دسته ها
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸

معرفی اماکن دیدنی شهر نخجوان که گردش در آن ها را نباید از دست بدهید

  • زهره امامی
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۷
  • ۰

شهر نخجوان نزدیک مرز ایران و در آذربایجان قرار دارد. این شهر در فاصله 536 کیلومتری شهر باکو واقع شده است و قدمت آن به دوران نوح (ع) مربوط می شود.

در قسمت جنوبی شهر نخجوان مقبره حضرت نوح (ع) قرار دارد. از جمله آثار و مکان های دیدنی این شهر عبارتند از: مقبره ی یوسف‌‌ بن‌ کوسیر، قلعه‌ ی آلینجا قالاکاخ خان، غارهای نمک کوه دوزداغ و چشمه های معدنی. در ادامه چهار مکان جذاب در نخجوان را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. اُردوباد (Ordubad)

این شهر در دامنه ی رشته‌کوه‌‌های زانگِزور قرار گرفته است و دومین شهر مهم جمهوری خودگردان نخجوان به شمار می رود. در ۶۰ کیلومتری جنوب این شهر نقاشی‌ های سنگی بر روی کوه‌ جِمیگایا وجود دارد که بسیار جذاب و دیدنی می باشد. جمعیت این شهر کمی بیش تر از 10 هزار نفر است.

دیدنی های نخجوان

۲. شارور (Sharur)

این شهر دارای مرز مشترک با ایران و ارمنستان است. در حوالی آرپاچای و رودخانه‌ ی آراز آثار باستانی مربوط به عصر برنز کشف شده اند. اماکن مهم باستانی این منطقه قیزقالاسی و اوغلان‌ قالاسی می باشند.

دیدنی های نخجوان

۳. شاه‌ بوز (Shahbuz)

این منطقه بخش اداری شهر نخجوان محسوب می شود. مکان  دیدنی‌ شاه‌ بوز دریاچه‌ ی باتابات است که ارتفاع آن از سطح دریا 2500 متر است.

دیدنی های نخجوان

۴. کِنگِرلی (Kengerli)

این ناحیه در تابستان خیلی گرم و زمستان‌ها خیلی سرداست. روستای قره‌باغلار یکی از مراکز فرهنگی نخجوان در تمدن‌ های باستانی است. این روستا نمونه ای از مکتب معماری شهر نخجوان می باشد.

 

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.