دسته ها
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

ستاره های سینما و تلویزیون ایران با پوشش چادری+عکس

  • زهره امامی
  • ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
  • ۰

این روزها سریال خانگی گلشیفته و ظاهر شدن مهناز افشار با پوشش چادری در فضای مجازی سوژه ایجاد کرده است. به طوری که مردم واکنش های مثبت و منفی زیادی به پوشش جدیدش نشان دادند.

مهناز افشار در این سریال در نقش یک استاد دانشگاه می باشد که گویه در فیلم به خاطر شغل همسرش که مربوط به سیاست می باشد مجبور به پوشیدن چادر شده است و مربوط به موقعیت شغلی خود او در دانشگاه نمی باشد.

بازیگران زن با چادر

عکس زیر مربوط به طناز طباطبایی در فیلم ویلایی ها یم باشد. وی به خاطر این که در این فیلم در نقش همسر یک رزمنده بازی می کرد و در منطقه جنگی حضور داشت مجبور به پوشیدن چادر شد.

بازیگران زن با چادر

باران کوثری در سریال صاحبدلان چون در نقش یک فرد مذهبی که پدری مذهبی نیز داشت باید چادر سر می کرد.

بازیگران زن با چادر

فیلم «خدا نزدیک است» در یک روستای شمالی فیلم برداری شد که در آن الناز شاکردوست نقش یک معلم را برعهده دارد. شرایط محیطی و حرفه ای باعث شد کارگردان، کاراکتر را چادری ببیند.

 

بازیگران زن با چادر

فاطمه معتمد آریا در فیلم «اینجا بدون من» نقش مادری سنتی از طبقه پایین جامعه را بازی می کند. پس طبیعی است که وقتی برای امور یومیه به بیرون از منزل می رود، چادر سر کند و با این پوشش در جامعه ظاهر شود.

بازیگران زن با چادر

هدیه تهرانی در فیلم «دوئل» نقش دختری جنوبی را بازی کرد که با توجه به خاستگاه، چادر جزو کاراکتر او بود. هانیه در طول روایت داستان باید چادر به سر می داشت که شکل آن مطابق با الگوی خانم های جنوبی است.

بازیگران زن با چادر

این عکس مربوط به فیلم پریدخت است. وقتی داستان در دهه بیست ایران بگذرد، طبیعی است که پوشش بازیگر منطبق با الگوی ان زمان است. برای همین است که لیلا حاتمی در نقش پریدخت، حتی رونده به صورت دارد.

بازیگران زن با چادر

مهتاب کرامتی در سینمایی بیست متعلق به سطح پایین جامعه بود اما با این حال حاضر نمی شد برای بهتر شدن وضعیت اش دست به هر کاری بزند. این چادر نشانه حجب و حیای درونی او و تعلقش به خانواده ای سنتی و مذهبی بود.

بازیگران زن با چادر

مریلا زارعی در «بادیگارد» نقش همسر یک محافظ (پرویز پرستویی) را بازی می کند که از چهره های سرشناس است و سابقه ای درخشان در زمان انقلاب، جنگ و پس از آن داشته. با چنین مختصاتی انتخاب پوشش چادر بدیهی ترین اتفاق است.

بازیگران زن با چادر

در فیلم سارا نیکی کریمی نقش زنی به نام سارا را بازی می کرد که از نظر پایگاه اجتماعی متعلق به طیف سنتی است. بنابراین چادر یکی از عناصر شناسنامه ای او محسوب می شد.

بازیگران زن با چادر

رویا نونهالی در فیلم نیمه شب اتفاق افتاد نقش یک زن کارگر را بازی می کند که هیچ لذتی از زندگی نمی برد و حتی لباس خوبی هم نمی پوشد. چادر سر می کند که نیاز به پوشش بهتری نداشته باشد.

بازیگران زن با چادر

در فیلم عرق سرد سحر دولتشاهی در نقش مهرانه نوری به دلیل جایگاهی که در فدراسیون داشت، مجبور بود با چادر ظاهر شود. با توجه به خلق و خویی که از او در فیلم می بینیم، می توانیم مطمئن باشیم چادر فقط وسیله رسیدن او به اهدافش است اگرنه اعتقاد چندانی به آن ندارد.

بازیگران زن با چادر

 

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.