دسته ها
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

دانشمندان می گویند استرس سبب خوشحالی می شود!!!

  • زهره امامی
  • ۱۳ دی ۱۳۹۶
  • ۰

افرادی که سخت کوش هستند معمولاً بیشتر از سایر افراد استرس را تحمل می کنند. اما همین تنش دربازه های طولانی مدت به رضایت مندی بیشتر آنها منجر می شود. با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر با شما صحبت کنیم.

به گفته رایان هاوِل:

بسیاری از انسان ها معمولاً به دلیل متحمل شدن استرس بالا، از دستیابی به اهداف خود دلسرد می شوند. ولی ما دریافته ایم که این مسئله در نهایت می تواند به نفع انسان ها باشد و علی رغم عدم دستیابی به هدف [حداقل در حال حاضر] رضایت مضاعفی از انجام کارها در شرایط وارد شدن استرس حاصل می شود.

بررسی های اخیر محققان مصداق این ضرب المثل معروف است که: نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

نابرده رنج گنج میسر نمی شود

به گفته پژوهشگران تنها مقدار کمی اضافه شدن به میزان استرس، رضایت مندی بسیار زیادی را در طولانی مدت موجب می شود. به گفته این محققان افراد موفق ابتدا هدف خود را تعیین می کنند و تمام تمرکز خود را روی دستیابی به آن قرار می دهند. سپس آنها به طرز شگفت آوری به مرور هدف خود را از یاد می برند. در حالی که هدف از بین نرفته است. در واقع آنها در هر روز بیشتر تمرکز خود را روی کاری قرار می دهند که قرار است همین امروز انجام دهند. بدین ترتیب از کار هر روز خود لذت برده و برای انجام وظایف خود در روزهای آینده نیز انگیزه مضاعفی می یابند و در آخر به هدف نهایی خود دست پیدا می کنند. این دیدگاه سبب می شود که انسان های موفق به طور مداوم وقت و انرژی خود را برای بررسی اینکه الان در راه رسیدن به هدف کجا هستند و چه مقدار مانده تا به آن دست پیدا کنند تلف نکنند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.