با توجه به رسم های قدیم, تهیه سیسمونی در عصر حاضر به شیوه دیگری انجام می شود و لیست سیسمونی نوزادان نسبت به گذشته تغییرات زیادی کرده است. در این مطلب راهنمایی های لازم برای تهیه سیسمونی و لوازم ضروری آن شرح داده می شود.

یکی از اقدامات مهم برای والدینی که می خواهند برای اولین بار صاحب فرزندی شوند, تهیه و تدارکات سیسمونی می باشد. رسم سیسمونی یکی از چندین رسم قدیمی است که خانواده دختر, مسئولیت آن را بر عهده داشت و لوازم مورد نیاز نوزاد را خریداری می کردند و با جشن سیسمونی به استقبال تولد نوزاد می رفتند. در عصر حاضر با توجه به تغییر شیوه زندگی, لیست سیسمونی نوزاد متفاوت شده است. در این مطلب لوازم مورد نیاز نوزاد به صورت کامل شرح داده می شود.

راهنمای جامع لیست سیسمونی نوزاد

قبل از تهیه لوازم مورد نیاز سیسمونی و نوزاد, بهتر است مواردی در نظر گرفته شود. از جمله لوازم مورد نیاز نوزاد با توجه به اتاقش تعیین شود و همچنین لیست سیسمونی نوزاد با توجه به جنسیت او در نظر گرفته شود. دانستن اینکه نوزاد شما در چه ماهی به دنیا خواهد آمد بسیار اهمیت دارد چرا که با این آگاهی لباس های مورد نیاز او را تهیه می کنید و از خرید لباس هایی که در ابتدا برای نوزاد ضروری نیست, خودداری شده است. همان طور که می دانید رشد نوزاد تازه متولد شده بسیار سریع است و خرید لباس هایی با یک سایز به تعداد زیاد, اشتباه است.

رنگ و دکوراسیون اتاق نوزاد اهمیت زیادی دارد و هماهنگی رنگ های وسایل با یکدیگر موجب زیبایی و جذابیت بیشتر اتاق او می شود. بهتر است لوازم مورد نیاز نوزاد را تا یک سالگی تهیه کنیم به این دلیل که والدین در طول این یک سال کمتر فرصت خرید برای فرزند خود را دارند. با این حال در صورتی که توان مالی جواب گوی این مقدار خرید نمی باشد, توصیه می شود لوازم مورد نیاز نوزاد را تا ۶ ماه اول زندگی برای او خرید کنید.

لیست سیسمونی نوزاد به چند بخش تقسیم می شود و هر بخش وسایل مورد نیاز خود را دارد. بخش های مورد نیاز عبارت اند از: پوشاک, لوازم بهداشتی, وسایل تغذیه, وسایل حمل و نقل و وسایل مورد نیاز مادر, که هر یک از این بخش ها, دارای لوازم اختصاصی خود می باشند که در ادامه هر یک از آن ها را شرح می دهیم.

پوشاک لیست سیسمونی نوزاد

سیسمونی

هر نوزاد در هر ماه از زندگی خود حداکثر به ۳ دست لباس نیاز دارد. لباس سیسمونی نوزاد را مطابق با فصلی که به دنیا می آید, تهیه کنید و برای فصل های آینده نوزاد، خرید را به همان زمان موکول کنید. لباس نوزاد باید راحت و جنس خوب و با کیفیتی داشته باشد. دوخت لباس نیز اهمیت دارد و باید دوخت آن طوری باشد که بدن نوزاد اذیت نشود. از خرید لباس های چسبان و خیلی کوچک پرهیز کنید. از جمله لباس های مفید و مورد نیاز می توان موارد زیر را نام برد: لباس یکسره, تی شرت, ساق پا یا شلوارک های راحتی, پلیورر، ژاکت پشمی و سوئیشرت هایی که زیپ دارند, کلاه و دستکش, جوراب, کفش و لباس خواب که تعداد هر یک از این لباس ها با توجه به فصل تولد نوزاد متفاوت می باشد.

لیست سیسمونی نوزاد

لوازم بهداشتی سیسمونی نوزاد

لیست سیسمونی نوزاد

وسایل بهداشتی با توجه به سن نوزاد, دائما در حال تغییر است. پرکاربردترین وسایل بهداشتی عبارت اند از: شیردوش, شیشه شیر, پستانک, کرم های بهداشتی, دماسنج, ناخن گیر, دندان گیر, پوشک, دستمال مرطوب و پودر بچه که غالب این وسایل در همان ۶ ماه اول تولد مورد نیاز می باشد. در خرید لوازم بهداشتی برای سیسمونی به این نکته دقت کنید که تا تولد نوزاد تاریخ محصولات نگذرد.

وسایل تغذیه سیسمونی نوزاد

غالبا نوزادان از ۴ الی ۶ ماهگی شروع به تغذیه کمکی می کنند و می توانند از غذاهای جامد استفاده کنند به همین دلیل تهیه وسایل تغذیه نوزاد مورد نیاز است که از جمله آن ها می توان صندلی کودک, کاسه و قاشق کودک, لیوان های پستانک دار و پیش بند را نام برد.

وسایل حمل و نقل در لیست سیسمونی نوزاد

نوزاد و سیسمونی

یکی از وسایلی که برای نوزادان اهمیت دارد و به والدین کمک زیادی می کند, وسایل حمل و نقل کودک است. نوزادان در این وسایل احساس راحتی و امنیت بیشتری دارند و با تهیه این وسایل به والدین نیز کمک زیادی در جهت نگهداری نوزاد می شود. کیف حمل کودک, کالسکه, صندلی ماشین از جمله ضروری ترین این وسایل محسوب می شوند. ساک کریر و ساک وسایل نیز می توان در خیلی شرایط کمک حال والدین باشند.

وسایل مورد نیاز مادر

از آن جا که مادران در هنگام زایمان و شیردهی شرایط منحصر بفردی دارند, وسایلی برای آسایش آن ها مورد نیاز است که از جمله آن ها می توان پد سینه, نوار بهداشتی, سینه بند شیردهی و قطره شیر افزا را نام برد. اگرچه تهیه این وسایل در لیست سیسمونی نوزاد الزامی ندارد ولی تهیه آن ها می تواند احساس بهتری به مادر باردار بدهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.