دسته ها
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

در روز کریسمس درآمد اپلیکیشن‌ ها به ۲۰۰ میلیون دلار رسید

  • زهره امامی
  • ۱۳ دی ۱۳۹۶
  • ۰

در کریسمس امسال کاربران گوشی‌ هوشمند حدود ۲۰۰ میلیون دلار برای اپلیکیشن‌های دستگاه‌ خود هزینه کردند که این رقم ۱۲ درصد بیش از سال گذشته می باشد.

اطلاعات جدید حاکی از آن است که در روز کریسمس کاربران گوشی‌ هوشمند مبلغ 196 میلیون دلار برای خرید اپلیکیشن‌، خرید‌های درون برنامه ای و اشتراک در اپلیکیشن های مختلف در دو فروشگاه گوگل پلی و اپ استور هزینه کرده‌اند.

اپلیکیشن‌ های غیر بازی دارای رشد بالاتری نسبت به بازی‌ ها هستند، این میزان برابر با رشد تقریبی سالانه ۶۶ درصد در مقایسه با ۵.۲ درصد برای اپلیکیشن‌ های بازی است. با این حال بازی‌ ها هنوز‌ هم بیشترین درآمد را عاید سازندگان آن‌ها می‌کنند. برای مثال درآمد بازی‌ ها در سال ۲۰۱۶ از مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار به ۱۵۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرده است. در همین حال، درآمد حاصل از فروش اپلیکیشن‌ های غیر بازی از ۱۴ میلیون دلار به ۲۴ میلیون دلار و در نهایت به ۳۸ میلیون دلار رسیده‌ است. درآمد حاصل از اپلیکیشن‌ های غیر بازی، بیشتر از برنامه‌ های پخش نظیر اچ‌ بی‌ او نَو و نتفلیکس تامین می شود. اپلیکیشن HBO NOW پر درآمدترین برنامه‌ ی پخش در چند سال گذشته بوده است. به‌علاوه دیگر برنامه‌ های پخش سرگرمی نظیر نت‌ فلیکس، اسپاتیفای و پاندورا از جمله مهم‌ ترین برنامه‌ های پر درآمد بوده‌اند. اطلاعات سنسور تاور به‌دنبال یک گزارش از اپ انی که در پاییز امسال منتشر شد می‌آید: درآمد اپلیکیشن‌ ها تا سه‌ ماهه‌ی سوم به رکورد ۱۷ میلیارد دلار و تعداد دانلود‌ها به تعداد ۲۶ میلیارد خواهد رسید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.