یکی از مهمترین مسائل بیان شده زنان باردار در هفته ۳۵ بارداری, احساس افتادن بچه است. در این هفته از بارداریع کودک حجم بیشتری از رحم را اشغال کرده و مایع آمنیوتیک اطراف او در حال کاهش است.

هفته سی و پنج بارداری فرا می رسد و جنین شباهت بیشتری به نوزاد تازه متولد شده, پیدا می کند. حالا او بزرگتر از قبل شده است. در هفته ۳۵ بارداری, مایع آمنیوتیک اطراف جنین شروع به کاهش می کند. در این مطلب با تغییرات جنین و زنان باردار در این هفته از بارداری آشنا می شویم.

تغییرات جنین در هفته ۳۵ بارداری

هفته 35 بارداری

هفته ۳۵ بارداری از هفته های آخر بارداری محسوب می شود و هر لحظه ممکن است کودک به دنیا بیاید. وزن کودک در این هفته به ۲۹۵۰ گرم و طول او به ۴۶ سانتی متر می رسد. حالا او به اندازه یک هندوانه است. اگر چه که جنین در رحم در جای نرم و گرمی قرار دارد, اما حالا فضای رحم برای او کوچک شده و امکان پشتک زدن برای او وجود ندارد, با این حال هر از چند گاهی ممکن است او لگد بزند.

تقویم بارداری

استخوان های جمجمه نوزاد در این هفته از بارداری نیز, استخوانی و سخت نمی شود و حالت نرمی آن تا انتهای بارداری وجود دارد تا جنین به راحتی از کانال زایمان عبور کند. به علاوه مایع آمنیوتیک اطراف جنین بسیار کم شده و جای این مایع را نوزاد پر کرده است.

هفته 35 بارداری

در این هفته از بارداری, کلیه های جنین به طور کامل رشد کرده اند و کبد او حالا می تواند برخی از مواد زائد را پردازش کند. اندام های جسمی و ضروری کودک در این هفته از تقویم بارداری, به طور کامل رشد کرده است و در هفته های باقی مانده از بارداری, تنها وزن او زیاد می شود.

حتما بخوانید:  آنچه باید در هفته چهاردهم بارداری بدانیم , تقویم بارداری هفته به هفته

بارداری هفته به هفته

تغییرات مادر در هفته ۳۵ بارداری

تغییرات زنان در بارداری

یکی از اصلی ترین تغییرات زنان در بارداری, افزایش حجم رحم آن ها می باشد. در هفته ۳۵ بارداری, رحم حدود ۱۵ برابر حجم اولیه اش شده است و آن قدر بزرگ شده که تا زیر دنده ها را نیز در بر گرفته و از ناف حدود ۱۵ سانتی متر بالاتر قرار دارد. این افزایش حجم رحم, موجب کوچک شدن فضای دیگر اندام های داخلی بدن شده است و به همین دلیل مشکلات مختلفی در زنان باردار از جمله سوزش معده, تکرر ادرار و …. وجود دارد.

یکی از اقداماتی که در هفته ۳۵ بارداری برای اغلب زنان صورت می گیرد, معاینه می باشد. در واقع برخی از پزشکان توصیه می کنند از این هفته به بعد, هر هفته زنان باردار معاینه شوند چرا که به زمان زایمان نزدیک تر شده و باید از حرکات جنین و موقعیت او آگاهی داشته باشند تا منجر به زایمان امنی شوند.

هفته 35 بارداری

علاوه بر افزایش حجم رحم, افزایش وزن یکی دیگر از تغییرات زنان باردار می باشد. در هفته سی و پنجم بارداری, چاق شدن به میزان ۸ تا ۱۳ کیلو نسبت به اوایل بارداری برای زنان باردار طبیعی است.

یکی از مسائلی که اغلب زنان باردار در هفته ۳۵ بارداری, بیان می کنند, احساسی مانند افتادن بچه است که این مسئله ناشی از قرار گرفتن سر کودک در داخل لگن می باشد و طبیعی است چرا که به زایمان نزدیک تر می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.