با بالا رفتن سن چین و چروک هایی در پوست صورت ایجاد می شود که یکی از راه های از بین بردن چین و چروک های صورت استفاد از ماسک های طبیعی است. در ادامه مطلب شما را با طرز تهیه سه نوع ماسک ضد چروک آشنا می کنیم.

با بالا رفتن سن جوانی و شادابی پوست برای افراد مهم تر می شود. استفاده از محصولات شیمیایی برای از بین بردن چین و چروک ها نه تنها روشی مناسب نیست بلکه برخی از این محصو لات به پوست صورت شما نیز آسیب هایی را می زنند. ماسک های طبیعی ضد چروک پوست را می توانید در منزل به راحتی تهیه کرد.

یکی از دغدغه های بزرگ برخی از افراد از بین بردن چین و چروک ناشی از بالا رفتن سن می باشد. در این مطلب طرز تهیه سه نوع ماسک ضد چروک گیاهی و طبیعی را در اختیار شما دوستان عزیز قرار داده ایم.

انواع ماسک های طبیعی ضد چروک صورت

معرفی سه نوع ماسک ضد چروک

ماسک های گیاهی حاوی روغن ها و مواد مغذی و پروتئین های ضروری برای پوست می باشند و با عواملی که باعث پیری پوست می شوند به خوبی مبارزه می کنند. ماسک های طبیعی را بر روی پوست تمیز شده صورت خود قرار دهید.

ماسک طبیعی ضد چروک صورت

ماسک هویج برای از بین بردن چین و چروک

هویج حاوی مقدار زیادی ویتامین A است که باعث رشد و ترمیم سلول های پوست صورت می شود و یک ماسک طبیعی ضد چروک بسیار قوی می باشد.

طرز تهیه ماسک هویج

یک عدد هویج را در ظرفی مناسب به خوبی رنده کنید.سپس هویج رنده شده را بر وری پوست صورت خود به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید. می توانید آب هویج را بگیرید و بر روی پوست صورت خود با کمک پنبه قرار دهید بعد از مدت زمان ذکر شده صورت خود را به خوبی با آب بشویید.

ماسک ضد چروک هویج

ماسک سفیده تخم مرغ و عسل و روغن رازیانه

عسل موجود در این ماسک پوست صورت شما را مرطوب نگه می دارد و تخم مرغ باعث سفت شدن پوست صورت می شود و استفاده از روغن رازیانه در این ماسک باعث صاف شدن چروک های پوست شما می شود و حالت ارتجاعی پوست صورت را بهبود می دهد. روغن صندل بافت پوست صورت شما را تقویت می کند.

حتما بخوانید:  طرز تهیه 5 ماسک صورت برای جوش های ریز، سر سیاه و جوش های زیر پوستی

ماسک سفیده تخم مرغ و عسل برای از بین بردن چروک صورت

مواد لازم

سفیده تخم مرغ : ۱عدد
عسل : ۱ قلشق غذاخوری
روغن رازیانه : ۴ قطره
روغن صندل : ۴ قطره

طرز تهیه ماسک

برای تهیه این نوع ماسک ضد چروک ابتدا سفیده تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید و سفیده را هم بزنید تا کمی سفت شود سپس عسل و روغن رازیانه و روغن صندل را به خوبی با تخم مرغ مخلوط کنید سپس این نوع ماسک طبیعی را بر به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست تمیز صورت خود بمالید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورت خود را با آب ولرم به خوبی بشویید.

ماسک ضد چروک صورت

ماسک فندق و آلوئه ورا

این نوع ماسک طبیعی مرطوب کنندگی پوست صورت شما را حفظ می کند و هم چنین لکه های پوست صورت شما را محو می کند و استفاذه مداوم از این ماسک چین و چروک های ناشی از بالا رفتن سن را کاهش می دهد.

ماسک ضد چروک صورت

مواد لازم

فندق : ۱ فنجان
ژل آلوئه ورا : ۱ قاشق غذاخوری
روغن اسطوخودوس : ۴ قطره
جوش شیرین : ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک ضدچروک فندق و آلوئه ورا

یک فنجان فندق آسیاب شده را در درون ظرفی بریزید سپس آن را با ژل آلوئه ورا مخلوط کنید و مقداری جوش شیرین و روغن اسطوخودوس را به فندق و ژل آلوئه ورا اضافه کنید و این مواد را به خوبی باهم مخلوط کنید سپس مخلوط این مواد را بر روی پوست صورت خود بمالید. باقی مانده این نوع ماسک طبیعی را می توانید در درون یخچال نگهداری کنید.

انواع ماسک ها برای از بین بردن چین و چروک صورت

استفاده از ماسک های طبیعی درمانی موثر برای از بین بردن چین و چروک صورت شما است و بهتر است که شما استفاده از انواع ماسک ضد چروک طبیعی را جایگزین کرم ها و محصولات شیمیایی کنید. برای مشاهده آموزش انواع ماسک طبیعی کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.