دسته ها
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷

آموزش بافت کلاه فرانسوی با توضیحات کامل

 • ندا خوشرو
 • ۷ مهر ۱۳۹۶
 • ۱

آموزش بافت کلاه فرانسوی را به صورت مرحله به مرحله در این مطلب مشاهده خواهید کرد که امیدواریم این مدل کلاه مورد پسندتان قرار بگیرد و از بافتن آن در منزل نهایت لذت را ببرید.

کلاه از انواع لباس های زمستانی پرطرفدار و زیبا است که در انواع مدل های مختلف موجود می باشد و شما می توانید با یادگیری فنون بافت کلاه های مختلف کلاه های شیک و زیبایی را در منزل ببافید. آموزش بافت کلاه فرانسوی به صورت مرحله به مرحله را در این مطلب مشاهده خواهید کرد که امیدواریم از بافت این کلاه شیک و خاص نهایت لذت را ببرید.

کلاه فرانسوی بافتی زیبا و متفاوت دارد و اگر شما در بافتن کلاه مهارت دارید می توانید این مدل کلاه را در منزل ببافید و در فصل زمستان از آن استفاده کنید.

آموزش بافت کلاه فرانسوی در منزل

آموزش بافت کلاه فرانسوی به صورت مرحله به مرحله

برای بافت این مدل کلاه ابتدا به بافت های زیر نیازمند هستید:‌

 • بافت زیر و رو
 • ژوته
 • بافت رکن یا جودانه
 • کشباف
 • دو تا یکی کردن

مدل کلاه زیبا و شیک فرانسوی

مراحل بافت کلاه فرانسوی

1. در مرحله اول آموزش بافت کلاه فرانسوی ابتدا 8 دانه سر بیندازید. توجه داشته باشید که دانه ابتدا در هر رج را یا نباید ببافید و آن را به میل راست بگیرید و یا از زیر آن را ببافید.
2. 1 ژوته – 1 زیر – 1 ژوته – 1 زیر – تا آخر رج به همین روش ادامه دهید یعنی بین هر 2 دانه 1 ژوته اضافه نمایید که دانه های بافته شده به 16 دانه تبدیل شود.
3. در این مرحله باید رج های برگشت را به همان صورتی که می بینید ببافید یعنی همه رج ها از رو.
4. 1 ژوته – 2 تا از زیر – 1 ژوته – 2 تا از زیر و به همین روش تا آخر رج ادامه دهید.
5. 1 ژوته – 3 تا از زیر – 1 ژوته – 3 تا از زیر و به همین روش تا آخر رج ادامه دهید.
6. بافت کلاه را به همین روش ادامه دهید تا دانه های بین 2 ژوته 21 عدد شود و ارتفاع بافت نیز به 17 سانت برسد.

مدل زیبا و شیک کلاه فرانسوی
7. در این مرحله از آموزش بافت کلاه دخترانه فرانسوی هر تعداد دانه ای که دارید را 3 سانت بافت ساده از قسمت زیر و یا بافت جودانه ببافید تا افتادگی کلاه فرانسوی بیشتر شود.
8. همه دانه های بافته شده را دو تا یکی کنید تا تعداد دانه هایی که بافته اید نصف شود.
9. در این مرحله باید 3 تا 4 سانت را به صورت کشباف ببافید می توانید عرض کشباف را بیشتر کنید سپس کشباف را از وسط به قسمت پشت تا کنید و از قسمت پشت کلاه آن را پس دوزی کنید تا لبه کشباف کلاه شما زیبا و جذاب تر شود.
10. اگر حس می کنید لبه بافته شده کلاه برای سرتان گشاد است می تواند بعد از بافتن یک تا دو رج کشباف در یک مرحله با دو تا یکی کردن دانه ها آن ها را کاهش دهید. البته بهتر است هر 4 تا 5 دانه را یکبار به صورت دو تا یکی ببافید تا دانه های بافته شده کلاه بیش از حد اندازه معمول نشوند.
11. در مرحله آخر آموزش بافت کلاه فرانسوی همه دانه های بافته شده را کور کنید و برای قسمت بالایی کلاه می توانید منگوله ببافید و یا از دکمه استفاده کنید.

مدل شیک و جذاب کلاه فرانسوی آموزش مرحله به مرحله بافت کلاه فرانسوی

در این مطلب با آموزش  مرحله به مرحله بافت کلاه فرانسوی آشنا شدید که امیدواریم از بافت این کلاه زیبا و شیک نهایت لذت را ببرید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده انواع آموزش بافتنی کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۱ دیدگاه برای این نوشته
 • پرهام گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  ممنون بابت اموزش خوبتون
  ببخشید من یک سوال داشتم: من این کلاه رو دارم میبافم، الان تقریبا 9 س شو بافتم. ولی نمیدونم چرا تعداد 8 تا مثلثم شده 15 تا
  ممنون میشم کمکم کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.