دسته ها
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷

طرز تهیه شیرینی کنافه با طعم عالی در منزل

  • ندا خوشرو
  • ۷ آبان ۱۳۹۶
  • ۰

در این مطلب با طرز تهیه شیرینی کنافه در منزل آشنا خواهید شد که امیدواریم از پخت این شیرینی خوشمزه و خوش طعم نهایت لذت را ببرید و لحظات خوبی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید.

کنافه از انواع شیرینی های عربی خوشمزه و پرطرفدار است که با رشته های مخصوصی تهیه می شود و شما می توانید رشته های کنافه را از لوازم قنادی ها تهیه کنید. طرز تهیه شیرینی کنافه به راحتی امکان پذیر است و شما می توانید در منزل این شیرینی را بپزید و از طعم بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید.

شیرینی رشته ای، شیرینی کنافه و شیرینی چرخی از انواع شیرینی های خوش طعم هستند و اگر شما تمایل دارید شیرینی های خاص و بی نظیری را برای مناسبت های خاص در منزل بپزید بهتر است از تهیه این شیرینی ها غافل نشوید.

طرز تهیه شیرینی کنافه

مواد لازم

  • رشته کنافه : 500 گرم
  • پنیر خامه ای بی نمک و یا پنیر موزارلا : 250 گرم
  • کره : 250 گرم
  • شکر : 1.5 فنجان
  • آب لیمو : چند قطره
  • آب : 1.5 فنجان

طرز تهیه شیرینی کنافه خوشمزه در منزل

برای پخت شیرینی کنافه ابتدا آب و آب لیمو و شکر را در ظرف مناسبی بریزید سپس ظرف را روی حرارت گاز قرار دهید تا شربت مخصوص شیرینی آماده شود سپس شربت را در مکانی مناسب قرار دهید تا به خوبی سرد شود.
در مرحله بعدی طرز تهیه شیرینی کنافه رشته های کنافه را با کمک دست از یکدیگر جدا کنید و آن ها را مقداری خرد کنید.

شیرینی کنافه

کره ذوب شده را روی رشته ها بریزید.

مخلوط کردن رشته های کنافه با کره

رشته ها را به خوبی با کره آغشته کنید.

طرز تهیه شیرینی کنافه در منزل

نصف رشته های کنافه را درون قالب گرد بریزید و با کمک دست رشته ها را فشار دهید تا به صورت یکنواخت رشته ها در همه قسمت های قالب پهن شوند توجه داشته باشید که نیازی نیست قالب را چرب کنید زیرا خود رشته ها چرب و کره ای هستند. در مرحله بعدی دستور تهیه شیرینی کنافه پنیر نرم شده را روی رشته ها بریزید و سطح پنیر را صاف کنید.

ریختن پنیر روی رشته های کنافه

باقی مانده رشته های کنافه را روی پنیر بریزید و همه سطح پنیر را با کمک این رشته ها بپوشانید.

مراحل تهیه شیرینی کنافه

سپس قالب را درون یخچال به مدت یک ساعت قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده قالب شیرینی را از درون یخچال بیرون آورید و قالب را درون فر که از قبل با دمای 160 درجه سانتی گراد گرم شده است به مدت 30 دقیقه قرار دهید و در چند دقیقه آخر گریل فر را روشن کنید تا روی شیرینی کنافه برشته شود.

شیرینی کنافه

قالب را از درون فر بیرون آورید و بعد از گذشت 5 دقیقه شربت را روی شیرینی بریزید و با کمک پودر پسته این شیرینی خوشمزه را تزیین کنید سپس آن را برای سرو به شکل دلخواه خود برش بزنید.

ریختن شربت روی شیرینی کنافه

شیرینی کنافه دستور پخت شیرینی کنافه

در این مطلب با طرز تهیه شیرینی کنافه آشنا شدید که امیدواریم طعم این شیرینی مورد توجه شما و خانواده تان قرار بگیرد. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش پخت انواع شیرینی کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.