دسته ها
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

آموزش ساخت عروسک گربه بسیار ساده و راحت

  • مرضیه نوروزیان
  • ۱۱ اسفند ۱۳۹۶
  • ۰

شما می توانید ساخت عروسک گربه را با مواد بسیاری امتحان کنید. یکی از ساده ترین راه ها برای ساخت این عروسک استفاده از پارچه و ساخت یک عروسک دوختنی زیبا از همین پارچه معمولی می باشد.

عروسک های دست ساز اگر چه زمان زیادی برای ساخت می برند اما مسلما این عروسک تفاوت ویژه ای با سایر عروسک ها دارد. بسیاری از عروسک های نخی مورد علاقه کودکان با همین روش تهیه می شوند. اگر شما ساخت عروسک گربه را برای کودک خود انجام دهید، او این عروسک را بیشتر از بقیه دوست خواهد داشت و اگر به منظور ایجاد دکور زیبا از آن بهره مند می شوید، ارزش و اهمیت زیادی برای شما خواهد داشت.

مراحل ساخت عروسک گربه

عروسک ها زمانی که با دستانی هنرمند شکل می گیرند، زیباتر جلوه می کنند و وقتی که زمان زیادی برای ساخت آن ها صرف می شود، زنده و پویا تر به نظر می رسند. ما برای شما این امکان را به وجود می آوریم که هر چند که تا به حال عروسک سازی را تجربه نکردید، نوع زیبایی از آن را به راحتی و با کمترین مواد در منزل تهیه بفرمایید.

اگر چه عروسک های کاموایی در نوع خود بی نظیر هستند، در این مطلب ما قصد داریم نمونه ای از عروسک های پارچه ای را به شما آموزش دهیم. برای ساخت عروسک گربه ابتدا باید یک پارچه مناسبی تهیه بفرمایید. این پارچه باید مربع یا مستطیل باشد و باید به اندازه کافی بزرگ باشد.

پارچه جهت ساخت عروسک

پارچه را از وسط تا کنید.

طرز ساخت عروسک گربه

این کار اندازه گربه شما را تعیین می کند. اگر اندازه بسیار کوچک یا بزرگ است در همین مرحله پارچه را عوض کنید. عرض آن را به اندازه 2.5 سانتی متر برش دهید.

مراحل ساخت عروسک با پارچه

یک قالب کوچک منحنی از بالای پارچه بردارید و دو گوش گربه یعنی دو مثلث کوچک را ایجاد کنید.

برش پارچه جهت ساخت عروسک

حالا شروع به دوخت طرف چپ گربه کنید و آن را تا سمت راست ادامه دهید.

دوختن عروسک

به سمت راست که رسیدید آن را از پشم شیشه پر کنید.

ساخت عروسک گربه با پارچه

لازم نیست گوش ها را پر کنید. حالا طرف راست را نیز بدوزید.

طرز ساخت عروسک دوختنی گربه

برای گذاشتن چشم وابرو می توانید آن ها را بر روی صورت بدوزید یا نقاشی کنید.

عروسک گربه

یک تکه نخ نیز برای دم گربه در نظر بگیرید و به آن بدوزید.

ساخت عروسک گربه با پارچه

شما از این گربه ملوس می توانید به عنوان آویز کیف و بسیاری موارد دیگر، یک کادوی مناسب، یک عروسک زیبا و همچنین دکور زیبا استفاده کنید. از اینکه تا پایان مطلب ساخت عروسک گربه ما را همراهی فرمودید، بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانید با این ایده ی ساخت عروسک، گربه زیبایی بسازید و به دوستان خود هدیه دهید یا برای سایر موارد تزیینی به کار ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.