دسته ها
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

عکس دلفین های بسیار زیبا و تماشایی

  • نرگس بستگان
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

در این مطلب برای شما دوستان عزیز علاقه مند به مستند و حیات وحش عکس دلفین را به اشتراک گذاشته ایم تا ضمن آشنایی بیشتر با این حیوان بازیگوش از تماشای عکس ها نیز لذت ببرید.

در این مطلب برای شما دوست داران حیات وحش و حیوانات گالری از عکس دلفین را آماده کرده ایم تا ضمن آشنایی با این حیوان بازیگوس و بامزه از تماشای عکس های زیبای این حیوان نیز لذت ببرید.

دلفین

دلفین‌ها پستاندارانی دریازی از راسته آب‌بازسانان هستند که رابطه نزدیکی با نهنگ‌ها و گرازماهی‌ها دارند. بدن دلفین‌ها در طی میلیون‌ها سال به تدریج برای زندگی در آب تطابق یافته است. دلفین‌ها و دیگر آب‌بازسانان برای حرکت در آب باله دارند و دمشان همچون ایجادکننده پیش‌رانش کار می‌کند. بدنشان نیز به گونه‌ای است که برای شنای هر چه سریع‌تر در آب و ماندگاری برای مدت زمان بیشتر در آن با یک بار نفس‌گیری مناسب است.

نام دلفین از واژه یونانی دلفیس آمده که مرتبط با واژه دلفوس به معنای “رحم” در این زبان است. از این رو می‌توان نام این جاندار را به «ماهی‌ای که دارای رحم است» تعبیر کرد.

عکس دلفین

بیشتر دلفین‌ها توانایی دید بسیار بالایی هم درون آب و هم بیرون آن دارند اما بعضی دلفین‌ها، همانند دلفین‌های رودخانه‌ای، بینایی بالایی ندارند. آن‌ها می‌توانند امواج صوتی با بسامدهایی بیشتر از محدودهٔ شنوایی انسان بالغ را بشنوند. این جانوران به بسامدهای پایین (کمتر از ۵۰۰ هرتز) حساس نیستند ولی تا ۱۰۰ کیلوهرتز را به خوبی تشخیص می‌دهند. آن‌ها توانایی‌های شگفت‌انگیزی در بهره‌گیری از صداها به منظور شناخت جهان اطرافشان دارند و تولید صداهای گوناگون بهشان امکاناتی قوی‌تر از بینایی در ساختن ذهنیتی از جهان پیرامونشان داده‌است.

عکس دلفین

دلفین عشق

عکاسی مستند دلفین

پرش دلفین

عکس دلفین

عکس زیبا از دلفین

دلفین‌ها اجتماعی هستند و در گروه‌هایی با جمعیت‌های گوناگون زندگی می‌کنند. دلفین‌های رودخانه‌ای در گروه‌های کوچک ۲ تا ۱۰ تایی یافت می‌شوند، دلفین‌ها حس همبستگی اجتماعی قوی‌ای دارند و در کنار دیگر اعضای گروه که زخمی یا بیمار شده‌اند می‌مانند و حتی آن‌ها را به سطح آب می‌رسانند تا نفس بکشند.

اغلب دلفین‌ها به صورت طبیعی بیشتر از ۱۸ سال عمر می‌کنند. بیشترین عمر دیده‌شده در میان آن‌ها ۹۰ سال بوده است.

در این مطلب با دلفین و خصوصیاتش آشا شدید امیدواریم ضمن خواندن مطالب و همچنین تماشای تصاویر نهایت لذت را برده باشید و توانسته باشید اطلاعاتی درباره دلفین ها بدست شما عزیزان داده باشید. درصورت تمایل برای تماشای انواع عکس حیوانات کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.