دسته ها
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
سحر خیز

نسخه ۲۰۱۸ خودروهای هاچ بک پر سرعت در بازار جهانی خودرو

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۷
  • ۰

از مهم ترین قابلیت هایی که در یک خودرو می توان به آن اشاره کرد داشتن نیروی سرعت و قدرت بالا است اما آیا این قابلیت را می توان در خودروهای هاچ بک نیز مشاهده کرد؟

برندهای اروپایی تولید کننده هاچ بک ها با شرکت های ژاپنی و آمریکایی در حال رقابت هستند و قصد دارند تا خودروهای هاچ بک پر سرعت خود را در سال ۲۰۱۸ وارد بازار جهانی کنند.

           خودروهای هاچ بک

در سال ۲۰۱۸ برندهای زیادی طراحی هاچ بک های پر سرعت را بر عهده گرفته اند و ما شاهد هاچ بک های پر سرعت در بازار جهانی خودرو خواهیم بود در ادامه با نمونه هایی از این خودروها و قابلیت های آن آشنا خواهید شد.

خودروهای هاچ بک

۱- رنو مگان RS:

مسافت طی شده توسط این خودرو ۵.۹ ثاینه بر کیلومتر ساعت بوده است و در قیمت پایه ۳۶ هزار و ۴۰۰ دلار در بازار عرضه خواهد شد پیشرانه ۴ سیلندره، جعبه دنده ۶ سرعته، قدرت ۲۷۶ اسب بخار و ۳۹۰ نیوتن متر گشتارو از قابلیت های این خودرو محسوب می شود.

خودروهای هاچ بک

۲- سئات لئون کوپرا:

پیشرانه این خودرو ۴ سیلندره و دارای ۲۹۶ اسب بخار قدرتی است این خودرو دارای جعبه گیربکس ۷ سرعته است و از میزان ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور برخوردار است. قیمت در نظر گرفته شده برای این هاچ بک ۳۹ هزار و ۲۰۰ دلار است و مسافت طی شده آن ۵.۷ ثانیه در ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است.

خودروهای هاچ بک

۳- هوندا سیویک تایپ R:

این مدل هاچ بک دارای پیشرانه ۴ سیلندره، ۳۱۶ اسب بخار قدرتی، ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور نیرو و توربوشارژ ۲ لیتری است. قیمت این خودرو بر حسب مدل پایه ۳۴ هزار و ۷۰۰ دلار است و مسافت طی شده آن در ۱۰۰ کیلومتر ساعت ۵.۷ ثانیه است.

خودروهای هاچ بک

۴- سئات لئون کوپرا R:

مسافت طی شده این خودرو در ۱۰۰ کیلومتر ساعت ۵.۵ ثانیه است و در قیمت پایه ۴۶ هزار و ۶۰۰ دلار وارد بازار می شود این هاچ بک دارای پیشرانه ۲ لیتری، ۳۰۶ اسب بخار، ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور و جعبه دنده ۶ سرعته است.

خودروهای هاچ بک

۵- فورد فوکوس RS:

این خودور در قیمت ۴۱ هزار و ۱۲۰ دلار قیمت گذاری شده است و با قابلیت های پیشرانه ۴ سیلندره، ۳۴۵ اسب بخار قدرتی، جعبه دنده ۶ سرعته و ۴۷۰ نیوتن متر گشتاور، مسافت ۱۰۰ کیلومتر ساعت را در ۴.۷ ثانیه طی خواهد کزد.

خودروهای هاچ بک

۶- آئودی S3:

قیمت این خودرو در مدل پایه ۴۰ هزار و ۲۰۲ دلار است و سرعت آن ۴.۷ ثانیه محسبه شده است از قابلیت های این خودرو می توان به پیشرانه ۴ سیلندره، ۳۰۶ اسب بخار قدرتی، جعبه دنده ۷ سرعته و سیستم تمام چرخ محرک اشاره کرد.

خودروهای هاچ بک

۷- فولکس واگن گلف R:

قیمت پایه این خودرو ۳۹ هزار و ۷۸۵ دلار محاسبه شده است و سرعت طی شده آن در ۱۰۰ کیلومتر ساعت ۴.۶ ثانیه است این هاچ بک دارای پیشرانه ۴ سیلندره، ۳۰۶ اسب بخار قدرتی، جعبه گیربکس ۷ سرعته و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور نیرو است.

خودروهای هاچ بک

۸- بی ام و سری ۱:

این هاچ بک ۶ سیلندره دارای ۳۳۵ اسب بخار قدرتی است و از نیروی ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور برخوردار است مسافت طی شده این خودرو ۴.۴ ثانیه محاسبه شده است و قیمت آن ۴۵ هزار و ۵۰۰ دلار است.

خودروهای هاچ بک

۹- مرسدس بنز AMG A45:

مسافت طی شده این خودرو ۴.۲ ثانیه در نظرگرفته شده است و در قیمت پایه ۵۵ هزار و ۴۰۰دلار ارزش گذاری می شود این هاچ بک محبوب دارای پیشرانه ۴ سیلندره، ۳۷۵ اسب بخار، ۴۷۵ نیوتن متر گشتاور نیرو و جعبه دنده۷ سرعته است.

خودروهای هاچ بک

۱۰-آئودی RS3 اسپرت بک:

قیمت این خودرو در مدل پایه ۵۸ هزار و ۶۰۰ دلار است و طبق محاسبات مسافت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۴.۱ ثانیه طی خواهد کرد این خودرو دارای قدرت ۳۹۴ اسب بخار، ۴۸۰ نیوتن متر گشتاور نیرو، پیشرانه ۵ سیلندره و جعبه گیربکس ۷ سرعته است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.