دسته ها
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

آنچه باید درباره مصرف گل گاو زبان در بارداری بدانید

  • فاطمه میرزایی
  • ۷ شهریور ۱۳۹۷
  • ۰

گل گاو زبان به دلیل داشتن آلاکوئید ها موجب سقط جنین می شود، بنابراین توصیه می شود خانم ها از مصرف گل گاو زبان در بارداری خودداری کنند.

در این مقاله به ارائه مطالبی در مورد خواص و تاثیرات گل گاو زبان در بارداری پرداخته ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد و با مطالعه آن از مضرات و فواید استفاده از گل گاو زبان در دوران بارداری اطلاعات کاملی کسب نمایید. پس تا پایان همراه ما باشید و نهایت استفاده را از این مقاله ببرید.

گل زبان یک گیاه علفی و دارای طبیعت گرم است. این داروی گیاهی نشاط آور، آرام بخش و مقوی تمام بدن می باشد؛ از دم کرده گل گاو زبان به همراه مقدار کمی لیمو عمانی، به عنوان یک دمنوش عالی برای سرما خوردگی می توان استفاده کرد.

گا گاو زبان در دوران بارداری

خواص درمانی گل گاو زبان

خواص گل گاو زبان بی شمار است که در ادامه به معرفی تعدادی از این فواید می پردازیم.

گل گاو زبان تصفیه کننده خون است.

آرامش دهنده اعصاب است.

ادرار آور است.

سرماخوردگی را درمان می کند.

گل گاو زبان از بروز سرطان جلوگیری می کند.

از گل گاو زبان برای تنظیم اختلالات ادراری و تعریق می توان استفاده کرد.

سرماخوردگی را درمان می کند.

گل گاو زبان از بروز سرطان جلوگیری می کند.

در درمان برونشیت می تواند مؤثر باشد.

از گل گاو زبان برای تنظیم اختلالات ادراری و تعریق می توان استفاده کرد.

باعث تقویت کلیه ها می شود و نیز در درمان ورم و التهاب کلیه مؤثر است.

گل گاو زبان در حاملگی

مصرف گل گاو زبان در بارداری و شیر دهی

با همه فواید و خواص این گیاه باز هم لازم است زنان باردار از مصرف گل گاو زبان در دوران بارداری خودداری نمایند. زیرا آلاکوئید موجود در آن، موجب آسیب و یا سقط جنین می شود. همچنین مادران شیرده نیز تا جایی که امکان دارد از این گیاه استفاده نکنند، زیرا این ماده شیمیایی خطرناک می تواند از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل شود. پس گل گاو زبان نیز از جمله خوراکی ها و غذاهای ممنوعه در بارداری محسوب می گردد.

مصرف روغن گل گاو زبان در بارداری ، احتمال دارد باعث افزایش و طولانی تر شدن مدت زمان خونریزی شود، به همین خاطر در موقع استفاده از آن، باید جانب احتیاط را رعایت کرد.

گل گاو زبان در بارداری

برخلاف تصور برخی از افراد، داروهای گیاهی نیز به مانند دارو های شیمیایی می تواند عوارض و ضرر های جبران ناپذیری بر جای گذارد. از این رو خانم های باردار، باید از مصرف خودسرانه هر گونه جوشانده و یا دم کرده گیاهی، در دوران بارداری اکیدا خودداری نمایند. به این نکته توجه داشته باشید که هر داروی گیاهی اعم از طبیعی و غیر طبیعی در کنار فوایدی که می تواند داشته باشد، ضرر هایی نیز دارد، بنابراین قبل از مصرف هر نوع داروی گیاهی لازم است حتما، با پزشک خود مشورت نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.