دسته ها
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

مکان های جذاب و دیدنی پامنار در دزفول

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

روستای پامنار از مناطق سردشت است که در 40 کیلومتری از شهر دزفول واقع شده است این روستا دارای مراتع و کشتزارهای مختلفی است که با وجود دریاچه های این طبیعت را دیدنی تر می کند.

روستای پامنار در چند سال اخیر مقصد بسیاری از گردشگران بوده است و به تازگی در این منطقه شاهد تغییراتی هستید که این منطقه را به مکانی تفریحی برای گردشگران تبدیل کرده است.

 پامنار در دزفول

بیشتر مردم منطقه پامنار به شغل دامداری و کشاورزی مشغول هستند و در کنار آن به صید ماهی نیز می پردازند این قوم دارای سنت های زیبا و با فرهنگی دوست داشتنی و دست نخورده هستند که زندگی گذشتگان را نمایان می کند.

پامنار در دزفول

این منطقه از طبیعتی سرسبز برخوردار است که در گوشه و کنار آن می توانید چشمه های جوشان طبیعی با دره های دیدنی را تماشا کنید در روستای پامنار درخت های سدر شادابی و دلنشینی خاصی را به این منطقه داده اند.

پامنار در دزفول

وجود امکانات مختلف تفریحی از جمله قایق رانی و اسکی روی آب از امتیازات این منطقه محسوب می شود سواحل دیدنی پامنار از دیگر مناطق گردشگری در این منطقه است که با پوشش های مختلف گیاهی پوشیده شده است.

پامنار در دزفول

صنایع دستی در این منطقه نشان دهنده فرهنگ این قوم است و جذابیت های خاص خود را برای گردشگران این منطقه دارد یکی از صنایع دستی مردم این روستا کپوبافی است.

پامنار در دزفول

این منطقه در سالهای اخیر به دلیل تردد بسیاری از گردشگران از امکانات ویژه تفریحی و رفاهی برخوردار است که امکان سفر کردن به این روستا را آسان تر و دلنشین تر خواهد کرد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.