دسر خوراکی خوشمزه ای است که طعم شیرین و خنکی دارد و بیشتر دسر ها را با انواع میوه ها تهیه می کنند در ادامه مطلب دو نوع مختلف طرز تهیه دسر ساده را به شما عزیزان آموزش خواهیم داشت.

دسر خرده شیشه و دسر کاسترد میوه ای دو نوع از دسر هایی هستند که شما عزیزان می توانید آن ها را به راحتی و با صرف زمان کمی در منزل تهیه کنید در ادامه مطلب طرز تهیه دسر ساده خرده شیشه و کاسترد میوه ای را در اختیار شما قرار داده ایم.

دسر ها را می توانید برای انواع مجالس و مهمانی های خود تهیه کنید اگر شما زمان کافی برای طرز تهیه دسر های پر کار را ندارید می توانید دسرهای ساده را به راحتی برای مهمانی و مجالس خود تهیه کنید. در این مجموعه طرز تهیه دسر ساده را در دو نوع مختلف مشاهده خواهید کرد.

دسر ساده ژله خرده شیشه با آسن ترین روش طرز تهیهدسر کاستارد میوه ای

طرز تهیه دسر خرده شیشه

این نوع دسر طرز تهیه بسیار راحتی دارد و به سرعت شما می توانید این دسر خوشمزه و ساده را تهیه کنید.

ژله خرده شیشه

مواد لازم

بستنی وانیلی :  ۱ لیوان
ژله : به تعداد دلخواه
ژله آلوئه ورا : ۱ بسته

طرز تهیه دسر

ایتدا برای طرز تهیه دسر ساده خرده شیشه پودر های ژله را به صورت جداگانه در یک لیوان آب جوش حل کنید سپس نصف لیوان آب سرد به محلول ژله اضافه کنید.

حل کردن پودر ژله ها در آب جوش

سپس پودر های ژله را در یک ظرف مستطیل شکل بریزید تا موقع برش به شکل مکعب برش بخورد و بعد از اینکه ژله ها به طور کامل بسته شدند آن ها را به شکل مکعبی برش بزنید .

ژله خرده شیشه

آن ها را در قالب مورد نظرتان بچینید سپس ژله آلوئه ورا را در یک لیوان آب جوش به خوبی حل کنید و بعد بستنی وانیلی را به ژله آلوئه ورا اضافه کنید بعد از اینکه مایع ژله سرد شد آن را به در قالب دسری که خرده شیشه ها را در آن چیده ای بریزید و این دسر ساده را به مدت یک شب در درون یخچال بگذارید تا خودش را به خوبی بگیرد.

Simple dessert recipe (10)روش تهیه دو نوع دسر ساده

طرز تهیه دسر کاسترد میوه ای

دسر کاسترد میوه ای یک دسر خوشمزه میوه ای است که شما می توانید این نوع دسر را با انواع میوه های دلخواهتان به راحتی تهیه کنید.

طرز تهیه دسر ساده کاستارد میوه ای

مواد لازم

پودر کاسترد : ۲ قاشق غذاخوری
شیر : ۲.۵ پیمانه
انواع میوه های دلخواه
شکر : ۳ قاشق غذاخوری
وانیل : به میزان لازم

طرز تهیه دسر ساده کاسترد

برای طرز تهیه دسر کاسترد میوه ای در مرحله اول باید میوه ها را انتخاب کنید و آن ها را خرد کنید. همه زیبایی این دسر به میوه ها و شکل برش میوه ها است پس سعی کنید میوه های متنوع را با برش های زیبا برای روش تهیه دسر کاسترد آماده کنید.
سپس دو لیوان شیر را در درون قابلمه ای بریزید و قابلمه را بر روی حرارت گاز قرار دهید. پودر کاسترد را در نصف پیمانه شیر باقی مانده حل کنید و بعد از اینکه شیر به دمای جوش رسید محلول پودر کاسترد را به تدریج به شیر اضافه کنید سپس وانیل و شکر را به شیر بیافزایید و شیر را به صورت مکرر هم بزنید تا محلول شیر مانند فرنی غلیظ شود سپس زیر شعله گاز را خاموش کنید.

شیر غلیظ شده برای طرز تهیه دسر کاستارد میوه ای
وقتی که شیر ولرم شد آن را بر روی میوه ها بریزید و به مدت چند ساعت ظرف را در درون یخچال بگذارید برای تزیین این دسر کاسترد می توانید از برش های میوه استفاده کنید.

دسر ساده کاستارد میوه ای

امیدواریم از طرز تهیه دسر ساده خرده شیشه و کاسترد میوه ای لذت کافی را برده باشید و لحظات خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید. نوش جان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.