دسته ها
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

معرفی ابرخودروی تمام برقی آلینو بلغارستان

  • زهره امامی
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۷
  • ۰

خودروی تمام برقی جدید که محصول بلغارستان است دارای ۲۴ موتور برقی و قدرتی معادل ۵۲۲۱ اسب بخار می باشد. این خودرو ۸۸۸۰ نیوتن‌ متر گشتاور نیرو دارد.

شرکت بلغارستانی با نام آلینو در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد. این شرکت قصد دارد اولین محصول خود را که یک خودروی لاکچری تمام برقی است تولید کند.

خودروی تمام برقی جدید

خودروی تمام برقی جدید

این خودوری جدید قرار است در چهار مدل ساخته شود. مدل پایه این خودرو قدرتی معادل ۲۶۱۰ اسب بخار دارد و ۴۴۴۰ نیوتن‌ متر گشتاور آن می باشد. مدل بعدی با نام اختصاری  (RP3) ۳۴۸۲ اسب بخار قدرت دارد و گشتاور آن ۵۹۲۰ نیوتن‌ متر است. مدل سوم خودروی برقی جدید که (RP4) نام دارد قدرتی برابر ۴۳۵۱ اسب بخار  دارد و ۷۴۰۰ نیوتن‌ متر گشتاور  تولید می کند. مدل (RP5) که پرچمدار این نوع خودروی برقی است قدرتی به اندازه ۵۲۲۱ اسب بخار دارد و ۸۸۸۰ نیوتن‌ متر گشتاور تولید می کند.

خودروی تمام برقی جدید

مدل پرچمدار این خودروی برقی در هر چرخ ۶ موتور برقی دارد که سرعتی معادل سرعت ۴۸۸ کیلومتر بر ساعت تولید می کنند. خودروی آلینو دارای پک باتری لیتیوم پلیمر با ظزفیت ۶۰ تا ۱۸۰ کیلو وات ساعت است و برای طی مسیری به طول ۱۰۲۰ کیلومتر فقط لازم است بزرگترین باتری آن یک مرتبه شارژ شود. اتومبیل جدید برقی آلینو آرکانوم قرار است در سه نوع خیابانی، اسپرت و مسابقه ای تولید شود. این خودرو سیستم تعلیق روباتیک دارد و سیستم ترمز آن تلفیقی از هیدرولیک، بازیابی انرژی و «روباتیک» بادی می باشد. قیمت مدل های پایه و پرچمدار این خودرو به شرح زیر است:

  • مدل پایه ۷۵۰ هزار یورو
  • مدل پرچمدار RP5 یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو

خودروی تمام برقی جدید  خودروی تمام برقی جدید

ناگفته نماند الگوبرداری این خودرو از لامبورگینی انجام شده است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.