دسته ها
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

آموزش تصویری ساخت عروسک نمدی بامزه و دوست داشتنی

  • یلدا محمدی
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۴
  • ۰

ساخت عروسک نمدی کار هنری دوست داشتنی و جذابی است که به راحتی میتوانید آن را در منزل انجام دهید و عروسک های زیبایی تهیه فرمایید. مقاله زیر عروسک سازی با نمد را به طور کامل آموزش می دهد.

با یادگیری ساخت عروسک نمدی می توانید خیلی راحت در منزل عروسک های زیبا و جذابی تهیه فرمایید و مورد استفاده قرار دهید. از عروسک های نمدی علاوه بر بازی و سرگرمی کودکان می توانید به عنوان وسایل تزیینی نیز استفاده کنید و اتاق کودک ر با این عروسک های زیبا تزیین کنید. در ادامه آموزش کامل و مرحله به مرحله ساخت عروسک با نمد را به همراه تصاویر و الگوهای مربوطه ملاحظه می فرمایید که با استفاده از این آموزش می توانید بهترین و زیباترین عروسک ها را تهیه فرمایید. تا پایان همراه ما باشید.

نحوه ساخت عروسک نمدی زیبا و جدید با الگو :

ساخت عروسک نمدی را می توانید به راحتی و با تکه پارچه های نمدی که در منزل دارید انجام دهید. به این دلیل که این عروسک های نمدی را برای کودکان در نظر گرفته اید، بهتر است برای تهیه آنها از پارچه های نمدی با رنگ های روشن استفاده کنید تا عروسک جذاب تری داشته باشید و همچنین مورد علاقه کودکتان نیز واقع شود. در ادامه نحوه صحیح و آسان ساخت این عروسک ها را مشاهده می فرمایید.

تهیه الگوی عروسک نمدی :

اولین اقدام برای ساخت عروسک تهیه الگوی مورد نظر است که اهمیت زیادی دارد. الگوهای ارائه شده در ادامه را ابتدا در سایز مناسب و دلخواه روی کاغذ کشیده و بعد از اطمینان از صحت آنها، روی پارچه نمدی مورد نظر منتقل کنید. به این نکته توجه داشته باشید که برای زیبایی بیشتر عروسک بهتر است هر الگو را روی پارچه با رنگ مناسب برش بزنید.

ساخت عروسک نمدیآموزش ساخت عروسک نمدیالگوی عروسک نمدیعروسک نمدی با الگو

نحوه دوخت و ساخت عروسک نمدی :

بعد از اینکه الگوهای مورد نظر را برش زدید، از قسمت سر و بدن عروسک شروع به اتصال می کنیم و بعد از دوختن آنها به هم، داخل هر قسمت را با پشم شیشه پر می کنیم و دوخت می زنیم. به این ترتیب می توانید دست ها، پاها، سر و بدن عروسک را آماده نمایید. تصاویر زیر گویای نوع اتصال قسمت های مختلف عروسک است.

دوخت عروسک نمدیعروسک نمدی با الگوعروسک سازی جدیدعروسک سازی با نمدعروسک نمدی جدیدساخت عروسک با نمدعروسک سازی با نمدساخت عروسک های نمدی

بعد از تکمیل شدن فرم بدن عروسک؛ لباس آن را فراهم می کنیم. قصد ما تهیه عروسک دختر است به همین دلیل پیراهنی از جنس نمد را تهیه کرده و بعد از اینکه روی کار را تزیین کردیم و به فرم دلخواه در امد آن را به بدن عروسک که از قبل تهیه کرده ایم متصل می کنیم.

عروسک سازی با الگوعروسک تزیینی با نمد

برای عروسک تان با نمد تیره رنگ، مو بسازید و به سر عروسک متصل کنید. همچنین بعد از اینکه جای اجزاء صورت را تعیین نمودید آنها را با نخ های رنگی دوخت بزنید تا صورت دوست داشتنی و زیبایی به عروسک نمدی ببخشید.

عروسک نمدی تزیینی جدیدساخت عروسکمدل عروسککاردستی با نمد

ساخت عروسک نمدی به پایان رسید و عروسک ما آماده شد. در ادامه چند نمونه عروسک نمدی زیبا و جذاب را مشاهده می فرمایید که با همین روش تهیه شده اند و می توانند الگو و ایده مناسبی برای ساخت عروسک های زیبا و متفاوت توسط شما باشند.

کاردستی عروسک با نمدعروسک سازیمدل عروسک نمدی

امیدواریم از ساخت عروسک نمدی لذت برده باشید و عروسک های زیبا و جذابی با این روش تهیه و مورد استفاده قرار دهید. در بخش عروسک سازی می توانید آموزش های متفاوت و زیبایی در رابطه با ساخت انواع عروسک با طرح های مختلف و همچنین مدل های متنوع عروسک های زیبا را مشاهده فرمایید. موفق باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.