آموزش ساخت عروسک پارچه ای زیبا و دوست داشتنی به همراه الگوی عروسک تزیینی و آموزش مرحله به مرحله کشیدن الگوی عروسک و مراحل دوخت عروسک گربه پارچه ای گه برای انواع تزیینات خصوصا اتاق کودک کاربرد زیای دارد.

ساخت عروسک پارچه ای به عنوان یکی از عروسک های پرطرفدار و زیبا کار بسار راحت و بی دردسری است که اغلب مادرهای گرامی علاقه خاصی به انجام آن دارند. امروز با آموزش ساخت یک نوع عروسک تزیینی با پارچه در خدمتتون هستم که میتوانید با الگوی ارائه شده به راحتی یکی عروسک زیبا و دوست داشتنی تهیه کنید.

نحوه ساخت عروسک پارچه ای تزیینی:

برای ساخت عروسک پارچه ای که امروز براتون درنظر گرفتیم احتیاج به دو رنگ پارچه هم جنس دارید، علاوه بر پارچه نیاز به مقداری پنبه یا پشم شیشه برای داخل عروسک و نخ و سوزن دارید. اولین اقدام برای ساخت عروسک تهیه الگو در سایز مناسب میباشد. برای اینکار میتوانید از الگوی زیر استفاده کرده و بعد از پرینت گرفتن در سایز مناسب آن را روی پاچه منتقل کنید. توجه داشته باشید که برای هر عروسک باید دو الگو روی پارچه بکشید. برای توازن کار بعد از کشیدن الگو اول روی پارچه، الگو را به صورت برعکس روی قسمت دیگر پارچه قرار دهید و بعد برش بزنید که این الگو قسمت پشت عروسک را تشکیل می دهد.

ساخت عروسک

عروسک سازی

با کمک هنر خیاطی دو الگوی به دست آمده را به هم متصل کنید، فقط قسمتی از آن را برای پرکردن عروسک از پنبه باز بگذارید. برای این کار هم میتوانید از تکه ایی چوب استفاده کنید و عروسک را به کمک آن پر از پنبه کنید.

حتما بخوانید:  عروسک های نمدی با روش ساخت آسان + الگو

ساخت عروسک

ساخت عروسک تزیینی

برای طراحی صورت عروسک میتوانید از ماژیک های رنگی استفاده کنید و یا با کمک نخ های ضخیم چشم و ابروی گربه را تکمیل کنید، موقع ساخت عروسک پارچه ای میتوان از انواع روبان های رنگی و وسایل تزیینی پارچه ای برای زیباتر شدن عروسک استفاده کرد.

عروسک سازی

همینطور که مشاهده میکنید این عروسک در دو رنگ متفاوت تهیه شده و از قسمت دم به هم متصل شده اند. این سبک عروسک های تزیینی کاربرد زیادی در تزیین اتاق کودک دارند و میتوان آنها را در سایزها و رنگ های مختلف تهیه کرد.

ساخت عروسک پارچه ای

فقط توجه داشته باشید برای ساخت عروسک پارچه ای بهتر است از انواع پارچه های نرم با رنگ های شاد وزیبا استفاده کنید تا برای کودکان جذابیت داشته باشد. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.