دسته ها
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

سریعترین شاسی بلندهای دنیا کدامند

  • زهره امامی
  • ۱۲ دی ۱۳۹۶
  • ۰

در این مقاله با معرفی 10 شاسی بلند برتر دنیا در تست سرعت صفر تا صد کیلومتر می خواهیم شما را با سریع ترین مدل های متنوع‌ و پرقدرت‌ آشنا کنیم. امید است بتوانیم مفید واقع شویم.

جای تعجب نیست شاسی بلندهایی که روزگاری یک خودروی خانوادگی و آرام به شمار می آمدند اکنون در حد یک سوپراسپرت ظاهر شوند. در این مقاله ۱۰ شاسی‌ بلند بازار جهانی که در سریع‌ ترین زمان به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌ رسند را معرفی خواهیم کرد.

1.تسلا مدل X

خودرویی که در جایگاه نخست این لیست قرار دارد یک خودروی برقی می باشد. این خودرو در مدت زمان 3.2 ثانیه از صفر کیلومتر به صد کیلومتر می رسد.

مقایسه ی سرعت شاسی بلندها

2.جیپ گرند چروکی ترک هاوک

این خودرو به لطف پیشرانه ی 8 سیلندر 7 شکل سوپرشارژ همی به حجم 6.2 لیتر و قدرت 707 اسب بخار علاوه بر حداکثر سرعت 290 کیلومتر بر ساعت فقط به 3.4  ثانیه زمان نیاز دارد تا به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد.

مقایسه ی سرعت شاسی بلندها

3.لامبورگینی اوروس

این شاسی‌ بلند زیبا به پیشرانه‌ ی 8 سیلندر 7 شکل توئین توربو به حجم 4 لیتر و قدرت 650 اسب بخار مجهز است و برای رسین به سرعت صد فقط 3.6 ثانیه زمان لازم دارد.

مقایسه ی سرعت شاسی بلندها

4.آلفارومئو استلویو کوادریفوگلیو

استلویو پس از مزین شدن به نشان کوادریفوگلیو، پیشرانه‌ی 6 سیلندر 7 شکل توئین توربو به حجم 2.9 لیتر و قدرت 505 اسب بخار را به همراه ستایش عاشقان دنیای خودرو دریافت کرد. این خودرو برای رسیدن به سرعت صد 3.8 ثانیه زمان نیاز دارد.

مقایسه ی سرعت شاسی بلندها

5.برابوس GLE Coupe 850

این خودرو از پیشرانه‌ ی نسبتاً قدیمی 8 سیلندر 7 شکل توئین توربوی 6 لیتری در مدل GLE استفاده می کند و  3.8 ثانیه زمان برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر نیاز دارد.

مقایسه ی سرعت شاسی بلندها

6.بنتلی بنتایگا

قدرت این ماشین از پیشرانه‌ ی 12 سیلندر W شکل توئین توربو 6 لیتری تأمین می‌شود و دقیقا 4 ثانیه زمان برای رسیدن به صد کیلومتر احتیاج دارد.

مقایسه ی سرعت شاسی بلندها

7.پورشه کاین توربو

کاین با استفاده از پیشرانه‌ ی 8 سیلندر V شکل توئین توربو با حجم 4 لیتر حدود 550 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. مدت زمان رسیدن آن به صد کیلومتر 4.1 ثانیه است.

مقایسه ی سرعت شاسی بلندها

8.بی‌ ام‌و X6 M

با داشتن پیشرانه‌ ی 8 سیلندر 7 شکل توئین توربو به حجم 4.4 لیتر و قدرت 567 اسب بخار، شاسی‌بلند سریع و پرقدرتی می باشد. در زمان 4.2 ثانیه به صد کیلومتر می رسد.

مقایسه ی سرعت شاسی بلندها

9.مرسدس‌بنز AMG GLE 63 S کوپه

به لطف قدرت 577 اسب بخاری پیشرانه‌ ی V8 در زمان 4.2 ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مقایسه ی سرعت شاسی بلندها

10.مرسدس‌بنز AMG GLA 45

مدل GLA 45 که از همان شاسی هاچ‌بک پرقدرت A45 استفاده می‌کند با بهره‌گیری از جادوی AMG و ارتفاع بیشتر در جایگاه دهم این لیست قرار می‌گیرد و در زمان 4.4 به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مقایسه ی سرعت شاسی بلندها

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.