امروزه نمای رومی یکی از مدرن ترین نماهای مورد استفاده به ویژه برای ساختمان های مدرن و شیک می باشد. نمای ساختمان رومی با استفاده از سنگ های طبیعی مختلف و سیمان سفید قابل اجرا است.

نمای ساختمان رومی یکی از جدیدترین نماها برای طراحی نماهای خارجی ساختمان ها است. اگرچه در اغلب موارد اجرای این نماها هزینه بر است, اما به دلیل زیبایی و تفاوت با دیگر نماها, نمای رومی طرفداران بسیاری دارد. در این مطلب با طراحی های شیک و مدرن از این نما آشنا می شویم.

طراحی های مدرن و شیک با نمای ساختمان رومی

امروزه نمای رومی یکی از نماهای خارجی پرطرفدارا است. دلیل گرایش افراد به این نما, اجرای پیچیده آن می باشد. همچنین استفاده از مصالح خاص و زیبا مانند انواع سنگ ها باعث شده است این نما متفاوت با سایر نماها و مناسب برای ساختمان های شیک و مدرن باشد. در اجرای این نماها از مصالح مختلفی استفاده می شود, برخی از این نماها تمام سنگ هستند و از سنگ هایی مانند مرمر, گرانیت و … در ساخت آن ها استفاده می شود. برخی دیگر از نمای ساختمان رومی با استفاده از سیمان ساخته می شوند. از آن جایی که هزینه سیمان به نسبت سنگ های طبیعی کمتر است, نمای رومی ساخته شده با سیمان هزینه کمتری نسبت به نمای رومی ساخته از سنگ دارد. در ادامه با جدیدترین طراحی های شیک و مدرن از انواع نمای خارجی رومی با دکوراسیون داخلی مدرن آشنا می شویم.

جدیدترین نمای ساختمان رومی با استفاده از سیمان

اجرای نمای رومی با استفاده از سیمان, این سوال را در ذهن افراد ایجاد می کند که چرا با وجود استفاده از سیمان در سایر نماها, نمای رومی زیبایی منحصر به فردی دارد؟ در واقع مسئله مهم در نمای ساختمان رومی, اجرای پیچیده آن است و این مسئله است که این نما را از سایر نماها متمایز می کند. از ان جایی که هزینه ی نمای رومی با سیمان کمتر از نمونه آن با سنگ می باشد, به افرادی که به این نما علاقه دارند, توصیه می شود از نمای رومی با سیمان سفید استفاده کنند. تصاویر زیر ساختمان هایی با این نما را نشان می دهد. این نما غالبا برای ساخت نمای خارجی ویلایی به کار برده می شود.

حتما بخوانید:  نمای ساختمان دو طبقه با طراحی مدرن و کلاسیک

نمای ساختمان رومی

نمای ساختمان رومی

نمای ساختمان رومی

نمای ساختمان رومی

نمای ساختمان رومی

نمای رومی شیک و مدرن

اجرای پیچیده نمای رومی

نمای رومی سنگی و شیک

نمای ساختمان رومی

سبک های رومی برای ساختمان ها

طراحی های شیک و مدرن از نمای رومی سنگی

یکی از شیک ترین نماهای خارجی برای انواع نمای ساختمان مدرن اعم از ویلایی و آپارتمانی و … به خصوص برای ساختمان های لوکس, نمای رومی سنگی می باشد. با استفاده از سنگ های طبیعی مانند مرمر, گرانیت, ترواورتن این نما اجرا می شود به همین دلیل هزینه بالایی دارد. تصاویر زیر نمونه هایی از مدرن ترین نمای ساختمان رومی با استفاده از این سنگ ها را نشان می دهد.

نمای ساختمان رومی

طراحی نما رومی سیمانی

مزیت نمای خارجی رومی

نمای ساختمان رومی

انواع نماهای رومی مدرن

نمای ساختمان رومی

اجرای نمای رومی با مرمر

نمای خارجی رومی ساختمان ها

نمای خارجی با سیمان سفید

جدیدترین نمای خارجی آپارتمان ها

نمای ساختمان رومی

با توجه به مطالب بیان شده و تصاویر نمای رومی که برای ساختمان مختلف مشاهده کردید این نما یکی از بهترین گزینه های ممکن برای اجرای نمای خارجی ساختمان ها می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.