گوجه فرنگی علاوه بر خواص بسیار پر اهمیت در سبد غذایی ما تاثیرات مثبت فراوانی نیز بر زیبایی و شادابی پوست دارد. ماسک گوجه فرنگی روشن کننده موثری برای پوست شماست که دراین مقاله روش تهیه سه نوع ماسک گوجه فرگی و تاثیرات آن بر شادابی و طراوت پوست در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

ماسک طبیعی میوه ها برای تقویت و روشن کردن پوست بسیار مفید هستند و مانع از افتادگی و شل شدن پوست می شوند . برای درمان پوستتان همه ی مواد شیمیایی با قیمت های بسیار بالا را کنار بگذارید و از ماسک های طبیعی استفاده کنید. ماسک های طبیعی علاوه بر اینکه بسیار ارزان هستند برای پوست بسیار مفید هستند.

گوجه فرنگی یکی از مواد غذایی بسیار عالی برای پوست است و سرشار از آنتی اکسیدان است که همین باعث می شود از پوست در برابر اشعه های آفتاب محافظت کند و باعث به تاخیر انداختن پیری پوست می شود و از سرطان پوست نیز جلوگیری می کند. ماسک گوجه فرنگی یکی از ماسک هایی است که با هزینه بسیار پایین تهیه می شود . گوجه فرنگی به دلیل دارا بودن اسید های طبیعی پوست چرب را تنظیم می کند.

ماسک گوجه فرنگی مناسب برای پوست

مواد مغذی مفید موجود در گوجه فرنگی برای پوست

گوجه فرنگی

ویتامین A : محو لکه های تیره و لطیف کردن پوست خشن ویتامین B: کاهش سرعت روند پیری پوست کلسیم : بهبود پوست خشک پژمرده پتاسیم : آبرسانی به سلول های پوست منیزیم: کند کردن روند پیری پوست

طرز تهیه سه نوع ماسک گوجه فرنگی

ماسک گوجه فرنگی و عسل

ماسک گوجه فرنگی با خاصیت روشن کننده

ماسک گوجه فرنگی به همراه عسل باعث درخشش پوست شما می شود و این ماسک برای پوست های خشک بسیار مفید است و پوست شما را بسیار لطیف می کند و همچنین باعث می شود تا پوست شما رطوبت لازم را داشته باشد. استفاده مکرر از ماسک گوجه فرنگی و عسل باعث میشود تا لکه های تیره و لکه های جوش از روی پوست محو شوند و مانع از پیری زودرس پوست و سرطان پوست می شود. عسل فواید زیادی برای پوست دارد که از جمله فواید عسل می توان به ضد باکتری و ضد قارچ بودن آن اشاره کرد.

مواد لازم برای تهیه ماسک عسل و گوجه فرنگی

عسل : نصف قاشق غذاخوری گوجه فرنگی رسیده : ۱ عدد

طرز تهیه ماسک گوجه فرنگی و عسل

ابتدا گوجه فرنگی را به خوبی بشویید و آن به دو قسمت برش دهید و در درون مخلوط کن بیندازید و عسل را به گوجه فرنگی درون مخلوط کن اضافه کنید و گوجه فرنگی و عسل را تا مرحله ای مخلوط کنید تا بخوبی باهم مخلوط شوند. پوست صورت خود را قبل از زدن ماسک گوجه فرنگی و عسل به خوبی با آب ولرم بشویید . بعدا ز آماده شدن این ماسک آن را به کمک قلم مو یا انگشت بر روی صورتتان قرار داده و صورت خود را به خوبی با این ماسک ماساژ دهید و حدود ۲۰ دقیقه اجازه دهید که این ماسک بر روی صورت شما بماند.

ماسک گوجه فرنگی مفید

بعد از مدت زمان ذکر شده صورت خود را با آب سرد به طور کامل بشویید تا ماسک به خوبی از صورت شما پاک شود.

ماسک گوجه فرنگی و خیار

ماسک گوجه فرنگی با خاصیت آبرسانی

ماسک گوجه فرنگی و خیار باعث روشن شدن و طراوت و شادابی  پوست شما می شود . این ماسک باعث خنک شدن پوست می شود که اگر پوست شما ملتهب و یا آفتاب سوخته شده می توانید از این ماسک استفاده کنید. ماسک خیار و گوجه فرنگی هم چنین منافذ بزرگ پوست را به مرور زمان می پوشاند. با توجه به اینکه خیار از ۹۵ درصد آب تشکیل شده خاصیت آبرسانی به پوست را دارد.

مواد لازم جهت تهیه ماسک گوجه فرنگی و خیار

گوجه فرنگی : ۱ عدد خیار : ۱ عدد

طرز تهیه ماسک گوجه فرنگی و خیار

ایتدا گوجه و خیار را به خوبی شسته و آن ها را به چند قسمت برش دهید و در درون مخلوط کن بریزید تا بخوبی باهم مخلوط شوند پس از اینکه آن ها به صورت چسبنده در آمدند می توانید با کمک قلم مو یا انگشت بر روی پوستتان بزنید و چند دقیقه پوست را به خوبی با این ماسک ماساژ دهید. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید. توجه داشته باشید که ماسک را باید بر روی پوست بسیار تمیز خود قرار دهید.

ماسک گوجه فرنگی و لیمو

ماسک گوجه فرنگی و لیمو

گوجه فرنگی و آبلیمو هر دو دارای خاصیت روشن کننده پوست هستند و همچنین با استفاده مکرر از این به ماسک به مرور زمان جای لکه های سیاه و لکه های جوش از روی پوست محو می شوند.

مواد لازم

گوجه فرنگی : ۱ عدد آبلیمو : نصف قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک گوجه فرنگی و لیمو

گوجه فرنگی را شسته و آب آن را بگیرید و دو قاشق غذا خوری آب گوجه فرنگی را به همراه نصف قاشق غذا خوری آبلیمو مخلوط کنید و مخلوط آبلیو و گوجه فرنگی را روی قسمت های تیره صورت خود یا همه صورت به کمک پنبه قرار دهید. و حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.

    ماسک بسیار مفید گوجه فرنگی در این مقاله شما را با ماسک گوجه فرنگی و تاثیرات بسیار خوب آن بر روی پوست صورتتان آشنا ساختیم امیدواریم این نوع ماسک برای صورت شما بسیار تاثیر گذار باشد. برای آشنایی با ماسک های بیشتر و مطالبی در مورد سلامت پوست به بخش سلامت پوست رجوع کنید.

نظرات بسته شده است.