دسته ها
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

جاذبه های گردشگری و دیدنی های کلاردشت

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۷
  • ۰

شهر دیدنی و زیبای کلاردشت در ۵۴ کیلومتری از چالوس قرار دارد این شهر سر سبز با وجود دور بودن از دریا بسیار زیبا است دیدنی های کلاردشت از نقاط روستایی تا مناطق شهری آن وجود دارد روستاهای اطراف این شهر دارای طبیعتی بی نظیر و باور نکردنی است.

شهر زیبای کلاردشت با طبیعت کوه ها البرز، شهر دیدنی عباس آباد، دریای خزر، چالوس و قله سلیمان هم جوار است که به سرسبزی و جذابیت این شهر افزوده است. بیشتر گردشگران، دیدنی های کلاردشت را با دریاچه ولشت آن می شناسند دریاچه ای رویایی که دیدن آن برای اولین بار شما را به شگفتی وا می دارد.

   راهنمای دیدنی های کلاردشت

دیدنی های کلاردشت:

سفر به کلاردشت و عبور از جاده های پر پیچ و خم چالوس با وجود انبوهی از جنگل ها و درختان سر به فلک کشیده می تواند شما وارد بهشتی دیگر کند و این شهر زیبا می تواند انتخاب مناسبی برای یک سفر خاطره انگیز باشد.

دیدنی های کلاردشت

 

رودخانه ای در کلاردشت

دریاچه ولشت:

این دریاچه بی نظیر و دیدنی که مانند یک نقاشی غیر قابل باور است از دیدنی های  کلاردشت به حساب می آید و از دریاچه های مهم ایران با آب شیرین به شمار می رود. این منطقه سر سبز با درختان کاج دارای طبیعتی بی نظیر و باور نکردنی است وجود آب شیرین در این دریاچه به پرورش گونه های مختلف ماهی قزل آلا، اردک ماهی و شاه کولی کمک می کند.

دریاچه ولشت

دریاچه ای آبی در کلاردشت

این دریاچه دارای ارتفاع ۲۰ متر است و بیشتر مسافران در این منطقه آب تنی می کنند در کنار شنا کردن می تواند از قایق نیز در این دریاجه استفاده کنید و لذت یک سفر خاص را داشته باشید.

جاده کلاردشت و عباس آباد:

مسیر جاده کلاردشت به عباس آباد در جنگل های انبوه قرار گرفته است که از دیگر دیدنی های کلاردشت محسوب می شود در مسیر این جاده مکان های زیبایی با آلاچیق های خاص برای استراحتگاه مسافران در نظر گرفته شده است که می توانید برای ساعتی در طول مسیر در این مکان ها استراحت کنید.

جاده کلاردشت عباس آباد

روستای مازیچال:

این روستا به دلیل اینکه از درختان بلوط پر شده است به این نام خوانده می شود این منطقه از مناطق ییلاقی مخصوص در ایران است که دارای گونه های مختلفی از گل ها و گیاهان است.

روستاهای معروف کلاردشت

شهر رویایی کلاردشت

مازندران و شهر کلاردشت

در این روستا می توانید از غذاهای محلی و لبنیات طبیعی حیوانات استفاده کنید این روستا به خوبی می توانید نحوه زندگی سالم و دوست داشتنی روستایی را به تصویر بکشد.

روستای طویدره:

روستای سرسبز کلاردشت

این روستا در شهر زیبای کلاردشت قرار گرفته است در قسمتی از این روستا می توان درختان سر به فلک کشیده را تماشا کرد و در سمت دیگر چشم انداز زیبایی از دامنه های سر سبز البزر را نظاره گر بود. همین ویژگی ها، این روستا را یکی تبدیل به یکی از مکان های دیدنی کلاردشت کرده است. نام این روستا بر اساس شرایط جغرافیایی و با توجه به گویش محلی مردم این منطقه نام گذاری شده است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.