دسته ها
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸

کاردستی دندان با کاغذ، مقوا و وسایل ساده برای کودکان

  • مرضیه نوروزیان
  • ۱۴ فروردین ۱۳۹۷
  • ۰

همه ما به دنبال شکوفایی استعداد فرزندانمان هستیم. یکی از ایده های فوق العاده در این زمینه ساخت کاردستی است. بهتر است ساخت این کاردستی ها با هدف یادگیری و آموزش انجام شود. در این مطلب کاردستی دندان را به عنوان یکی از این کاردستی های فوق العاده به شما آموزش می دهیم.

کاردستی دندان یک کاردستی ساده و آسان برای کودکان است که به راحتی می توانید آن را با کودک خود در منزل تهیه کنید. این کاردستی زیبا را با کاغذ و مقوا امتحان کنید و از ساخت آن لذت ببرید. کاردستی علمی در عین ساده بودن راه گشا آشنایی بیشتر فرزند شما با روش مسواک زدن صحیح و رغبت و تمایل بیشتر او به نظافت دندان می باشد. 

مواد مورد نیاز جهت ساخت کاردستی دندان

  • چسب حرارتی
  • پنبه
  • چشم عروسک
  • قیچی
  • ورقه فوم آبی، سفید و سیاه

چگونه کاردستی زیبا دندان را بسازیم؟

یک الگوی دندان نسبتا متوسط تهیه بفرمایید. این الگوی زیبا را بر روی فوم سفید قرار داده و دو عدد هم اندازه الگو از این فوم ببرید.

الگوی کاردستی فومی دندان در ادامه این دو الگو را به صورت مکمل  از سمت نقطه چین بر روی یکدیگر قرار داده و به کمک چسب حرارتی دو برش دندان را بر روی هم بچسبانید.

آموزش کاردستی دندان حالا منتظر بمانید تا مایع چسب حرارتی خشک شود و دو برش دندان را در کنار هم ثابت کند(البته می توانید آن ها را بدوزید). آن گاه درون دندان را با پنبه پر کرده و قسمت بالای آن را نیز با چسب بچسبانید و در واقع دندان را ببندید. ساخت مرحله به مرحله کاردستی فومی دندان

برای ارائه طرح فانتزی و بامزه از دندان بهتر است از چشم عروسک استفاده شود. تزیین کاردستی در زمان آموزش به کودکان اهمیت زیادی دارد. این مسئله باعث استقبال بیشتر کودکان از کاردستی و توجه به کارکرد آن می شود. در مرحله بعدی ساخت کاردستی دندان, چشم عروسک را روی دندان بچسبانید. در ادامه برای شکل ظاهری دندان از فوم سیاه استفاده کنید. به کمک فوم سیاه رنگ، دهان برای دندان درست کنید. اگر ماژیک مشکی دارید، می توانید از این ماژیک برای کشیدن دهان استفاده کنید.

کاردستی دندان

در ادامه از کودک خود بخواهید دستش را روی ورقه فوم قرار دهد. حالا با مداد دور انگشتان او را بکشید و آن را ببرید. آن گاه قسمت مچ دست ها را روی دندان قرار دهید. الگوی پاکت را از فوم آبی رنگ یا هر رنگی که متمایل هستید در آورید. در ادامه مستطیل پایین الگو را از ناحیه خط چین روی مستطیل بالایی با چسب حرارتی بچسبانید. پاکت را به کف دستان دندان طوری بچسبانید که در آن باز شود. کودک شما می تواند وسایل کوچک خود را در این پاکت نگه دارد.

امیدواریم آموزش مرحله به مرحله کاردستی دندان شما را در ساخت یک کاردستی علمی و بی نظیر یاری کرده باشد و با این کاردستی فرزند خود را با آموزش صحیح مسواک زدن  آشنا کرده باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.