دسته ها
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷

ساخت صورتک فانتزی و زیبا برای کودکان

  • مهلا بستگان
  • ۱ آبان ۱۳۹۶
  • ۰

ساخت صورتک یکی از کاردستی های جذاب و دوست داشتنی است که هر روحیه ای را برای ساختن صورتکهای عروسکی و حیوانی به وجد می آورد.

ما در این بخش از نشریه اینترنتی آرگا از ساخت صورتک مطلب به اشتراک گذاشته ایم تا به علاقه مندان این کاردستی و والدین برای ایده گرفتن در آماده سازی کاردستی برای فرزندانشان ایده بدهیم و کمک کنیم. همراهمان باشید.

ایده های ساخت صورتک برای کودکان

در اجرای نماشنامه ها در مدارس که شخصیت های آنان حیوانات هستند، با استفاده از هنر ساخت ماسک حیوانات می توان چهره ها را در زیر این نقاب ها پوشاند. در بازی های کودکان هم می توان با ساخت صورتک و بهره گیری از ذهن فعال و خلاق بچه ها محیط یک دهکده و جنگل را به وجود آورد و یک بازی آموزشی تفریحی را انجام داد. البته ساخت انواع صورتک به کاردستی کودکان ختم نمی شود و این هنر یک رشته کاملا حرفه ای می باشد و در مجسمه سازی و نمایشنامه خوانی ها نیز از آن استفاده می کنند.

ساخت صورتک حیوانات

با چند تکه مقوا و کاغذ رنگی، ماژیک و چسب، کمی کش و قیچی می توان انواع صورتک های جالب را طراحی کرد و ساخت. این صورتک ها که ماسک نامیده می شوند می توانند یک آموزشگر در روایت قصه ها و بازی های کودکانه باشند. ساخت کاردستی صورتک، یک سرگرمی مفرح و هیجان انگیز برای بچه ها می باشد. هر انسانی در هر سنی تمایل به خلق کردن مواد و اجسام و اشیاء مختلف دارد و از این کار لذت می برد وقتی به هنر دست خود می نگرد. کودکان نیز از این قضیه استثناء نیستند. اسباب بازی هایی که کار دست و فکر خودشان باشد را بیشتر از اسباب بازی های گران قیمت خود می پسندند. ساخت کاردستی یک نوع مهارت برای افزایش خلاقیت کودکان نیز می باشد. زیرا باعث کنکاش و فعالیت ذهن کودک شده و در مسیر ساخت، کودک موارد زیادی را از جمله پیدا کردن راه حل های متفاوت و مدیریت کردن می آموزد. اینکه خودش آفریننده شی ای باشد به او کمک می کند تا به تقویت ذهن خود بپردازد و در مواجه با شکست راه حل های دیگر را امتحان کند تا نتیجه بگیرد و به موفقیت برسد.

ساخت صورتک خفاش

صورتک خفاش

ساخت صورتک هیولا

ساخت ماسک خرگوش

ماسک خرگوش

ساخت صورتک الاغ

ماسک الاغ

ساخت صورتک آدم

صورتک آدم

ساخت انواع صورتک

ساخت کاردستی صورتک

ساخت صورتک آدم برفی

صورتک آدم برفی

ساخت صورتک مرد عنکبوتی

نقاب مرد عنکبوتی

ساخت صورتک کوآلا

ساخت کاردستی صورتک کوآلا

ساخت صورتک خرس

ساخت صورتک خرگوش و خرس برای کودکان

ساخت صورتک خرگوش

کاردستی صورتک با مقوا

ساخت صورتک جوجه

ماسک جوجه با مقوا و کاغذ رنگی

ساخت صورتک با ظروف یک بار مصرف

درست کردن ماسک با ظرف یک بار مصرف

ساخت صورتک روباه

ساخت کاردستی حرفه ای صورتک

ساخت صورتک برجسته روباه

صورتک برجسته روباه

استفاده از ایده های ساخت کاردستی ماسک و صورتک به کودکان شما کمک خواهد کرد شناخت بهتری از حیوانات و شخصیت های مختلف پیدا کنند و خلاقیت ذهنی بهتری داشته باشند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.