دسته ها
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

اهمیت رازداری همسر در زندگی مشترک و نحوه برخورد با عدم راز داری همسر

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
  • ۰

زندگی مشترک دارای رمز و رازهای زیادی است که آگاهی لازم در این زمینه می تواند به دوام این زندگی و رابطه شما کمک می کند. یکی از این نکات توجه به رازداری همسر است و باید به خاطر داشته باشید که زوج ها باید برای یکدیگر صندوقچه ای از اسرار باشند.

این سؤال برای بیشتر افراد پیش می آید که رازداری همسر باید در چه زمینه هایی باشد؟ منظور از رازدار بودن همسر، حل مسائل شخصی زوجین به صورت شخصی و دو نفره است و بیشتر روان شناسان خانواده اشاره کرده اند که لزومی به آگاهی اطرافیان از مسائل بین زوجین نمی باشد و خود به تنهایی باید این مسائل را حل و برطرف کنند.

چگونه فردی رازدار برای همسرمان باشیم؟

رازداری همسر و نکات مهم در این زمینه:

خانواده باید مکان امنی برای افراد باشد و این امینت باید از نظر روحی و روانی تأمین شود، اعضای یک خانواده باید احساس کنند می توانند در این مکان امن به راحتی نظرات خود را بیان کنند. حال باید دید که چگونه می توان این احساس امنیت روحی و روانی را در خانواده ایجاد کرد؟

چه مواردی نشان دهنده عدم رازدار بودن همسر هستند؟

اگر در زندگی مشترک خود به راحتی مشکلات و مسائل شخصی همسر خود را برای دیگران بازگو می کنید، شما فردی رازدار برای همسر خود نخواهید بود. همچنین در نقطه مقابل افرادی هستند که رازهای دیگران را به راحتی برای همسر خود بیان می کنند که نمی توان آنها را رازدار دانست. مطمئنا یک فرد رازدار می تواند همسر ایده آل از نظر مردان و زنان باشد.

رازداری همسر چه فوایدی دارد؟

آثار نامناسب رازدار نبودن همسر:

اگر شما در رازداری همسر مشکل دارید و نشانه های از افشاگری راز دارید باید بدانید که این کار ممکن وجه شما را در نزد همسرتان و دیگران خراب کند و باعث شود که اطرافیان و از همه مهم تر همسرتان دیگر اعتماد به شما نداشته باشد و از بیان رازهای خود اجتناب کند.

از نظر اخلاقی و شرعی بیان کردن راز همسر و حتی اطرافیان درست نبوده و وجه اخلاقی شما را زیر سؤال خواهد برد، این کار شخصیت بزرگ شما را کوچک کرده و حرمت را از بین می برد. پس برای داشتن یک ازدواج موفق و پایدار و محبوب بودن در نزد همسر باید رازدار باشید.

تأثیرات مثبت رازدار بودن:

رازداری همسر موجب دوام بیشتر رابطه در زندگی مشترک خواهد شد و اعتماد بیشتر همسرتان را به همراه دارد، این کار موجب می شود تا شما شخصیتی بزرگ تر پیدا کنید و مراتب بالاتری از ایمان را به دست آورید. قوانینی برای استحکام روابط عاطفی نشان می دهد رازدار بودن همسر به چه میزان می تواند در موفقیت زندگی مشترک و استحکام روابط عاطفی تأثیر گذار باشد.

اگر شما خانواده ای بزرگ تر دارید و صاحب فرزند هستید با راز داری همسر نکات مهمی را به فرزندان خود می آموزید و برای آنها به عنوان یک الگوی درست رفتاری خواهید بود.

دوام زندگی با رازداری

چگونه رازدار باشیم؟

یکی از نکات مهم در حل کردن چالش های مهم در روابط عاطفی زوجین آموزش رازداری به زوج ها می باشد که به آن ها می آموزد چگونه با رازدار بودن اعتماد بیشتری از سمت همسر خود جلب کنند؟

همیشه این موضوع را به خاطر بیاورید که رازداری می تواند چه عواقب مثبتی برای شما داشته باشد و عدم رازداری چه عواقب منفی در پی دارد این عوامل در زمان افشای راز موجب می شود تا شما درست تر تصمیم بگیرید و رازدار باشید.

به این موضوع توجه کنید که با افشای راز و عدم رازداری همسر شما فردی بی اعتماد در نزد او خواهید شد و ارزش شما کمتر خواهد شد همچنین در نظر داشته باشید که بیان راز همسر می تواند مشکلات اخلاقی دیگری را نیز در پی داشته باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.