دسته ها
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
سحر خیز

کاردستی با گچ و انواع خلاقیت های زیبا با گچ

  • مرضیه نوروزیان
  • ۷ تیر ۱۳۹۷
  • ۰

کاردستی با مواد شکل پذیر و قابل انعطاف راه را برای بروز خلاقیت باز می کند. چنین قابلیتی امکان ساخت کاردستی های متفاوت را به وجود می آورد. در این مطلب می خواهیم شما را ایده های جذابی از کاردستی با گچ که از این دست کاردستی های خلاقانه محسوب می گردد، آشنا کنیم.

بافت گچ به گونه ای است که ایده مناسبی برای ساخت کاردستی محسوب می شود. کاردستی با گچ به شما کمک می کند تا گچ را به شکل دلخواه خود درآورید. ضمن اینکه هنگامی که گچ را به عنوان ماده اولیه برای کاردستی انتخاب کرده اید، ایده های زیادی پیش رو دارید. در این مطلب از مجله آرگا قصد داریم شما دوستان هنرمند و خلاق را با روش هایی برای ساختن کاردستی های جالب با گچ آشنا نماییم.

ساخت کاردستی با گچ با ایده های خلاقانه و متفاوت

انواع مختلف کاردستی با سنگ، خاک یا گل، گچ، چوب و…. از جمله کم هزینه ترین ایده ها برای ساخت کاردستی های مختلف می باشند. این نوع کاردستی ها چون با مواد طبیعی و موجود در طبیعت تهیه می شوند، توسط افراد مختلف با کمترین امکانات ساخته می شوند و در دسترس همگان هستند.

رنگ آمیزی مجسمه گچی

کودکان علاقه زیادی به گل بازی دارند. یکی از دلایل علاقه کودک به گل، شکل پذیر بودن آن است. گچ نیز به علت انعطاف و شکل پذیر بودن، از مواد اولیه مناسب برای تهیه کاردستی و بازی می باشد. از هر نظر انتخاب مناسبی برای کودک خلاق شما به حساب می آید. با همین مقدار کم گچ می توانید کاردستی های خلاقانه زیبایی بسازید که در ادامه نمونه های زیبایی از آن را مشاهده می نمایید.

ساخت قلب گچیساخت کاردستی قلب با گچ

کاردستی زیبا و جذابکاردستی زیبای بستنی با گچ

کاردستی با گچکاردستی خلاقانه و جالب با گچ

ساخت کاردستی با گچکاردستی زیبا با گچ

شمعدان زیبای گچیساخت جاشمعی با گچ

ساخت مجسمه با گچساخت کاردستی خانه با گچ

مجسمه گچیمجسمه گچی ساده و زیبا

ساخت جامدادی با گچساخت جامدادی زیبا با گچ

 

کاردستی زیبای گچیکاردستی ساده و آسان با گچ

مجسمه های گچی در طرح و نقش های متفاوت می تواند راه برای خلاقیت کودکان فراهم کند. همچنین وجود قالب و شابلون برای کار، ساخت ایده را برای شما فراهم می کند. بعد از خشک شدن کاردستی گچی، شروع به رنگ زدن آن کنید. بهتر است این کار را به کودک علاقه مند خود بسپارید. این کار ضمن اینکه یک بازی و سرگرمی عالی برای او محسوب می شود، او را به رنگ آمیزی علاقه مند می کند.

کاردستی جذاب گچیکاردستی فوق العاده با سنگ و گچ

کاردستی انگشت گچیکاردستی جذاب و زیبا انگشت گچی

کاردستی متفاوت با گچکاردستی روح با نخ گونی و گچ

کاردستی قاب عکس با گچساخت قاب عکس جذاب و زیبا با گچ

کاردستی زیبای هزارپاساخت مجسمه تزیینی هزارپا با گچ

کاردستی شمعدان با گچساخت شمعدان زیبا با گچ

کاردستی عالی و زیباکاردستی با گچ برای کودکان

کاردستی زیبا با گچکاردستی گچی زیبا و بامزه

کاردستی کفشدوزک با گچکاردستی زیبای کفشدوزک گچی

ساخت شمعدان با گچساخت شمعدان گچی بسیار زیبا

ستاره گچیساخت کاردستی ستاره با گچ

زمانی که هنوز مجسمه کاملاً خشک نشده، می توانید خطوط اضافی و ضروری بر روی چهره و اندام مجسمه فراهم سازید. تقریباً تمامی مجسمه ها، در صورت بودن قالب مورد نظر قابل تهیه می باشند. بنابراین به کودک فرصت استفاده این موقعیت خلاقانه را بدهید. یکی از طرح های سرگرم کننده این است که از کودک بخواهید کاردستی چوبی و یا گچی، شیء یا خوراکی مورد علاقه خود را بسازد.

حال که با انواع کاردستی با گچ آشنا شدید، می توانید نحوه ساخت این کاردستی های زیبا و جالب را به کودکان نیز آموزش دهید و از آنها بخواهید ضمن ساختن کاردستی و رنگ آمیزی آن، با ابتکار و خلاقیت اقدام به ساخت کاردستی های جالب و جدید نمایند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.