دسته ها
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

مدارک لازم برای ویزای نروژ و چگونگی گرفتن آن

  • نرگس کوهستانیان
  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۷
  • ۰

مدارک لازم برای ویزای نروژ: ابتدا برای درخواست ویزای نروژ در سایت مربوطه ثبت نام می کنیم و فرم ها را پر کرده و بعد از آن یک روز را برای مراجعه حضوری به سفارت انتخاب می کنیم. بعد ایمیلی به ما ارسال می شود که تایید کننده تکمیل فرم درخواستی است.
برای ویزا مدارک لازم اصل و کپی شناسنامه، کارت ملی بعلاوه کپی، فیش حقوقی، مدارک تحصیلی و شغلی، واریز مبلغ مورد نیاز و ۲ قطعه عکس است.

در این مقاله قصد داریم مطالب لازم را برای مدارک لازم برای ویزای نروژ برای شما خوانندگان ارائه دهیم. برای اینکه اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید می توانید ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

ما ایرانی ها برای سفر به هر کشور خارجی نیازمند دریافت ویزا هستیم که برای اخذ آن نیز باید مراحل و شرایط خاصی را در نظر داشته باشیم. در مطالب قبلی به معرفی مدرک لازم جهت دریافت ویزای روسیه، ویزا دانمارک، ایتالیا، ویزا آلمان، ویزا کانادا و چگونگی سفر به هر یک از این کشورها پرداختیم. حال قصد داریم نحوه دریافت و مدارک لازم برای ویزای نروژ را مطرح نماییم که مطمئنا برای شما عزیزان نیز مفید خواهد بود.

 مدارک لازم برای ویزای نروژ

نروژ از کشورهای اروپایی است که جاذبه های خاص خودش را دارد که در نوع خود بی نظیرند. در این کشور قوانین عجیبی حکمفرماست که ممکن است برای هر خارجی جالب باشد. برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند مانند سایر کشورها ویزا لازم است. از جمله مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای نروژ عبارتند از:

  • اصل شناسنامه و کپی
  • اصل کارت ملی با کپی
  • ۲ قطعه عکس ۳در ۴ با پس زمینه سفید
  • پرینت سه ماهه از حساب بانکی
  • در صورت داشتن ملک مدارک لازم املاک
  • مدارک لازم شغل از جمله بیمه، فیش حقوقی یا در صورت نداشتن فیش حقوقی و بیمه مدارک ارائه  داده شود. اگر شغل فرد آزاد است، در اینجا باید مدارک اجتماعی و اقتصادی مانند عقدنامه، پرینت حساب همسر).
  • بیمه پزشکی معتبر تا سقف ۳۰,۰۰۰ یورو

 مدارک لازم برای ویزای نروژ

نکته:

بر اساس قانون نروژ، صدور ویزا برای کودکان تا ۶ سال هزینه ای ندارد؛ اما هزینه صدور ویزا برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای بزرگسالان ۶۰ یورو می باشد.

 ویزای نروژ

مراحل تقاضای ویزای سفارت نروژ

برای درخواست ویزا یک سری مراحلی لازم است که باید طی می شود. ابتدا در سایت مربوطه جهت درخواست ویزا ثبت نام می کنیم و فرم درخواستی را پر می نماییم.

و بعد از آن مرحله چون لازم است حضوری به سفارت برویم، یک روز را برای ملاقات رزرو کنیم. بعد از انجام آن ایمیل برایمان ارسال می شود که تایید کننده ثبت نام و تکمیل فرم است و ما باید از آن پرینت بگیریم. طبق روز مشخص شده، مراجعه حضوری به سفارت خواهیم داشت.

مدارک لازم جهت سفر به نروژ

امیدواریم از این مقاله که در رابطه با مدارک لازم برای ویزای نروژ بود استفاده لازم را برده باشید و برایتان مفید واقع شده باشد. حال بهتر است با مراجعه به بخش اطلاعات عمومی مجله آرگا از دیگر اطلاعات و مطالب مفید ارائه شده در زمینه های مختلف نهایت استفاده را ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.