دسته ها
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

چه نکاتی را برای گریم و کانتور صورت باید انجام دهید؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
  • ۰

این روزها توجه به گریمم و کانتور صورت در آرایش بیشتر بانوان به چشم می خورد و شما می توانید با استفاده از کانتور به راحتی عیب های صورت خود را بپوشانید.

برای انجام دادن کانتور صورت شما می توانید با استفاده از برخی نکات و این تکنیک مهارتی خاص را بیاموزید و یک میکاپ ایده آل و مناسب داشته باشید.

مهارت کانتور صورت در حرفه سینما و تلویزیون بسیار کربرد دارد و برای بسیاری از بازیگران در عرصه سینما به کار می رود. اما این یک مهارت و تخصص خاص نیست بلکه شما نیز می توانید با استفاده از تکنیک هایی که در زیر برای شما بیان کرده ایم این کار را انجام دهید.

گریم و کانتور صورت

رعایت برخی از نکات قبل از انجام کانتور:

1- قبل از انجام کانتور بر روی صورت ابتدا صورت خود را با آب ولرم بشویید و بعد به خوبی سطح پوست را با کرم زمینه بپوشانید.

2- از برس های مناسب برای پخش کردن کرم بر روی پوست خود استفاده کنید همچنین می توانید از برس هایی در سایزهای مختلف برای این کار استفاده کنید تا به راحتی کرم را در سطح پوست پخش کنید.

3- شناسایی فرم صورت از نکات مهم است که در کانتور صورت باید به آن توجه کرد زیرا فرم های خاص صورت دارای کانتورهای خاص خود می باشند.

گریم و کانتور صورت

کانتور صورت های قلبی:

بعد از انجام دادن مراحل آماده سازی پوست و شناسایی فرم صورت، در صورت قلبی بودن فرم صورت از هایلایت کردن قسمت های تیغه بینی، وسط چانه،گوشه دهان، زیر چشم، فک و وسط پیشانی استفاده کیند.

سپس با استفاده از یک سایه مناسب و کمی تیره برای قسمت های بالای پیشانی و کناره های گونه و بینی استفاده کنید تا فرم صورت شما استخوانی تر و خوش تراش دیده شود.

در انتها با استفاده از برس های نرم و مناسب سایه ها را بر روی هر قسمت از پوست بمالید تا بر روی پوست تثبیت شود و آرایش شما یکدست به نظر برسد.

گریم و کانتور صورت

کانتور صورت با فرم گرد:

در اینگونه از فرم های صورت قسمت های تیغه بینی، زیر چشم ها و وسط گونه را هایلایت کرده و فرمی استخوانی به آن بدهید سپس با رنگ قهوه ای کناره های قسمت هایلایت را به خوبی بپوشانید و با استفاده از برس به روش بالا آرایش خود را تثبیت کنید.

گریم و کانتور صورت

کانتور صورت با فرم چهار گوش:

اگر صورت شما دارای فرمی چهار گوش است قسمت های وسط پیشانی،مرکز چانه، وسط بینی، زیر چشم و پشت لب بالایی را هایلایت کنید. با استفاده از سایه قهوه ای یا خاکستری قسمت های زیری هایلایت را بپوشانید و سپس آرایش خود را تثبیت کنید.

گریم و کانتور صورت

کانتور صورت با فرم بیضی شکل:

در این گونه از صورت ها باید قسمت های بیرونی دهان، زیر چشم، قسمت استخوانی گونه و چانه را هایلایت کنید و با سایه مناسب فرمی استخوانی به صورت بدهید و در نهایت آن را تثبیت کنید.

گریم و کانتور صورت

کانتور صورت الماسی:

برای اینگونه از صورت ها قسمت های زیری گونه ها را هایلایت کنید و زیر چشم، وسط چانه و وسط پیشانی را نیز با هایلایت کم رنگ کنید و سپس از سایه قهوه ای برای سایر قسمت ها استفاده کنید تا صورت فرم مناسب خود را پیدا کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.