دسته ها
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
سحر خیز

مدل های تکه دوزی روی لباس با طرح های جدید و شیک

  • مرضیه نوروزیان
  • ۵ خرداد ۱۳۹۷
  • ۰

تکه دوزی روی لباس یکی از هنرهای زیبا و متنوع است که امروزه بر روی لباس های کودک، لباس بزرگسالان و حتی مانتو انجام می گیرد. در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با جدیدترین مدل های تکه دوزی آشنا نماییم.

تکه دوزی روی لباس به کل های مختلف انجام می گیرد و انتخاب نوع و مدل آن کاملا سلیقه ایی است. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که قصد دارید با استفاده از هنر تکه دوزی، لباس های ساده و معمولی را تبدیل به لباس های شیک و زیبا نمایید این مطلب را از دست ندهید و با جدیدترین مدل های تکه دوزی بر روی لباس های مختلف آشنا شوید.

هنر تکه دوزی روی لباس از جمله بهترین ایده ها برای تزیین لباس می باشد. شاید در نگاه اول بسیار شبیه به گلدوزی روی لباس به نظر آید اما به طور کلی با آن متفاوت است. در این مطلب نمونه های متنوع و زیبایی از مدل های تکه دوزی بر روی لباس را به شما معرفی می نماییم که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرند.

  • 300-100.gif

تکه دوزی روی لباس کودک و بزرگسالان با طرح های متنوع

هنر تکه دوزی یا همان چهل تکه دوزی در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد. نمونه های زیادی از این هنر را می توانید در بین وسایل مادر بزرگ هایتان بیابید. این هنر به نام های مختلفی مانند لندره دوزی، خاتم دورزی و تکه دوزی شناخته می شود. می توان گفت که تکه دوزی وسیله تزیینی کوچکی است که در سطح دیگری به کار برده می شود. تکه دوزی تنها منوط به لباس نیست و در زمینه های دیگر مانند سفال، سرامیک نیز به کار می رود. بهترین جنس پارچه برای تکه دوزی، پارچه نخی است.

به طور کلی تکه دوزی نوعی دوخت است که معمولا به دوخت قطعات ریز و درشت و رنگارنگ با پارچه های مختلف به یکدیگر اطلاق می شود. این قطعات از پارچه های ساده، محرماتی، گلدار، چهارخانه و خالدار تهیه می شود و نام چهل تکه نیز به معنای استفاده از تکه های مختلف در این هنر دستی است. تکه های پارچه معمولا به شکل مربع، مثلث ریز و درشت، لوزی بریده و از پشت به یکدیگر وصل می شوند و آن گاه به وسیله دوخت های ریز به هم دوخته و محکم می شوند. در ادامه با مدل های جدید و متنوع تکه دوزی بیشتر آشنا خواهید شد.

تزیین روی لباس با تکه دوزیتزیین لباس با طرح قلب

تزیین لباس با طرح توت فرنگیتکه دوزی توت فرنگی روی لباس کودک

تزیین ژاکت با تکه دوزیتزیین لباس با تکه دوزی

تکه دوزی روی لباس با طرح قلبتکه دوزی روی لباس با طرح قلب

تکه دوزی بر روی لباس با طرح زیبای گلتکه دوزی بر روی لباس با طرح گل

تکه دوزی بر روی لباس کودکانهتکه دوزی بر روی لباس کودکان

تکه دوزی تکه دوزی لباس کودکانه

تکه دوزی بر روی لباس با طرح هندوانهتکه دوزی طرح هندوانه لباس دخترانه

تکه دوزی لباس کودکانهتکه دوزی لباس بچگانه

چهل تکه دوزی روی لباستزیین لباس کودک با تکه دوزی

طرح زیبای تکه دوزی لباسطراحی لباس کودکانه با هنر تکه دوزی

تکه دوزی لباستکه دوزی لباس نوزاد

تکه دوزی لباس با طرح زیباتکه دوزی جدید روی لباس

تکه دوزی لباس دخترانهتکه دوزی لباس دخترانه با طرح کفشدوزک

تکه دوزی لباس با طرح قلبتزیین لباس کودکانه با طرح قلب

طرح زیبا برای تکه دوزی لباستکه دوزی لباس کودکانه

تکه دوزی لباس با طرح فانتزیتکه دوزی طرح جوجه روی لباس کودک

تزیین لباس با تکه دوزیتکه دوزی کودکانه روی لباس

تزیین ایده آل لباس با تکه دوزیمدل تکه دوزی جدید روی لباس کودک

تزیین جالب لباستکه دوزی خاص روی لباس

تزیین لباس با طرح جالبعکس تکه دوزی بر روی لباس بچگانه

موفقیت در امور چهل تکه دوزی و در کل خیاطی رابطه مستقیمی با علاقه شما به این کار دارد. در خیاطی ظریف کاری خیلی اهمیت دارد. این ظریف کاری نیاز به تمرین، دقت و حوصله دارد. بهتر است بدانید امروزه مشتری به دنبال چه کالایی است و متناسب با سلیقه مشتری کار خود را پیش ببرید. علاوه بر این، مدام باید به فکر ایده های خلاقیت و نو در کار باشید.

امیدواریم شما عزیزان به طرح های ارائه شده در زمینه مدل تکه دوزی روی لباس علاقه مند شده باشید و بتوانید با این ایده ها، طراحی متفاوتی از تکه دوزی بر روی لباس انجام دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.