سس قارچ برای سرو کردن انواع غذا مانند ماکارونی و پاستا بسیار پرکاربرد می باشد. طرز تهیه سس قارچ همراه شیر و خامه به صورت روشی ساده و آسان برای شما در این مطلب آموزش داده شده است.

سس قارچ در کنار ماکارونی و انواع پاستاها و دیگر غذاها، طعم فوق العاده ای به غذاها می بخشد. به همین خاطر در اینجا طرز تهیه سس قارچ را با روشی ساده و راحت آموزش داده ایم. سس قارچ را می توان با شیر و یا مخلوط شیر و خامه تهیه کرد که نوع خامه ای آن بسیار لذیذ و سرشار از کالری می باشد.

طرز تهیه سس قارچ لذیذ

سس قارچ خامه ای

مواد لازم :

قارچ : ۲۰۰ گرم

مراحل تهیه سس قارچ

نمک : نصف قاشق چایخوری

فلفل : به مقدار لازم

کره : ۴ قاشق غذاخوری

آرد : ۴ قاشق غذاخوری

شیر : یک پیمانه

سرکه سیب : ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه سس قارچ :

قارچ ها را در آب و نمک حدود یک ربع بگذارید و سپس آن را با دقت بشویید و در آبکش بریزید. قارچ ها را به قطعات کوچک خرد کنید.

کره، نمک و فلفل را درون ماهی تابه ریخته و آن را بر روی حرارت بگذارید تا کره ذوب شود، سپس قارچ ها را به آن اضافه و مخلوط نمایید. حدود ۱۰ دقیقه قارچ ها را تفت دهید تا طلایی رنگ شوند. نباید به هیچ وجه در ماهی تابه را بگذارید.

در یک کاسه آرد و شیر را با هم مخلوط کرده و هم بزنید. این مخلوط را در حین هم زدن به قارچ ها اضافه نمایید.

دستورالعمل تهیه سس قارچ

مدت زمان روی حرارت قرار گرفتن سس، ۱۰ دقیقه می باشد. در این مدت گهگاهی سس را هم زده تا ته نگیرد.

بعد از ده دقیقه سرکه سیب را به سس اضافه کرده و هم بزنید. بعد از خوب مخلوط شدن، زیر حرارت را خاموش کنید.

سس قارچ آماده استفاده با انواع ماکارونی، پاستا و سایر غذاها می باشد.

تهیه سس قارچ ایده آل

چند نکته کلیدی برای تهیه سس قارچ :

در دستور طرز تهیه سس قارچ می توانید به جای یک پیمانه شیر، از مخلوط مساوی شیر و خامه استفاده کنید. خامه طعم بی نظیر و فوق العاده ای به سس قارچ می بخشد. اگر نمی توانید از شیر در این سس استفاده کنید به جای شیر از ۲۰۰ گرم خامه و دو قاشق غذاخوری ماست استفاده نمایید که در این صورت آرد و سرکه سیب را حذف کرده و یک عدد پیاز در هنگام سرخ کردن قارچ ها استفاده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.