دسته ها
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

9 عادت اشتباهی که باعث آسیب رساندن به مژه می شود

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
  • ۰

مراقبت از مژه موجب حفظ و عدم آسیب رسانی به آن می شود بیشتر خانم ها با عادت های رایج و اشتباه خود موجب آسیب رساندن و از بین بردن مژه های خود می شوند.

آسیب رساندن به مژه موجب بروز مشکلات متعددی می شود که سلامت چشم شما را به خطر می اندازد عفونت های ایجاد شده در ناحیه چشم یکی از نشانه های عدم مراقبت از چشم و مژه می باشد.

عوامل آسیب رساندن به مژه

افرادی که از لوازم مختلف آرایشی استفاده می کنند باید به سلامت پوست و چشم خود توجه کنند و با استفاده از راهکارهای مختلف به این زیبایی ظاهری خود را حفظ کنند برخی از افراد نیز بالعکس به دلیل استفاده نکردن از لوازم آرایشی توجه کمتری نسبت به مژه و پوست خود دارند.

1- از ریمل ضد آب استفاده نکنید:

ریمل های ضد آب مزه های شما را سفت نگه می دارند و در هنگام شست و شو آسیب بیشتری به مژه وارد می کنند و موجب ریزش آن می شوند و بیشتر مصرف کنندگان لوازم آرایشی به دلیل دوام آن از لوازم آرایبشی ضد آب استفاده می کنند.

2- استفاده از مواد آرایشی استاندارد:

استفاده کردن از لوازم های آرایشی که تاریخ مصرف آنها به دقت بررسی شده باشد مشکلی نخواهد داشت همچنین از اصل بودن لوازم آرایشی نیز اطمینان حاصل کنید لوازم آرایشی با کیفیت پایین آسیب زیبادی به سلامت پوست و چشم شما وارد می کند.

3- لوازم آرایشی مشترک استفاده نکنید:

چشم نقطه حساسی است که ورود هر نوع آلودگی در آن به عفونت های شدید منجر می شود بنابراین از لوازم آرایش شخصی خود استفاده کنید تا دچار عفونت و مشکلات حساسیتی نشوید.

4- با آرایش نخوابید:

پوست و مژه شما نیاز به تنفس دارد زمانی که شما برای مدت طولانی آرایش دارید و با آرایش می خوابید منافذ پوست شما بسته می شود و رطوبت کافی به آن نمی رسد و مشکلات مختلفی مثل پیری و چروک شدن پوست و اطراف چشم را به همراه دارد. همچنین در کنار رعایت این اصول می توانید از راه های تقویت و پر پشت شدن مژه استفاده کنید.

عوامل آسیب رساندن به مژه

5- به چشمان خود دست نزنید:

استفاده کردن از لوازم آرایشی موجب احساس سنگینی در ناحیه چشم می شود و این امر باعث می شود تا شما چشم خود را بمالید این کار ممکن است عفونت و ویروس های مختلف را وارد چشم شما کند هنگامی که چشم شما احساس خارش دارد سعی کنید تا حد امکان آرایش خود را پاک کنید.

6- لوازم آرایش غیر بهداشتی:

تمیز کردن لوازم آرایشی و دقت در نگهداری درست از آن به سلامت و رفع مشکلات شما کمک خواهد کرد چشم بسیار آسیب پذیر است و هر گونه آلودگی می تواند خطرات ناگواری را برای شما به همراه داشته باشد.

7- استفاده نادرست از فرمژه:

برای استفاده درست از فرمژه آن را از ریشه مژه فاصله دهید تا با آن تماس برقرار نکند این کار را قبل از استفاده از ریمل انجام دهید استفاده نادرست از فرمژه موجب شکنندگی و ریزش مژه می گردد.

عوامل آسیب رساندن به مژه

8- استفاده از مژه مصنوعی:

افرادی که از مژه مصنوعی استفاده می کنند اگر نحوه درست قرار دادن آن را بر روی مژه ندانند موجب آسیب رساندن به مژه می شوند برای اینکار از چسب های استاندارد که آسیب کمتری وارد می کنند استفاده کنید.

9- کاشت و اکستنشن مژه:

برای کاشت مژه از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می شود که قطعاً بی خطر نخواهند بود و مشکلاتی را برای شما به وجود می آورند استفاده از این مواد حساسیت های مختلفی را برای شما به وجود می آورد که از جمله آن می توان به عفونت در ناحیه چشم اشاره کرد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.