دسته ها
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

کاردستی چوبی ساده برای کودکان با خلاقیت های جالب

  • مرضیه نوروزیان
  • ۲۹ آبان ۱۳۹۶
  • ۰

اگر می خواهید در دادن ایده به کودکان برای ساختن کاردستی های متنوع و خلاقانه کمک کنید، اشکال متنوع کاردستی چوبی را در این بخش ملاحظه کنید. و از این ایده های جالب و خلاقیت های چوبی متفاوت نهایت بهره را ببرید.

ساختن کاردستی از جمله فعالیت های محبوب دوران کودکی محسوب می شود که می توان میزان خلاقیت و هوش کودکان را به وسیله آن سنجید. کار دستی چوبی از جمله کاردستی های زیبایی می باشد که می توان با کمترین هزینه و ساده ترین روش آن را ساخت.

ساخت کاردستی چوبی با ایده های جدید

کاردستی اگر به عنوان یک فعالیت مورد استفاده قرار گیرد هم می تواند یک تفریح مناسب برای کودکان باشد  و هم جنبه آموزشی دارد. بسیاری از کودکان با داشتن ایده های فراوان در ساختن کاردستی، کاردستی های  جالبی ارائه می دهند و این ایده ها خبر از ذهن فعال آن ها می دهد.

کاردستی چوبی

کاردستی لانه پرنده چوبی

کاردستی خوب امکان ارائه نبوغ برای کودک را فراهم می‎آورد. کودکان با داشتن چندین چوب کبریت یا چند چوب بستنی می دانند چگونه انواع کاردستی با چوب کبریت و یا کاردستی با چوب بستنی را تهیه کنند.

چوب از جمله فرآورده های طبیعی است که برای ساختن بسیاری از ماکت ها، اسباب بازی ها، دکورها و کاردستی ها مورد استفاده قرار می گیرد. طرح های بسیار زیادی را می توان بر روی چوب ایجاد کرد و اشکال متنوع می توان با چوب درست کرد.

کاردستی

پل چوبی

مکعب چوبی

مکعب چوبی

کاردستی چوبی

ساخت جامدادی و دکور با چوب

دکور چوبی

ساعت چوبی به همراه دکور

از اشکال متنوع چوبی مانند چوب بستنی، چوب کبریت و .. به راحتی در محیط پیرامون یافت می شود و  با مقداری چسب می توان مجموعه چوب کبریت ها را به شکل یک گل یا برگ در کنار هم قرار دارد.

ساخت کاردستی با چوب کبریت

ساخت برگ با چوب کبریت های نیمه سوخته

ساخت کاردستی با چوب بستنی

در ساختن کاردستی چوبی خانه می توان چوب بستنی را به کار برد. این نوع کاردستی در در نهایت سادگی بسیار زیبا و جذاب است. چوب بستنی را کنار هم فرار می دهیم و آن را با مفتول سیمی با مقداری چسب محکم می کنیم. چوب های بستنی را با چسب کنار همدیگر قرار می دهیم و بعد از آن این صفحه بهم چسبیده شده را برمی گردانیم و حال چند چوب بستی با جهت مخالف یعنی افقی برای محکم تر شدن چوب بستنی ها کنار یکدیگر می چسبانیم. برای ساخت پنجره نیز  چوب بستنی را باریک تر در نظر می گیریم.

خانه چوبی

کاردستی خانه با چوب بستنی

کاردستی چوب بستنی

ساخت خانه زیبا با چوب بستنی

خانه چوبی

ساخت کاردستی خانه زیبا با چوب بستنی

کاردستی چوبی قایق

کاردستی چوبی قایق

عروسک چوبی

ساخت عروسک زیبا با چوب بستنی

مثلا به کمک چند چوب بستنی و یک دکمه به راحتی می توان یک هواپیما درست کرد.

کاردستی ساده هواپیما چوبی

ساخت پازل حیوانات با چوب

برای صاف و صیقلی کردن سطوح چوب می توانید از سمباده استفاده کنید و قسمت های داخلی و خارجی چوب را فرم دهید و صاف کنید. مثلا ساختن شکل حیوانات که شبیه یک پازل است،به همین صورت ساخته می شود.  برای ساختن کاردستی چوبی پازل حیوانات، قالب مورد نظر را بر روی چوب می گذاریم و شکل مورد نظر را به وسیله اره برقی می بریم. بعد سطوح برجسته آن را با سمباده صاف می کنیم و فرم می دهیم.

 

پازل چوبی

کاردستی دکور چوب

کاردستی از جنس چوبگربه چوبی

در ادامه ساخت کاردستی با چوب می توانید شکل مورد نظر را رنگ کنید و برای اضافه کردن چشم و … بر روی آن نقاشی کنید یا به کمک دریل می توانید فضایی را به عنوان چشم قرار داد. در این صورت ماکت و پازل شما زنده تر جلوه می کنید.

کاردستی از جنس چوب

ساخت ابزار نجاری با چوب

کاردستی ساده

کاردستی لانه پرنده چوبی

ساخت کاردستی با سمباده

خلاقیت با چوب برای ساخت واگن قطار

کاردستی ساده

کاردستی قلب چوبی

 

کاردستی ساده

خلاقیت با چوب برای ساخت قاشق چوبی

جعبه چوبی ساده

ساخت جعبه چوبی ساده و زیبا

کاردستی از جنس چوب

کاردستی اسلحه چوبی

کاردستی از جنس چوب

بادبزن چوبی

کاردستی های زیبا و جالبی را می توان با استفاده از چوب و البته داشتن ابزار اولیه ساخت و گاهی با همین ابزار ساده و پیش پا افتاده می توان کاردستی چوبی جالبی ساخت. امیدوارم این مطلب مورد توجه شما دوستان قرار گرفته باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.