دسته ها
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

شربت فروگلوبین را بهتر بشناسید

  • مهلا بستگان
  • ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
  • ۰

شربت فروگلوبین یکی از پر مصرف ترین مکمل های موجود در بین عموم برای تامین ویتامین و رفع ضعف های جسمی و بدنی می باشد که ویتامین های گروه B را در خود جای داده است.

نقش آهن در بدن، در ساختمان هموگلوبین خون است. آهن برای خون سازی بسیار ضروری است و مقدار مورد نیاز این ماده معدنی به طور متوسط حدود 10 میلی گرم در روز است که سهم اصلی آن در غلات می باشد که شربت فروگلوبین تمام این 10 میلی گرم نیاز روزانه را تامین می نماید.

روی، کاربرد های بسیار زیادی در بدن دارد. این عنصر در جلوگیری از سرطان، مشکلات پوست و مو، بهبود رماتیسم و اختلالات مفصلی و همچنین تقویت سیستم دفاعی بدن نقش موثری دارد و میزان مورد نیاز این عنصر تقریبا حدود 10 تا 15 میلی گرم در روز می باشد و مصرف زیاد آن سبب سوء جذب مواد معدنی دیگر می گردد. فروگلوبین حاوی 3 میلی گرم از نیاز روزانه بدن به روی را می تواند برطرف نماید. عنصر مس از جمله عنصر هایی به شمار می رود که در بدن نقش های زیادی را بر عهده دارد. مس برای فعالیت کامل سلول های عصبی و جذب آهن در بدن لازم است. مس یک آنتی اکسیدان است که در نابود کردن رادیکال های آزاد ایفای نقش می کند. مقدار مورد نیاز مس در بدن انسان حدود 900 میکروگرم در روز است که هرچند مقدار ناچیزی محسوب می شود اما تحقیقات نشان داده اکثر ایرانی ها مبتلا به کمبود مس هستند. شربت فروگلوبین 200 میکروگرم مس را در هر روز برای بدن تامین می کند که با توجه به این که مصرف زیاد مس می تواند مضر باشد میزان مناسبی به حساب می آید.

شربت هموگلوبین چیست؟

نحوه و مقدار مصرف شربت فروگلوبین

شربت فروگلوبین یکی از مکمل های پر مصرف در بین عموم می باشد که بیشتر جهت درمان کم خونی مصرف می گردد. این مکمل که به شکل سوسپانسیون خوراکی می باشد دارای تمامی ویتامین های مورد نیاز بدن انسان برای خون سازی است. علاوه بر این فروگلوبین دارای فوایدی همچون اشتها آوری می باشد که از این جهت برای کودکان نیز بسیار مفید می باشد. این شربت دارای مواد معدنی نظیر آهن، روی و مس است که این مواد در بدن همانطور که ذکر شد، نقش های موثری را بازی می کنند.

شربت فروگلوبین و نقش آن در بدن

چه ویتامین هایی در فروگلوبین موجود است؟

از ویتامین های موجود در فروگلوبین می توان به تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، پیریدوکسین (B6)، فولیک اسید (B9)، سیانوکوبالامین (B12) را نام برد. از میان ویتامین های ذکر شده، برای درمان کم خونی نیاز به ویتامین های B6 و B9 و B12 بیشتر می باشد. بر همین اساس شربت فروگلوبین مقدار مناسبی از این ویتامین ها را درون خود جای داده است.

ویتامین های موجود در شربت فروگلوبین

به چه صورت می توان فروگلوبین را مصرف کرد؟

جذب این شربت از طریق معده می باشد و هرچند مصرف فروگلوبین تاثیر سوء بر عملکرد بدن نمی گذارد اما بهتر است مصرف آن به اندازه شرح داده شده در ذیل باشد:

مکمل فروگلوبین چیست؟

  • در بزرگسالان: یک قاشق چای خوری روزانه دو بار
  • در کودکان هفت تا دوازده سال: یک قاشق چای خوری روزانه یک بار
  • در کودکان یک تا سه سال: روزانه نصف قاشق چای خوریاطلاعات جامع دارویی شربت فروگلوبین

چون میزان مکمل های موجود در مکمل فروگلوبین بسیار مناسب است، مصرف آن به گروه سنی خاصی محدود نمی گردد، اما به علت ساده بودن هضم این سوسپانسیون بیشتر برای کودکان تجویز می کنند. شما می توانید برای اطلاع از دیگر مکمل های دارویی همچون قرص آلگومد، شربت پیراستام، شربت سانستول، قرص فیفول و سایر داروهای مکمل به بخش اطلاعات دارویی مجله آرگا رجوع نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.