با ساخت شمع در خانه به کمک ایده های جدید و متنوع میتوانید شمع های مختلف و دلخواه را تهیه نموده و از آنها برای تزیین منزل استفاده نمایید. در ادامه می توانید آموزش کامل و زیبای ساخت شمع را مشاهده فرمایید.

ساخت شمع در خانه یکی از هنرهای زیبا و پرکاربرد است که تاثیر زیادی در زیبایی منزل و تزیینات آن دارد. در صورتی که بتوانید شمع های مورد نیاز را خودتان تهیه کنید علاوه بر صرفه جویی اقتصادی، میتوان مناسب با فضای منزل و آنچه که نیاز دارید شمع های مختلفی تهیه کنید و از آنها نهایت استفاده را ببرید. در ادامه سعی داریم با معرفی آموزش کامل ساخت شمع در منزل، به شما کمک کنیم شمع های زیبا و جذابی بسازید و در تزیینات منزل مورد استفاده قرار دهید. تا پایان همراه ما باشید.

آموزش ساخت شمع در خانه با ایده های جدید:

در این مطلب با روشی خلاقانه و جذاب برای ساخت شمع در خانه همراه شما هستیم و سعی داریم روشی ساده و البته کاربردی را برای ساخت شمع معرفی نماییم. این سبک شمع سازی به راحتی تهیه شده و نیاز به وسایل خاصی ندارد و با کمترین امکانات می توانید آن را تهیه نموده و در منزل و برای انجام تزیینات مختلف، مورد استفاده قرار دهید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت شمع :

شمع های قدیمی (البته به جای شمع قدیمی میتوانید از پارافین نیز استفاده نمایید)

فتیله مخصوص شمع

رنگ مخصوص شمع سازی

قالب شمع

شمع سازی

آموزش مرحله به مرحله ساخت شمع در خانه :

برای شروع ساخت شمع همه شمع های کهنه و قدیمی که در منزل دارید را خرد کرده، فتیله آن را خارج کنید و در ظرف فلزی ریخته و روی حرارت غیر مستقیم (روش بن ماری) آن را ذوب کنید. در حین ذوب کردن می توانید به آرامی آن را هم بزنید.

حتما بخوانید:  شمع سازی در منزل با آموزش تصویری و مرحله به مرحله

ساخت شمع در خانهشمع سازی

بعد از ذوب شدن کامل رنگ را به آن اضافه نمایید. برای ساخت شمع باید از رنگ های مخصوص شمع سازی استفاده نمایید تا به نتیجه مطلوب برسید.

ساخت شمع

فتیله شمع را در سایز مناسب با قالب برش زده و به کمک چسب به قالب بچسبانید. در اینجا از لیوان شیشه ایی به جای قالب استفاده شده است که شمع در قالب باقی می ماند و از آن جدا نمی شود. در صورتی که می خواهید شمع را از قالب خارج کنید حتما قالب را چرب نمایید.

شمع سازیشمع سازی

در این مرحله از ساخت شمع با این روش، شمع های ذوب شده را به آهستگی داخل قالب ریخته و با دست فتیله را تنظیم کنید و وسط شمع قرار دهید. بعد از اینکار قالب را در فضای اتاق و خارج از یخچال و فریزر قرار دهید تا شمع به حالت جامد درآید.

ساخت شمع در منزلساخت شمع در خانه

در ادامه ضمن مشاهده نمونه تکمیل شده شمع، می توانید چند مدل زیبا و متنوع از انواع شمع که با همین روش ساخته شده اند را ملاحظه فرمایید.

ساخت شمع با شمع کهنهشمع سازی جدیدساخت شمعشمع سازی در خانهساخت شمع جدیدشمع سازی

امیدواریم از ساخت شمع در خانه با شمع های کهنه لذت برده باشید و حتما با این روش خلاقانه و جالب شمع های زیبایی تهیه کنید و در منزل مورد استفاده قرار دهید. پیشنهاد می کنیم از دیگر مطالب و اموزش ها در بخش شمع سازی دیدن فرمایید. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.