دسته ها
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

ماری که به روشی خارق العاده شکار می کند

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

بیشتر مارها دارای روشی یکسان برای شکار طعمه خود هستند مار چشم گربه ای از نمونه مارهای نادری است که به روش خاص و متقاوت تر از دیگر مارها شکار می کند.

مارها برای خوردن شکار دهان خود را به طور کامل باز می کنند و به یکباره طعمه را می بلعند در منطقه جنوب شرقی آسیا که زیست گاه گونه از مارهای چشم گربه ای است این مارها در هنگام شکار طعمه را به چند قسمت تقسیم کرده و بعد آن ر ا می خورند.

 مار خارق العاده

مار موجودی است که برای خوردن از کمک گرفتن دست و دندان بی بهره است و با عمل بلع این کار را انجام می دهد گونه مارهای چشم گربه در زیست گاهی زندگی می کنند که با میزان کم شکار همراه است اما با این وجود این مارها می توانند شکار انجام دهند و در شکار طعمه های گزینشی دارند خرچنگ طعمه مورد علاقه برای این گونه از مارها است.

خرچنگ ها در هنگام پوست اندازی دارای پوستی نسبتا نرم خواهند بود و در این زمان مارها بهترین فرصت را برای شکار طعمه دارند مار با به دهان گرفتن خرچنگ و حلقه زدن به دور آن می تواند طعمه را به چند قسمت تقسیم کند.

مار خارق العاده

تقسیم کردن طعمه توسط مار موجب می شود تا قابلیت خوردن شکارهای بیشتری را داشته باشد و احتمال تداوم زندگی این گونه از مارها نسبت به دسته های دیگر بیشتر خواهد بود.

تحقیقات مختلفی بر روی دیگر گونه های مارها صورت گرفته است که نشان می دهد این دسته از مارها نیز می توانند قابلیت هایی این چنین داشته باشند در این تحقیقات برخی از این گونه ها خرچنگ هایی با اندازه کوچک و برخی میگو را از طریق عمل بلع می خوردند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.