لازم
بیسکویت کرمدار شکلاتی : ۱۰ عدد
بسیکویت دراز شکلاتی ( کراکر) : به میزان لازم
کاغذ روغنی
ظرف پیریکس

طرز تهیه کیک بستنی

ورقه روغنی را در درون ظرف پیرکس مناسبی پهن کنید سپس یک لایه بیسکویت دراز شکلاتی را بر روی کاغذ روغنی بچینید و روی بیسکویت ها را با یک لایه بستنی سفید به طور کامل بپوشایند سپس روی لایه های بستنی ها را دوباره یک لایه بیسکویت دراز شکلاتی بچینید و یک لایه بستنی کاکائویی را بر روی کراکر ها بریزید و روی بستنی کاکائویی را دوباره کراکر بچینید سپس روی کراکر ها را با بستنی سفید بپوشانید و روی لایه بستنی سفید را با کراکر بپوشانید.

کیک بستنی خوشمزه کیک بستنی دسر خوشمزه و خوش طعم کیک بستنی

در مرحله آخر طرز تهیه کیک بستنی روی کراکر ها را با لایه نازکی از بستنی سفید بپوشانید سپس روی ظرف را بپوشانید و ظرف حاوی کیک بستنی را در درون فریز قرار بدهید.

لایه آخر کیک بستنی باید بستنی سفید باشد

بیسکویت های کرمدار را به خوبی خرد کنید و کیک بستنی را از درون فریزر بیرون بیاورید و تکه های بیسکویت را روی کیک بستنی با دقت بچینید و دوباره کیک بستنی را در درون فریزر قرار دهید.

دسر کیک بستنی

روی کیک بستنی را می توانید با شکلات آب شده و نقل های رنگی و … تزیین کنید. هم چنین می توانید کیک بستنی را از درون ظرف پریکس خارج کنید به همین منظور در ابتدای طرز تهیه کیک بستنی از کاغذ روغنی در درون ظرف پریکس استفاده کرده ایم. برای مشاهده پخت کیک به بخش انواع کیک مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.