دسته ها
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

دلیل شارژ نشدن گوشی و آموزش رفع مشکل آن

  • نرگس کوهستانیان
  • ۱۴ فروردین ۱۳۹۷
  • ۰

شارژ نشدن گوشی به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. بعضی از این دلایل عبارتند از: برخورد آب به باتری، خرابی آداپتور،به روز رسانی یا (roll back)، خرابی پریز برق و موارد دیگر. شما می توانید در صورت خرابی هر کدام آز آن ها آن را تعمیر یا تعویض کنید.

در این گزارش می خواهیم به شارژ نشدن گوشی و آموزش حل مشکل آن بپردازیم. همه ما روزانه گوشی خود را شارژ کرده . گاهی شارژ آن به مشکل بر می خورد که ممکن است علت دقیق آن را ندانیم . شما با مطالعه مطالب زیر می توانید از دلایل مختلف شارژ نشدن باتری گوشی اطلاع یابید و در صورت برخورد با مشکل آن را حل کنید.

بررسی دلایل شارژ نشدن گوشی

ممکن است گوشی های مختلف به دلایل مختلفی شارژ نشوند. مثلا گوشی سامسونگ اغلب به دلیل اینکه شارژر دو تیکه دارد و آنقدر کابل را از آداپتور جدا کرده ایم که شل شده است و شارژ نمی کند. گوشی های آیفون و HTC  نیز اینگونه اند.

 

شارژ نشدن گوشی

 

ما در اینجا به مهم ترین علل شارژ نشدن گوشی تلفن همراه اشاره می کنیم.

مهمترین دلایل شارژ نشدن باتری گوشی

گاهی ممکن است در اثر نفوذ گرد و غبار به داخل پورت اختلال ایجاد کند و شارژ انجام نشود. از این رو می توانید آن را از گرد و غبار پاکسازی کنید.

خرابی پریز برق

بعضی وقت ها ممکن است هیچ کدام یک از قطعات و تجهیزات گوشی و شارژر اشکالی نداشته باشند. در این صورت شارژ نشدن باتری به علت مشکل پریز است  در این صورت بهتر است شارژر به پریزی دیگر منتقل کنید.

خراب شدن پریز برق

تعویض باتری به منظور حل مشکل شارژ نشدن گوشی

گاهی باتری به دلایلی خوب کار نمی کند یا متورم شده است در این صورت چاره ای جز تعویض آن ندارید.

گوشی و شارژ نشدن آن

برخورد آب به باتری

اگر گوشی داخل آب بیفتد باتری آن خراب می شود و به اصطلاح می سوزد و آن را حتما باید تعویض کنید. البته سعی کنید حدالامکان گوشی تان داخل آب نیفتد در این صورت آسیب جدی به گوشی وارد می شود.

افتادن گوشی داخل آب

خرابی آداپتور

بعضی وقت ها آداپتور خراب می شود و این عمل بیشتر به دلیل اینکه پایه های فلزی آن شل می شوند و روی عملکرد شارژ اثر می گذارد. در اینجا هم لازم است آن را تعویض کنید.

 

خرابی آداپتور

 

به روز رسانی یا (roll back)

حتما می دانید اگر گوشی را به روز رسانی کنید ابن امر باعث می شود از طول عمر باتری آن کاسته شود. و اگر هر چقدر گوشی قدیمی تر باشد و به روز رسانی سیستم عامل انجام شود بیشتر باعث کاهش طول عمر باتری می شود. راه حل پیشنهادی مان برای این مورد این است که سیستم عامل گوشی را به ورژن های قدیمی برگردانید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.