دسته ها
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸

دوخت روکش قوری با پارچه نمدی

  • مرضیه نوروزیان
  • ۱۱ فروردین ۱۳۹۷
  • ۰

شاید در نگاه اول تهیه و دوخت روکش قوری مسئله مهمی به نظر نرسد و بسیار کم اهمیت باشد اما کسانی که به زیبایی آشپزخانه اهمیت می دهند، احتمالا به تهیه یک کاور عالی برای قوری فکر کرده اند. شما می توانید یک ست زیبا و هماهنگ در آشپزخانه داشته باشید.

روکش قوری با پارچه نمدی در فصل زمستان که محیط منزل شما نسبتا سرد است، نقش محافظتی فوق العاده ای بازی می کند. الگوی نمدی این روکش به شکلی است که اضافه کاری های بی شماری می توان برای آن انجام داد. منظور از اضافه کاری تزیین زیبای روی نمد است که سرویس آشپزخانه شما را زیباتر می کند.

ایده های دوخت روکش قوری با پارچه نمدی و انواع پارچه های زیبا و متفاوت

در ادامه الگوی مناسب روکش قوری نمدی را به شما معرفی می کنیم. این روکش به جهت اینکه بسیار زیبا کار شده و از جنس نمد است، هم به آشپزخانه شما زیبایی می بخشد و هم جنس نمدی آن باعث می شود که محتویات داخل قوری به راحتی سرد نشود. این سرد نشدن و محافظت از محتوا قوری به خاطر لایه پشم شیشه است.

الگو کاور قوری

مطابق معمول برای تکه دوزی اجزای طرح را تفکیک کرده و روی هر کدام رنگ مربوط به خودش را بدون جای دوخت برش بزنید. تکه ها را با الگوی اولیه در جای خودشان بچینید و آن را با چند قطره بسیار ریز از چسب دی ام 5 ثابت کنید. دور تا دور آن را به روش دندانه موشی بدوزید.

هر جا که متمایل بودید دوخت زینتی بزنید. می توانید برای تزیین گل ها از منجوق استفاده کنید. به هر نحوی که تمایل دارید و امکان برای شما فراهم است، می توانید به سلیقه خودتان تزیین کنید.

آموزش تزیین کاور قوری نمدی

برای اینکه یک محافظ عالی در برابر سرما درست کنید و از تبادل هوا جلوگیری کنید، می توانید یک لایه پشم شیشه متری و یک آستری را با همان الگوی اولیه که در اختیار دارید، برش بزنید.

آموزش دوخت کاور قوری

آن گاه لایه ها را به یکدیگر دوخته و آماده کنید. بهتر است لایه پشت و رو کاور قوری را مشخص کنید.

آموزش دوخت کاور قوری

حالا روکش قوری شما به شکل زیبایی آماده شده است.

آموزش دوخت روکش قوری نمدی

از اینکه در ارائه ایده تهیه کاور قوری نمدی همراه ما بودید، صمیمانه سپاس گذاریم و امیدواریم مطالب ما در این زمینه مورد توجه شما علاقه مندان به هنر خیاطی قرار گرفته باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.