در سال های اخیر تحقیقات زیادی نشان داده است که یکی از عوامل تاثیر گذار در تعیین جنسیت جنین, تغذیه می باشد. این بررسی های ثابت کرده است که در تغذیه برای پسردار شدن باید از میزان بیشتری از مواد پرکالری استفاده شود.

تحقیقات زیادی نشان داده است که جنسیت نوزاد به تغذیه قبل از بارداری مادر و پدر بستگی زیادی دارد. به طور کلی این بررسی ها حاکی از آن است که تغذیه مادرانی که قبل و حین لقاح, پر کالری بوده و مادر انرژی بیشتری دریافت کرده است, با پسر شدن جنین ارتباط نزدکی دارد. ذر این مقاله به رژیم غذایی مناسب و تغذیه برای پسردار شدن می پردازیم.

مناسب ترین رژیم غذایی و تغذیه برای پسردار شدن

پسر شدن جنین

مطالعات صورت گرفته بر روی عادت های غذایی زنان باردار, نشان داده است زنانی که قبل از بارداری, از غذاهای پرکالری بیشتری استفاده کرده اند, در ۵۶ درصد موارد جنین پسر بوده است این در حالی است زنانی که از رژیم های غذایی کم کالری و کمتر استفاده کرده اند, تنها در ۴۶ درصد موارد جنین آن ها پسر بوده است. به علاوه این بررسی ها نشان داد زنان بارداری که جنین پسر داشتند, از محدوده وسیعی از مواد مغذی مانند پتاسیم, کلسیم و ویتامین های E, C, B12 استفاده کرده بودند. همچنین ارتباط بسیار قوی میان خوردن صبحانه کامل زنان و پسردار شدن نوزاد وجود دارد.

با وجود تمام این تحقیقات, به طور ۱۰۰ درصد نمی توان, جنسیت جنین را تعیین کرد. اما فاکتورهای زیادی وجود دارند که احتمال پسردار شدن را افزایش می دهند. تغذیه یکی از این فاکتورها می باشد. در ادامه رزیم غذایی مناسب برای پسر دار شدن را شرح می دهیم.

تغذیه برای پسردار شدن

تغذیه برای پسردار شدن

یکی از فاکتورهای مهم در تغذیه برای پسردار شدن, این است که رژیم غذایی مورد نظر باید حداقل ۲ تا ۳ ماه قبل از بارداری تحت متخصص تغذیه, شروع و تا زمانی که تست بارداری, مثبت شود, ادامه داشته باشد. به عقیده بسیاری از متخصصان, فاکتورهایی نظیر قلیایی بودن واژن حین مقاربت, استفاده از رژیم غذایی سرشار از پتاسیم و سدیم, مقاربت در زمان های تخمک گذاری و … شانس پسر شدن جنین را افزایش می دهند. بنابراین علاوه بر تغذیه, رعایت نکات مذکور, احتمال پسردار شدن جنین را بالا می برند.

برخی بررسی ها نشان داده است که علاوه بر زنان, رعایت رژیم غذایی برای مردان قبل از بارداری, در جنسیت جنین تاثیرگذار است. همان طور که می  دانید هرچقد میزان کروموزوم Y در اسپرم مردان بیشتر باشد, شانس پسر شدن جنین افزایش می یابد. به عقیده طب سنتی مصرف غذاهای گرم باعث می شوند این کروموزوم در اسپرم افزایش یابد. همچنین برخی متخصصان بر این باور هستند که تجویز و مصرف منظم قرص اسید فولیک و ویتامین C سه ماه قبل از اقدام به بارداری برای مردان, می تواند اثر بیشتری در پسر شدن جنین داشته باشد.

حتما بخوانید:  راهنمای تغذیه در ماه اول بارداری, چی بخوریم و چی نخوریم

مواد غذایی ضروری و غیر ضروری در تغذیه برای پسردار شدن

متخصصان بسیاری اتفاق نظر دارند که دو تا ۳ ماه قبل از بارداری, بهتر است از رژیم غذایی سرشار از پتاسیم و سدیم و فقیر از کلسیم و منیزیم استفاده کنید و این رژیم را تا انجام تست بارداری و مثبت شدن تست, ادامه دهید. بنابراین در تغذیه برای پسردار شدن از میزان مجاز نمک استفاده کنید.

برخی از مواد غذایی, سبزیجات و میوه های سرشار از پتاسیم عبارت است از: آب و رب گوجه فرنگی, برگ چغندر, انواع حبوبات, کدو حلوایی, موز, آووکادو, میوه های خشک مانند برگه آلو, انجیر خشک, آلو بخارای خشک و کشمش. توصیه می شود مصرف این مواد غذایی را ۲ تا ۳ ماه قبل از بارداری, افزایش دهید و این مواد را روزانه در برنامه غذایی خود جایی دهید. در رژیم غذایی برای پسر دار شدن باید از طیف وسیعی از مواد غذایی پرکالری استفاده کنید.

همچنین در طول ۲ تا ۳ ماه قبل از بارداری, مصرف منابع غنی از کلسیم, مانند انواع لبنیات, را به حداقل برسانید. باید بدانید که منابع سرشار از کلسیم و پتاسیم موجب دختردار شدن جنین می شوند. به طور کلی والدینی که خواستار فرزند پسر می باشند باید در رژیم غذایی خود بیشتر از سبزیجات و میوه ها استفاده کنند و مصرف لبنیات را به حداقل برسانند.

با توجه به مطالب بیان شده اگرچه تغذیه برای پسردار شدن, می تواند تاثیر زیادی در تعیین جنسیت داشته باشد اما این موارد تغذیه ایی نیز نمی توانند به طور حتم, جنین را پسر کنند. تنها حکمت خالق یکتا, جنسیت جنین را تعیین می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.