دسته ها
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

کدام رابطه ها می تواند دارای ماندگاری بیشتری باشند؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

در شروع یک رابطه عاطفی بیشتر افراد فکر می کنند که می توانند از رابطه ای بادوام برخوردار باشند اما در برخی از موارد برخلاف تصور این رابطه دچار از هم گسستگی خواهد شد.

افراد دقیق می تواند از طریق نشانه های در رابطه خود با طرف مقابل به این نتیجه برسند که چه رابطه ای را شروع کرده اند و اگر این رابطه دوام ندارد چگونه می توانند رابطه ای قوی تر را به وجود بیاورند.

رابطه عاطفی ماندگار

سطح خانوادگی یکسان:

زوج هایی که از لحاظ موقعیت خانوادگی و فرهنگی دارای اشتراکات بیشتری هستند می توانند رابطه بادوامی داشته باشند زیار نگرش های خانوادگی نشان دهنده ویژگی های شخصیتی هر یک از طرفین خواهد بود و عامل تعیین کننده ای در خوشبختی آنان محسوب می شود.

میزان شوخ طبعی:

در رابطه هایی که طرفین با یکدیگر رابطه ای صمیمی و شاد دارند می توان موفقیت بیشتری را مشاهده کرد همچنین در برخی از روابط نبود حدود مشخص برای شوخ طبعی زوج ها می تواند دردسر ساز باشد.

تربیت فززندان:

زوج هایی که شیوه یکسان و مشابهی برای تربیت فرزند خود دارند رابطه ای قوی تر را در کنار یکدیگر تجربه می کنند در صورتی که در رابطه خود و نحوه تربیت فرزندان با همسرتان دچار مشکل شدید این موضوع با او در میان بگذارید تا با مشکلاتی جدی تر رو به رو نشوید.

برنامه ریزی اقتصادی یکسان:

وضعیت اقتصادی و برنامه ریزی اقتصادی یکی دیگر از عواملی است که می تواند در تعیین موفقیت رابطه اثربخش باشد زوج هایی که دارای برنامه مالی و اقتصادی یکسانی هستند افق دید یکسانی دارند و کمتر با مشکلات مواجه می شوند.

رابطه عاطفی ماندگار

اولویت های یکسان:

در روابطی که زوج ها برای یکدیگر اولویت دارند رابطه عاطفی پر رنگ تری دیده می شود و احترام در این گونه از روابط نقش مؤثری را ایفا می کند همچنین داشتن برنامه زندگی با اولویت های مشابه فرصت بیشتری را برای کنار هم بودن در اختیارتان قرار می دهد.

قوانینی برای استحکام روابط عاطفی وجود دارد که قرار گرفتن زوجین در اولویت های یکدیگر یکی از این موارد قابل اهمیت محسوب می شود.

دید مشترک درباره آینده:

اهداف مشترک برای آینده شما را با یکدیگر همسو می کند و ارزش ها و اعتقادات دو طرف را حفظ خواهد کرد این دسته از زوج ها می توانند در مسیر زندگی همراهی مناسب و همپای یکدیگر باشند.

تغییر ندادن یکدیگر:

پذیرش طرف مقابل با همان ویژگی ها رابطه ای ماندگار را برای شما به ارمغان می آورد زوج هایی که سعی ندارد یکدیگر را تغییر بدهند به خوبی می توانند در کنار یکدیگر باشند و احساس خوبی به یکدیگر دارند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.