دسته ها
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

اطلاعات جامع دارویی قرص لیورگل

 • مهلا بستگان
 • ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
 • ۰

کبد مهمترین و بزرگترین کارخانه شیمیایی بدن است که وظیفه سم زدایی از بدن را به عهده دارد و حفظ سلامت این دومین عضو مهم بدن بسیار ضروری می باشد. قرص لیورگل یکی از داروهای گیاهی است که بر روی سلامت کبد تاثیر مثبت می گذارد.

لازم است بدانید که آسیب های کبدی که به دنبال تخریب سلولی ناشی از فعالیت ویروسی و تغییرات التهابی ثانویه ناشی از تحریک سیستم ایمنی بدن بروز می کند امکان دارد به مدت ده تا بیست سال به صورت پنهان فعال بماند و تا زمان بروز سیروز کبدی هیچگونه علامت و نشانه‌ای از خود نشان ندهد. این مدت فرصت مناسبی برای درمان بیمار و جلوگیری از پیشرفت جدی بیماری می باشد. قرص لیورگل نیز که ما در ادامه از اطلاعات دارویی آن به طور کامل می نویسیم در همین راستا می باشد.

قرص لیورگل چیست؟

قرص لیورگل را از عصاره گیاه خارمریم از راه تحریک سنتز پروتئین ریبوزومال که که موجب افزایش قدرت نوسازی سلول های کبدی می شود، تهیه می کنند. این قرص یک درمان کمکی کاملا موثر و مفید در رفع مسمومیت های کبدی و هپاتیت ها، پیشگیری از بروز سیروز کبدی و درمان کبد چرب می باشد. درباره گیاه خار مریم که از عصاره آن، این قرص را تهیه می کنند باید بدانید که میوه‌ گیاه خارمریم دارای فلاونوئید‌های گیاهی مهمی چون سیلی‌ بین، سیلی‌ کریستین و سیلی‌ دیانین است که در مجموع آنها را سیلی‌ مارین می نامند و همه آنها دارای اثرات محافظت کننده‌ کبدی هستند. ذکر این نکته نیز در این قسمت ضروری است که هر قرص روکشدار لیورگل حاوی گیاه خشک خارمریم، دارای 70 میلی گرم سیلی مارین می باشد.

قرص لیورگل و مصرف آن در بارداری و شیردهی

موارد مصرف این قرص:

از داروی لیورگل به منظور های متفاوت زیر استفاده می شود:

 • مخافظ کبد در برابر سموم
 • کمک به بازسازی و نوسازی سلول های کبدی
 • درمان هپاتیت حاد و مزمن
 • درمان سیروز کبدی
 • آنتی اکسیدان
 • کاهنده عوارض داروهای ضد سرطان
  تداخلات دارویی قرص لیورگل

عوارض لیورگل:

اختلالات مختصر گوارشی از جمله عارضه های جانبی مصرف این قرص مطرح شده است.

تداخلات دارویی:

تا کنون برای این دارو تداخل دارویی خاص و مهمی گزارش نشده است که به ثبت رسیده باشد.

نحوه و مقدار مجاز مصرف:

از داروی لیورگل سه وعده در روز به شکل یک قرص 140 میلی گرمی و یا دو عدد قرص 70 میلی گرمی به همراه آب می توان استفاده کرد.

منع مصرف و مقدار استفاده از قرص لیورگل

مصرف در بارداری و شیردهی:

باید ذکر کنم که تا به الان از عوارض این قرص در دوران بارداری و شیردهی گزارشی نرسیده است و برای استفاده از این داروی گیاهی بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید.

منع مصرف دارو:

این دارو برای شخص خاص و یا بیماری خاصی ممنوعیت مصرف ندارد بنا بر آنچه که تا کنون ثبت شده است.

شرایط نگهداری:

دارو را در جای خشک و خنک و به دور از نور خورشید و اطفال نگهداری نمایید.

موارد مصرف و عوارض قرص لیورگل

هرچند قرص های لیورگل یک داروی گیاهی محسوب می شوند و منع مصرف ندارند و همچنین عارضه خاصی از آنها گزارش نشده است، اما سرخود و بدون مشورت با پزشک نه تنها از این قرص بلکه از هیچ داروی دیگری نیز استفاده نکنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.