دسته ها
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

حقایق اعجاب انگیز درباره مثلث برمودا!

  • نرگس کوهستانیان
  • ۲۴ فروردین ۱۳۹۷
  • ۰

مثلث برمودا یکی از ابهام آلود و وحشتناکترین نقاط دنیاست که در اقیانوس اطلس قرار دارد. این منطقه عجیب تا کنون کشتی و هواپیماهای زیادی را به درون خود کشیده است.

راز مثلث برمودا برای همه مردم جهان همیشه جالب و شگفت انگیز بوده است. این محدوده جغرافیایی عجیب تاکنون هزاران نفر و هواپیماهای مسافربری و کشتی های شامل مواد نفتی و معدنی و حتی مسافربری را به طریق های مختلف به درون خود کشانده است و هیچ اثری از آن ها پیدا نشده است.

مثلث برمودا

در جهان تعداد چیزها و مناطق عجیب و غریب کم نیست. یکی از این شگفتی های کشف نشده و مبهم و سئوال برانگیز مثلث برمودا است. شنیدن این محدوده مرگبار شاید رعب و ترس و شگفتی را به دل هرکسی بیندازد.

مثلث برمودا رازی دارد که تا به حال هیچ یک از دانشمندان موفق به کشف آن نشده اند. این راز تاکنون یکی از بزرگترین رازهای حل نشده و دست نیافته بشر در جهان است. این مثلث که نام دیگرش مثلث شیطان است، در در قسمت غربی اقیانوس اطلس( آتلانتیک شمالی) قرار دارد.  صدها کشتی و هواپیما و و انسان را در در کام مرگ و نیستی کشانده است. این منطقه وحشتناک و مرگ آلود واقعیت جالب دارد از جمله: مساحت این منطقه ترسناک 500000 کیلومتر است و مکان دقیقی برای این نقطه شوم نامشخص است و حتی در بیرون از منطقه تاثیراتش را بر جای می گذارد و افراد و کشتی و هواپیماهایی که از کنار بگذرند در خطر قرار میگیرند و آن ها را به سوی گودال می کشاند . این مثلث شیطانی بین سه نقطه فلوریدا پورتوریکو و جزیره برمودا یعنی در مرکز اقیانوس آتلانتیک شمالی واقع شده است.

مثلث مرگبار برمودا

 تاریخچه مثلث شیطانی برمودا

گفته می شود کریستف کلمب کسی که اولین بار ایالات متحده را کشف کرد، درباره این نقطه مرگ آور یادداشت هایی گذاشته است. این کاشف و جهانگرد ایتالیایی در سال 1942 گفته است: در محدوده مثلث برمودا قطب نمای کشتی خراب شده است.

برای اولین بار در سال 1918 ناوگان نیروی دریایی متعلق به ایالات متحده به کام این هیولای دهشتناک فرو رفت، گفته می شود بعد از آن در سال 1945 پنج بمب افکن را به کام نیستی کشانده است بی آنکه ردپایی از خود جای بگذارند.

نویسنده مجله آرگوسی در سال 1964 از این نقطه مرموز و هولناک گفته است و نیز ویلیام شکسپیر شاعر و نمایشنامه نویس بزرگ انگلیسی در یکی از نمایشنامه اش  به نام ” طوفان” از کشتی می گوید که در این بخش از کره زمین غرق شده است.

مثلث شیطانی برمودا

اطلاعات دیگر از این پدیده  عجیب کره زمین

اما آنچه که به تازگی بدست آمده است این است که در سال 2016 دانشمندان به نتیجه ای عجیب رسیدند و آن این است که علت این پدیده وجود ابرهای شش گوشه ای به نام ( Hexagonal Clouds) است و این ابرها بمب هایی را بوجود می آورند، که از ( Air Bombs) و از بادهایی تشکیل شده اند که سرعت شان 170 مایل در ساعت است.

راز برمودا

در منطقه سرد سیبری گودال هایی پیدا شده است که دانشمندان آن ها را بی ربط به گودال برمودا نمی دانند. و حدس هایی در این مورد زده شده است. اما بعضی از دانشمندان از مکانیسم پنهان این گودالها می گویند که نمی تواند به مثلث برمودا ارتباط داشته باشد. بعضی از دانشمندان می گویند: در واقع هیدارتهای متان باعث بلعیده شدن هواپیما ها و کشتی ها می شوند.

این پدیده ترسناک یک از عجایب هفتگانه در دنیا است. دهانه این گودال بزرگ و وحشتناک حدود 150 متر عمق و نیم مایل پهنای ان است. دانشمندان می گویند نفت و گازی که در اقیانوس وجود دارد باعث می شود هواپیماها و کشتی را به طرف خود بکشاند و نیز باعث به وجود آمدن حباب ها می شوند.

برای به وجود آمدن این مثلث دلایل زیادی نام برده شده است. خیلی ها این مثلث را کار آدم فضاییان می دانند و برخی باور دارند که شهر گمشده ی آتلانتیس در زیر این مثلث قرار دارد.

برمودا و راز ناشناخته اش

بعضی علت بو جود آمدن این پدیده را بودن آدم فضایی ها می دانند و برخی هم میگویند شهری پنهان در این قسمت از اقیانوس اطلس وجود دارد.

هر بار که کشتی ها توسط این نقطه بلعیده می شوند، آنچنان سرعت جریان آب در این قسمت شدید است، که بلافاصله اثرات را کن فیکون می کند.

خبرهای به دست رسیده از آزمایشات بمب های اتمی ایالات متحده آمریکا در این محدوده مثلث برمودا می گویند. اینطور به نظر می رسد که ایالات متحده در مجاورت این نقطه پایگاه نظامی ساخته است.

فردی به اسم بروس گرنان  که خلبان است ادعا می کند که از این تونل مرگبار جان سالم به در برده است.

مثلث برمودا

نکته بسیار عجیب و باورنکردنی در مورد مثلث برمودا این است که این نقطه اسرار آمیز این است که هیچ نیروی جاذبه ای در آن مشاهده نمی شود و قطب نما در آن طرف شمال نمی چرخد. هر وقت کشتی ها به این نقطه وارد می شوند دیگر اثری از آن ها پیدا نمی شود و قطب نما می تواند یکی از این دلایل را برای مان روشن کند.

نقطه ترسناک برمودا شبیه یک مثلث است. به گفته نیروی دریایی آمریکا این پدیده وحشتناک دارای موجوداتی عجیب و فوق طبیعی هستند. در دیگر مناطق جهان جاهایی وجود دارد که برای کشتی ها بسیار خطر دارد. و مثلث برمودا یکی از آن هاست.

مکانها و موقعیت های فراوان جغرافیایی وجود دارد که دارای رازهای عجیبی هستند و بسیار ترسناک و مرگبار محسوب می شوند. روستا ها، خانه ها، جنگل هایی را می توان در این کره خاکی یافت خالی از سکنه اند و رازهایشان برای آدمی هنوز کشف نشده است.

علم روز به روز در حال گسترش است، شاید دانشمندان یک روز پی به کشف اسرار مکان های خوفناک ببرند و بتوانند به اسرار این ناحیه دهشتناک اقیانوس اطلس دست یابند.

کشف اسرار برمودا

70 درصد از سیاره زمین را آب دریاها تشکیل می دهند که عمق آین آب ها به 3700 متر می رسد و عمیق ترین نقطه آن به 11 هزار متری می رسد. پس اگر کشتی غرق شود نباید تعجب کرد که اثری از آن بر جای نمانده است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.