طرز تهیه موس شکلات خوشمزه و ایده آل را در این مطلب مشاهده می فرمایید و با نحوه صحیح و اصولی تهیه این دسر خوشمزه و خوش طعم آشنا خواهید شد.

در این مطلب می توانید طریقه درست کردن موس شکلات را با روشی ساده و در عین حال خوشمزه و عالی مشاهده فرمایید و با به کارگیری این آموزش کامل و ساده دسر خوشمزه و ایده آلی برای مهمانی های عصرانه تهیه نمایید. موس شکلات به راحتی تهیه می شود و نیاز به ابزار و وسایل خاصی ندارد و با تهیه لوازم مورد نیاز می توانید این دسر خوش طعم و عالی را فراهم آورده و در کنار اعضاء خانواده نوش جان فرمایید.

طرز تهیه موس شکلات با خامه :

موس شکلات دسر شکلاتی خوشمزه ایی است که اغلب مورد توجه جوانا ها و کودکان قرار می گیرد و به دلیل داشتن خامه و شکلات همه طعم آن را دوست دارند و اقدام به تهیه آن می کنند. بر این اساس به آموزش طرز تهیه موش شکلات در این مقاله می پردازیم با این امید که مورد پسند شما دوستان واقع شود.

مواد لازم برای تهیه موس شکلات :

شکلات تخته ایی : دویست گرم

خامه : سیصد گرم

پودر قند یا شکر نرم شده : ۷۰ گرم

تخم مرغ : سه عدد

آموزش موس شکلات

طرز تهیه موس شکلات :

برای تهیه موس شکلات این دسر شکلاتی خوشمزه ابتدا شکلات تخته ایی را به روش بن ماری ذوب می کنیم. (در این روش ظرف حاوی شکلات را بر روی بخار آب قرار می دهیم تا کاملا ذوب شود. برای بخار آب نیز می توانید داخل ظرف بزرگتری آب بجوشانید و ظرف شکلات ها را روی آن قرار دهید تا به صورت غیر مستقیم حرارت ببیند و ذوب شود) سپس آن را حدود ده دقیقه کنار گذاشته تا خنک شود و بعد خامه ایی را که خوب هم زده ایم و سفت شده است را به شکلات آب شده اضافه می کنیم.

شکلات تخته اییطرز تهیه موس شکلاتی

در ظرفی جداگانه پودر قند و تخم مرغ ها را هم زده و به مخلوط شکلات و خامه اضافه میکنیم و مخلوط به دست آمده را داخل ظرف های گود کشیده و در یخچال قرار می دهیم تا کاملا خنک شود و آماده سرو کردن گردد.

طرز تهیه دسر شکلاتی

تزیین موس شکلات :

بعد از اینکه موس شکلات را از یخچال خارج نمودید می توانید روی آن را با انواع شکلات تخته ای، بیسکویت های مختلف و انواع خوراکی ها تزیین نمایید. تصاویر زیر نمونه هایی از تزیین انواع موس شکلات می باشد که هر ک از این تصاویر می توانند ایده مناسب و جذابی برای تزیین دسر شما باشند.

طرز تهیه موس شکلاتتهیه موس شکلاتدسر شکلاتیموس شکلاتتزیین دسرموس شکلات خوشمزه

امیدواریم از مشاهده آموزش طرز تهیه موس شکلات لذت برده باشید و حتما این دسر خوش طعم و زیبا را برای عصرانه تهیه نمایید و نوش جان فرمایید. برای مشاهده آموزش های مختلف برای تهیه دسرهای متنوع به بخش انواع دسر مراجعه فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.