دسته ها
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
سحر خیز

نشانه های طلاق عاطفی و آنچه باید برای جبران انجام دهید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۷
  • ۰

مشکلات عاطفی میان زن و شوهر می تواند از اختلاف نظر در مسائل کوچک زندگی مشتر ک شروع شود و به طلاق عاطفی زن و شوهر منجر شود این شکاف عاطفی میان زن و شوهر به حدی است هر دو نفر یکدگیر را نادیده می گیرند و نسبت به یکدیگر بی توجه می شوند.

طلاق عاطفی نشان دهنده جدایی عاطفه و محبت زن و شوهر نسبت به یکدیگر می باشد طلاق عاطفی یکی از معضلات و مشکلات اصلی جامعه کنونی می باشد که به مراتب تأثیرات منفی آن از طلاق های توافقی و رسمی بیشتر و آسیب رسان تر است این طلاق و جدایی عاطفی می تواند به ومروز زمان خود را در رابطه زن و شوهر نشان دهد. آگاهی در این زمینه و پیشگیری از بروز مشکلات عاطفی میان زن و شوهر به کمتر شدن آمار این معضل کمک شایانی می کند.

عوامل اصلی فاصله عاطفی

نشانه های طلاق عاطفی زن و شوهر:

اعتماد ستون اصلی روابط زن و شوهر می باشد زوج هایی که در روابط عاطفی خود دچار بی اعتمادی می شوند به راحتی روابط آنان دچار بحران و آسیب می شود و می تواند به طلاق و جدایی عاطفی آنان منجر شود بسیاری از روان شناسان طلاق عاطفی را طلاق پنهان می دانند اکثر زوج هایی که دچار طلاق عاطفی می شوند در محیط های اجتماعی روابط خوب و معقولی با یکدیگر دارند اما در خلوت زناشویی خود با مشکلات بزرگ عاطفی و سردی روابط روبه رو هستند.

نشانه های طلاق عاطفی

مشکلات عاطفی به طور کلی در اکثر موارد از جانب یک نفر صورت می گیرد که به تدریج به شکل یک رابطه دو طرفه خواهد شد زوج هایی که شکاف عاطفی دارند به ظاهر در کنار یکدیگر زندگی می کنند ولی در حقیقت فاصله عاطفی فراوانی با یکدیگر دارند و از روابط عاطفی خود رضایت ندارند.

توجه به نقاط منفی همسر:

در طلاق عاطفی به این خاطر که زوج ها از یکدیگر فاصله عاطفی دارند بیشتر به نقاظ ضعف و نقاط منفی طرف مقابل توجه می کنند و کمتر به دنبال نقاط مشتر یکدیگر می گردند. و زمانی که زن و شوهر ارزشی برای زندگی مشترک و حفظ اشتراکات در زندگی تلاش نکنند به راحتی پایه های زندگی دچار تزلزل و فروپاشی خواهد شد.

شکاف عاطفی و طلاق

علت های ایجاد طلاق و فاصله عاطفی زن و شوهر:

یکی از رایج ترین علت های جدایی عاطفی ویژگی های اخلاقی نادرست زن و شوهر می باشد ویژگی هایی که طرف مقابل را در زندگی مورد آزار قرار می دهد ویژگی هایی نظیر: اعتیاد، خشونت و بد اخلاقی، عدم برقراری روابط عاطفی یکی از زوجین و تحقیر همسر که زندگی مشترک را تهدید می کنند.

زوج هایی که دچار شکاف عاطفی می شوند به درستی نیازهای عاطفی و علایق همسر خود را شناسایی نکرده اند و به راحتی آن را نادیده می گیرند همین عامل موجب سردی روابط عاطفی خواهد شد.

بیشتر مردانی در زندگی مشترک خود با شکست روبه رو می شوند تصور می کرده اند که شناخت درستی از همسر خود داشته اند و نیازهای عاطفی او را برطرف کرده اند در صورتی که همسران آنان به عدم شناخت از سوی همسر خود اشاره می کنند.

طلاق زن و شوهر و فاصله عاطفی

نیازهای عاطفی زن و مرد نیازهای متفاوتی می باشند که آگاهی از این تفاوت ها و کوشش برای برطرف کردن این نیازها رابطه عاطفی شما را قوی تر و مستحکم تر خواهد کرد. در طلاق و جدایی عاطفی زوج ها به دنبال تغییر دادن یکدیگر می باشند در صورتی که این امر اشتباه است و شما نمی توانید همسر خود را تغییر دهید و ویژگی های اخلاقی و ظاهری که مدت ها است در او درونی شده است را به یکباره رفتارهای دیگری برای آن جایگزین کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.